Sedem divov Islandu - poznávací zájazd

Destinácia: Island
Kód zájazdu: 1025724
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Program:
1.deň: vo večerných hodinách odlet v závislosti od termínu: z Prahy, za príplatok z Košíc, v termíne označenom* odlet z Viedne. Prílet do Keflaviku v nočných hodinách. Transfer na ubytovanie a nocľah.

2.deň: raňajky, výlet na vulkanické Vestmannské ostrovy, ležiace 12 km od pobrežia Islandu. Sú centrom rybolovu a hniezdiskom morských vtákov. Návrat na ubytovanie, nocľah. Zájazdy od 27.8., 12.9. a 19.9. nemajú tento deň v programe, sú o 1 deň kratšie.

3.deň: raňajky, cestou po južnom pobreží uvidíte zasnežený vrchol sopky Hekla, spravíte si vychádzku pozdĺž kaskády vodopádov na rieke Skógá v blízkosti 60-metrového vodopádu Skógafoss. Na najjužnejšom myse Dyrhólaey budete obdivovať skalnú bránu a pri mestečku Vík vstúpite na čiernu sopečnú pláž s čadičovou jaskyňou. Na spiatočnej ceste splaz ľadovca Sólheimajökull a pod sopkou Eyjafjallajökull sa prejdete k vodopádu Seljalandsfoss. V tiesňave uvidíte vodopád Gljúfrafoss. Návrat na ubytovanie, nocľah.

4.deň: raňajky, vydáte sa do atraktívnej geotermálnej oblasti Landmannalaugar - rozprávkovo farebná oblasť uprostred divokých hôr kvôli sviežej farebnosti prezývaná „dúhové hory“. Zo strediska v srdci oblasti na okraji lávového poľa sa ponúka pestrá paleta peších výletov rôznej náročnosti. Unikátom je možnosť kúpeľa a dobitie energie v prírodnej lagúne s termálnou vodou na sútoku horúcej a chladnejšej riečky. V prípade nezjazdnosti ciest alebo zlého počasia navštívime namiesto Landmannalaugaru podobne farebnú geotermálnu oblasť pri Hverager?i vrátane možnosti kúpania v teplej riečke. Návrat na ubytovanie, nocľah.

5.deň: raňajky, vrchol islandského putovania - tzv. „zlatý trojuholník“. Navštívite sídlo biskupstva v osade Skálholt, oblasť Geysiru s gejzírom Strokkur - vyvrhuje každých 5 minút horúcu vodu do výšky 20 m. Uvidíte impozantný vodopád Gullfoss na rieke Hvítá, kde voda padá v dvoch stupňoch do hĺbky 32 m., zastavíte sa v národnom parku ?ingvellir (UNESCO), kde sa rozostupuje európska a americká litosférická doska. V 10. stor. tu založili najstarší parlament sveta Al?ing. Okolo geotermálnej elektrárne Nesjavellir návrat na ubytovanie.

6.deň: raňajky, dopoludnia sa môžete zúčastniť plavby za pozorovaním veľrýb, navštíviť expozície vulkanológie, architektonický skvost Islandu – kultúrny dom Har?a. Popoludní krátka prehliadka hlavného mesta Islandu – Reykjavik, kde uvidíte radnicu „pri rybníku“, parlament, moderný kostol Hallgrímskirkja a vodojem Perlan. Večer kúpanie v termálnych kúpeľoch Modrá lagúna (vstup nutné objednať pri prihlásení na zájazd) alebo v miestnom bazéne s termálnymi sedacími bazénmi (cca 8 €/os., platba na mieste). Transfer na letisko, okolo polnoci plánovaný odlet do Prahy, za príplatok do Košíc, alebo v termíne * do Viedne.

7.deň: v ranných hodinách prílet podľa termínov do Prahy, do Košíc, alebo v termíne * do Viedne.

Ubytovanie:
5 x (4 x v termínoch 27.8., 12.9. a 19.9.) v izbách s vlastným príslušenstvom v chatkách, v penzióne alebo v hoteli (podľa termínu).

Stravovanie:
5 x raňajky (4 x v termínoch 27.8., 12.9. a 19.9.), večere (2 chody) - 4 x v termíne od 22.7. a 3 x v termínoch od 12.9. a 19.9.

Doprava:
Letecká doprava: Praha - Keflavik a späť, za príplatok Košice - Keflavik a späť s prestupom v Prahe v oboch smeroch, termín* 27.8.-1.9.2019 Viedeň - Keflavik a späť.

Ostatné:
doprava autobusom alebo mikrobusom na Islande podľa programu, trajekt na Vestmannské ostrovy a späť (okrem termínov 27.8., 12.9. a 19.9.), služby sprievodcu CK, DPH.

Povinné príplatky:
letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 199 €/os.

Priplatky:
vstupné cca 12000 ISK/os. (asi 100 €) vrátane „veľrybieho safari“, Modrá lagúna 75 €/os. (vrátane uteráku a 1 nápoja), 4 x večera o 2 chodoch 150 €/os (v termíne * 115 €/os). Termín * transfer Bratislava - Viedeň a späť 20€/os.