POZASTAVENÉ DO ODVOLANIA: Airport Bus z Trnavy do Viedne 3 x denne (Trnava 05:30 - letisko Bratislava 06:10 - letisko Schwechat 07:20 * Trnava 06:15 - letisko Schwechat 07:55 * Trnava 17:15 - letisko Bratislava 18:05 - letisko Schwechat 19:10) *** (letisko Schwechat 09:05 - letisko Bratislava 10:15 - Trnava 10:55 * letisko Schwechat 21:20 - letisko Bratislava 22:35 - Trnava 23:15 * letisko Schwechat 22:10 - Trnava 23:45)

8-dňový zájazd do Moskvy

Destinácia: Rusko, Moskovská oblasť, Moskva
Kód zájazdu: 1064563
Cena od: 599 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

22.08.2021 8 dní First Minute 599 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Skvelý 8-dňový zájazd do Moskvy pre 1 osobu vrátane ubytovania v hoteli s vlastným sociálnym zariadením, raňajkami, profesionálnym sprievodcom, dopravou a zákonným poistením CK.

Popis zájazdu:
1. deň:

Odchod zo Slovenska a presun cez Poľsko. Nocľah v hoteli v Poľsku.


2. deň:
Ráno pokračovanie v presune do Moskvy. Ubytovanie v Moskve.


3. deň:
Po raňajkách vyrazíme do srdca Moskvy a uvidíme: Voskresenskie vorota, ktoré nás privedú na najslávnejšie námestie Ruska - Červené námestie. Prejdeme sa  popri kremeľských múroch, či svetoznámych vežiach a vežičkách Kremľa a Mauzóleu V. I. Lenina, odfotíme si najznámejší chrám Ruska – Chrám Vasilija Blaženého, ktorý sa mimochodom volá celkom inaka príjemnou prechádzkou sa dostaneme až k neslávne slávnej Lubjanke. Odtiaľ  sa presunieme až na Divadelné námestie  a ocitneme sa tvárou v tvár tzv. Boľšomu teatru. Popred Štátnu dumu si to namierime na obed a naobedujeme sa v úplnom centre matičky Moskvy. Poobede nás bude čakať ešte prechádzka Alexandrovským sadom s Hrobom neznámeho vojaka,  k jednému z najkrajších pravoslávnych chrámov vôbec, chrámu, do ktorého sa vojde až 10 000 veriacich – k Chrámu Krista Spasiteľa. Po nábreží rieky Moskvy sa vrátime, cez vyhliadku ponad rieku Moskvu, do centra, aby sme navštívili úchvatný GUM (Gosudarstvennyj univermag) – jedno z najkrajších ale tiež najluxusnejších obchodných centier vôbec. Nakúpiť tam s vymoženosťami dnešnej doby a zároveň sa vrátiť o niekoľko desaťročí v čase späť? Ukážeme Vám ako a kde Spolu totiž navštívime jeden z najkrajších retro obchodíkov vôbec. Voľný čas na nákupy a návrat do hotela.


4. deň:
V tento deň uvidíme hneď dve ikony Moskvy. Najskôr sa povozíme, či skôr pokocháme moskovským metrom, ktoré denne prepraví 7 až 9 000 000 pasažierov. Moskovské metro nie je len prepravným prostriedkom, ale i podzemnou galériou, skvostom a potešením pre oko i dušu. Hneď niekoľko jeho prekrásnych staníc je zapísaných do Svetového dedičstva UNESCO.
Potom navštívime Kremeľ - sídlo jedného z najmocnejších mužov planéty. Uvidíme a prejdeme sa po Chrámovom námestí, navštívime Blagoveščenský chrám, Uspenský chrám a Chrám Archanjela, odfotíme sa pred delom, z ktorého sa nikdy nestrieľalo – Cár puška. Nebudeme chýbať ani  pri zvone, ktorý nikdy nezazvonil - Car kolokol. Len jediný úlomok z neho má 11 ton!
Návrat do hotela a večer voľný program.


5. deň:
Návštevou Mauzólea V. I. Lenina začneme. Prejdeme sa popri hroboch J. V. Stalina, J. Gagarina a ďalších, viac či menej známych osobností. Nasleduje najdôležitejšia káva zájazdu – kávičkovanie v GUME. Odfotiť sa s kávou v ruke a s výhľadom  priam do okien V. V. Putina – to už je niečo! Nuž a potom sadneme na loď a to, čo sme niekoľko dní navštevovali osobne, si prezrieme z celkom inej perspektívy – z hladiny rieky Moskvy. Potom si to namierime k Parku víťazstva, uvidíme jedno z najmodernejších a najkrajších biznis centier MOSKVA – CITY, uvidíme hneď niekoľko Stalinových mrakodrapov – vrátane Lomonosovovej univerzity a keď už budeme v tých končinách, pokocháme sa aj majestátnym výhľadom na panorámu mesta z Vrabčích hôr. Deň v znamení vyhliadok a nekonečného množstva fotiek bude pomaly za nami.
Večer voľný program.


6. deň:
Aj nakupovať treba. V tento deň to vezmeme pekne zostra a ukážeme vám jedno z najväčších trhovísk v Moskve. A najlepšie zásobených! Ak chcete priniesť za tašku suvenírov – toto je pre Vás to pravé miesto! Trhy v Izmajlovskom kremli sú vyhľadávané aj samotnými Moskovčanmi, pretože tam kúpite od vojenskej lopaty z druhej svetovej (zaručene pravej) až po matriošku – úplne všetko. Uchodení, s plnými taškami suvenírov ich odložíme v hoteli a poberieme sa na Tverský bulvár, kde uvidíme okrem radnice aj sochu Puškina, súsošie Jurija Dolgorukého, ktorý je považovaný za zakladateľa mesta a mnoho, mnoho iného... Pomaly prejdeme na vysvietené večerné Červené námestie. Takto poeticky sa rozlúčime s mestom, ktoré nikdy nespí a pôjdeme predsa len spať.


7. deň:
Po raňajkách odchod smer Slovensko. Nocľah v Poľsku.


8. deň:
Po raňajkách odchod na Slovensko, predpokladaný príchod v neskorých popoludňajších až večerných hodinách (podľa situácie na ceste).

V cene je zahrnuté:
• doprava luxusným klimatizovaným autobusom
• 8-dňová prehliadka so sprievodcom
• 7x noc v hoteli s vlastným sociálnym zariadením a sprchou
• 7x raňajky v hoteli
• zákonné poistenie v znení zákona 170/2018 Zb. z


Cena nezahŕňa:
• vízum do Ruska - kompletný servis - 105 €
• príplatok za jednoposteľovú izbu (200 € na celý zájazd)
• komplexné cestovné poistenie (možnosť poistiť cez CK za zvýhodnených podmienok v poisťovni UNIQA 1,80 € / deň do 70 rokov, 2,20 € / deň nad 70 rokov)
• prípadné vstupy do múzeí, pamiatok, atď. (cca 70 € za všetky vstupy, vrátane všetkých transferov)
• audioguide 10 € na celý zájazd
• odporúčané vreckové min. 200 € na osobu

Príplatky za nástupné miesta:
• Bratislava - bez príplatku
• Trnava - 5,00 €
• Piešťany - 7,00 €
• Trenčín - 9,00 €
• Žilina - 11,00 €

Moskva