POZASTAVENÉ DO ODVOLANIA: Airport Bus z Trnavy do Viedne 3 x denne (Trnava 05:30 - letisko Bratislava 06:10 - letisko Schwechat 07:20 * Trnava 06:15 - letisko Schwechat 07:55 * Trnava 17:15 - letisko Bratislava 18:05 - letisko Schwechat 19:10) *** (letisko Schwechat 09:05 - letisko Bratislava 10:15 - Trnava 10:55 * letisko Schwechat 21:20 - letisko Bratislava 22:35 - Trnava 23:15 * letisko Schwechat 22:10 - Trnava 23:45)

Island , medzi ľadovcami, sopkami a prameňmi

Destinácia: Island
Kód zájazdu: 1061539
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Názor CK:
Novinka roku 2020! Zájazd so sprievodcom , vozidlom 4x4 pre 8 osôb- skupina max. 8 osôb. Uvidíte s nami krásy ako : KEFLAVÍK - GARDUR - GUNNUHVER - GRINDAVÍK - KRÍSUVÍK - WESTMANNSKÉ OSTROVY - vodopád SELJALANDFOSS - vodopád SKOGAFOSS - sopka EYJAFJALLAJOKULL - DÝRHOLAEY- ľadovec MÝRDALSJOKULL - mestečko VIK - LANDMANNALAUGAR - sopka HEKLA - gejzír STROKUR - vodopád HAIFOSS - THINGVELLIR - HVERAGERDI - REYKJAVÍK - MODRÁ LAGÚNA. Island je ostrov ležiaci v Severnom Atlantiku v tesnej blízkosti polárneho kruhu. Ostrovu sa nazýva aj Ostrov ohňa a ľadu . Doprava na Islande bude zaistená vozidlom 4 x 4 pre 8 osôb + vodič. Z toho vyplýva, že maximálna veľkosť skupiny bude 8 osôb a prístup ku každému zákazníkovi. Vodičom a sprievodcom v jednej osobe bude pán , ktorý sa touto činnosťou zaoberá na Islande už dlhé roky. Poďte s nami a zažite neuveriteľný zážitok na Islande!

Rámcový program zájazdu:
1.deň: Doprava do Prahy autobusovou alebo vlakovou linkovou dopravou. Odlet z Prahy o 21:55 hod. , prílet na Island okolo 23:50 miestneho času (o 2 hodiny menej ) . Ubytovanie v neďalekom penzióne.


2.deň: To najlepšie z poloostrova Reykjanes: navštívime Keflavík, Gunnuhver, Grindavík, Selrún. Uvidíme lávové polia s krátermi, zlom dvoch kontinentálnych dosiek s mostom medzi Európou a Amerikou, pobrežné útesy so starými majákmi , rybárske prístavy , geotermálne polia s horúcimi bublajúcimi prameňmi. Navštívime taktiež aj Vikingské múzeum, kde sa budeme môcť prejsť po palube vikingskej lodi, ktorá sa doplavila až k americkým brehom. Presun na južné pobrežie na ubytovanie.


3.deň: Výlet loďou Vestmannské ostrovy - vulkanické ostrovy s pohnutou históriou. Katastrofická erupcia sopky Eldfell v roku 1973 zavalila časť mesta lávou a popolom, miesto dostalo prezývku Pompeje severu. Vystúpime na ešte teplý vrchol sopky , odkiaľ sú nádherné výhľady. Pozrieme si aj rybársky prístav, monumentálne pobrežné útesy s kolóniami morských vtákov. Fakultatívne môžeme navštíviť morské akvárium alebo múzeum venované erupcii sopky Eldfell, prípadne môžeme aj ochutnať špeciality v miestnej vyhlásenej reštaurácii.


4.deň: To najznámejšie z južného pobrežia - vodopády Seljalandfoss, Skogafoss, sopka Eyjafjallajokull (známa svojou erupciou z roku 2010), ľadovec Sólheimajokull, Dýrholaey - Brána Islandu , Čierna pláž, Trolia skala, mestečko Vík - najjužnejšie miesto Islandu (možnosť navštíviť manufaktúru na výrobu islandských vlnených svetrov a ďalších výrobkov ).


5.deň: Navštívime Thingvellir - najznámejšie miesto islandskej histórie. Tu bol v roku 930 založený prvý parlament na svete. Je to aj z prírodného hľadiska pozoruhodné miesto - najväčší geologický zlom, kde sa rozostupujú dve kontinentálne dosky (severoamerická a euroázijská). Za priaznivého počasia sa prejdeme v pohorí Hengil s krásnymi vyhliadkami na najväčšie jazero Islandu Thingvallavatn, alebo zvolíme kúpanie v teplej rieke prameniacej v týchto mesiacoch.


6.deň : Vydáme sa k najznámejšej Islandskej sopke Hekle , ktorá je známa svojimi častými erupciami. Ďalej navštívime kráterové jazero Ljótipollur a zlatý hríbik našej cesty Landmannalaugar - dúhovej hory. Kúpanie v prírodnej teplej lagúne , prípadne výstup na vyhliadkovú horu Bláhnúkur.


7.deň: Dnes nás budú čakať najnavštevovanejšie miesta Islandu, označované ako Zlatý okruh - vodopád Gulfoss (Zlatý vodopád ) , gejzír Strokur , katedrála Skálholt , kráter Kerid. K tomu si pridáme niekoľko menej známych , ale o to zaujímavejších prírodných pozoruhodností. Na záver dňa navštívime druhý najvyšší vodopád Haifoss.


8.deň: Prehliadka najsevernejšieho hlavného mesta Reykjavíku - katedrála Halmgrímskirkja , islandský parlament , prístav so svojimi pôvodnými drevennými domami a starými uličkami , rybárska reštaurácia, Perlan vodojem s teplou vodou pre Reykjavík s vyhliadkou na mesto, sídlo prezidenta. Fakultatívne výlet za pozorovaním veľrýb , taktiež fakultatívne kúpanie v Modrej lagúne , presun na letisko.


9.deň: Odlet z letiska Keflavík o 00:40 hod., prílet do Prahy o 06:25 hod. Následne transfer do Bratislavy autobusovou alebo vlakovou linkovou dopravou.

Základná cena zahŕňa:
doprava na/z letisko v Prahe autobusovou alebo vlakovou linkovou dopravou, leteckú dopravu Praha - Island - Praha, dopravu autom s pohonom 4 x 4 pre 8 osôb + vodič po Islande, služby sprievodcu a vodiča po Islande v jednej osobe, 1 x ubytovanie v penzióne pri letisku po prílete (dvojlôžkové izby , spoločné sociálne zariadenia, raňajky v cene) , 6 x ubytovanie v penzióne v Selfoss ( dvojlôžkové izby s umývadlom, spoločné sociálne zariadenia, Wifi zdarma, raňajky za príplatok, k dispozícii kuchyňka) , výlet na Westmannské ostrovy

Základná cena nezahŕňa:
komplexné cestovné poistenie , príplatok za 1/1 izbu 420,- eur/osoba, 6 x raňajky 80,- eur /osoba, vstup do Modrej lagúny 100,- eur/osoba

Poznámky a informácie:
Novinka roku 2020! Zájazd so sprievodcom , vozidlom 4x4 pre 8 osôb- skupina max. 8 osôb. Uvidíte s nami krásy ako : KEFLAVÍK - GARDUR - GUNNUHVER - GRINDAVÍK - KRÍSUVÍK - WESTMANNSKÉ OSTROVY - vodopád SELJALANDFOSS - vodopád SKOGAFOSS - sopka EYJAFJALLAJOKULL - DÝRHOLAEY- ľadovec MÝRDALSJOKULL - mestečko VIK - LANDMANNALAUGAR - sopka HEKLA - gejzír STROKUR - vodopád HAIFOSS - THINGVELLIR - HVERAGERDI - REYKJAVÍK - MODRÁ LAGÚNA.