Irkutsk, Bajkal, Mongolsko

Aj Mongolsko má svoju budhistickú tradíciu a krásne chrámy Byť v Mongolsku a neprespať v tradičnej jurte? Ostrovček Oľchon patrí k ikonám Bajkalského jazera Aj Mongolsko vie prekvapiť svojou modernou víziou Krásna krajina akoby nemala ani konca kraja /uploads/galleries/4925/087-88-mongolsko-katarina-liskova-ml.-.jpg Orol je symbolom málo známeho Mongolska V Mongolsku neobídeme ani lokálnu kuchyňu Ako sa tu tradične stoluje si vysvetlíme priamo na mieste Ruské domčeky hrajú aj po rokoch farbami Mongolská príroda má zmysel pre fantáziu Krajina tradícii v ktorej dodnes stretneme šamanov Gobi patrí k najväčšsím a najstarším púšťam sveta Pripravte sa na príjemne stretnutia s domácimi Obrovská, 40 metrová socha Džingischána na brehu rieky Tuul Krajina nekonečných stepí a polopúští Rusko a jeho ortodoxné chrámy Socha muža, ktorý dobyl polovicu sveta V Mongolsku sme ako doma Na brehu Bajkalu
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1033438
Cena od: 1 500 €
Príplatky od: 550 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

18.11.2019 8 dní 1 680 € +550 € odlet: Viedeň letecká
13.06.2020 8 dní 1 600 € +550 € odlet: Viedeň letecká
27.06.2020 8 dní 1 600 € +550 € odlet: Viedeň letecká
11.07.2020 8 dní 1 650 € +550 € odlet: Viedeň letecká
25.07.2020 8 dní 1 650 € +550 € odlet: Viedeň letecká
21.11.2020 8 dní 1 500 € +550 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

V krátkom čase absolvujete kúpanie v Bajkale, jazdu na Transsibírskej magistrále a mongolskú step. Krajina nomádov a kedysi vládcov obrovskej ríše nás privíta v Ulanbátare a v stepnom kempe si vyskúšame ich tradičné športy ako lukostreľba či jazda na koni.


Program:
1. deň:
Odlet do Ruska cez Moskvu až k chýrnemu Bajkalskému jazeru.
2. deň:
Prílet do Irkutsku. IRKUTSK: veľmi príjemné mesto na polceste medzi Moskvou a Vladivostokom. Bývalé intelektuálne centrum ľudí v exile, dnes pomerne moderná metropola, ktorá je jednou nohou v prírode. Typická drevená architektúra, kostol Nanebovstúpenia, prvý krát nakukneme do obchodov a každý si možno kúpi kamusi, zimné topánky, také typické pre chladnú oblasť Sibíri. Transfer do dedinky LISTVJANKA, cca. 70 kilometrov od Irkutsku. V Irkutsku ochutnáme pirôžky, na centrálnom trhovisku necháme oči pri kýbľoch tvarohu, mäsa a rýb, pamätník padlým vojakom a potom už jazero Bajkal. BAJKALSKÉ JAZERO: je len zopár prírodných skvostov, ktoré sa vyrovnajú Bajkalskému jazeru. Najväčšie sladkovodné jazero na svete a zdroj 20 percent všetkej sladkej vody na našej planéte. Perla Sibíru, domov sladkovodného tuleňa a viac než 50 druhov rýb, z ktorých niektoré ochutnáme na večeru. Klasická drevená architektúra a voľný program pri Bajkale. Na večeru si dajte údeného omula, kaviár a ruské pivko.
3. deň:
Rozlúčime sa s Bajkalom, transfer späť do Irkutska so zastávkou v skanzene Taltsy. Nakúpime zásoby jedla a späť do vlaku. Prekročíme rusko – mongolské hranice a sme v krajine Džingischána, stepí, zápasníkov, júrt a kumysu. Krajina sa postupne mení z močaristej na suchú step.
4. deň:
Vlak poctivo ukrajuje kilometre, zdržíme sa len na rusko–mongolských hraniciach a ideme ďalej smer Ulanbátar.
5. deň:
Ranný príchod do ULANBÁTARU: hlavného mesta Mongolska, prehliadka mesta, voľný program, suveníry a unikátna atmosféra hlavného mesta nomádov. Navštívime kláštor Ganden so stovkami holubov a krvácajúcim stĺpom, pri soche Budhu si priblížime túto vieru. V múzeu si pozrieme paleontologické nálezy z oblasti Mongolska. Na obed môžete vyskúšať mongolský gril: konské aj baranie mäso sekané šabľami. Poobede parlament a socha Sukhbaatara a česká krčma.
6. deň:
Cez step sa odvezieme do národného parku TERELJ, kde nocľah strávime v typickej mongolskej jurte v šírej stepi! Výhľady do nekonečna ako z filmu Pán prsteňov až ku kláštoru Aryalpa. Návšteva nomádov, kde ochutnáme konečne poriadne mliečne výrobky! Kumys! Poobede si zajazdíme na malých mongolských koníkoch a večer si zahráme hru v kostičky, zabavíme sa pri mongolskej hudbe až padne tma, ktorá je tu čierno–čierna a ledva trafíme do našej jurty.
7. deň:
Trošku sa rozhýbeme a vylezieme na korytnačiu skalu s úžasnou vyhliadkou, peši sa dostaneme do chrámu Aryalpa, kde si vypočujeme legendu o všetkých menách boha a konci sveta. Poobede sa vrátime z prírody späť do Ulanbátaru.
8. deň:
Rozlúčka s krátkym, ale intenzívnym zájazdom, po ktorom je návrat do nášho moderného sveta minimálne bizarný. Jednoduchosť a pohostinnosť Mongolov, nekonečná step a obrovská modrá obloha nás budú ešte nejaký ten deň mátať. Prílet domov.

Krajiny

Zobraziť všetky »