POZASTAVENÉ DO ODVOLANIA: Airport Bus z Trnavy do Viedne 3 x denne (Trnava 05:30 - letisko Bratislava 06:10 - letisko Schwechat 07:20 * Trnava 06:15 - letisko Schwechat 07:55 * Trnava 17:15 - letisko Bratislava 18:05 - letisko Schwechat 19:10) *** (letisko Schwechat 09:05 - letisko Bratislava 10:15 - Trnava 10:55 * letisko Schwechat 21:20 - letisko Bratislava 22:35 - Trnava 23:15 * letisko Schwechat 22:10 - Trnava 23:45)

Lyžovanie v Centrálnej Ázii (Kirgizsko a Kazachstan)

Paragliding v zime bude pre Vás určite top zážitok. foto: Samuel Kĺč - BUBO Zažite neskutočný deň v Kazachstane na lyžiach! Vyvezte sa na vrchol jedným zo štyroch vlekov a užite si kvalitný sneh. Stráviť noc v týchto horách v tradičnej kirgizskej jurte so zvukmi burčiacej rieky, ktorá vás upokoj Ak ste nikdy nevyskúšali paragliding v zime, tak ho na tomto zájazde určite vyskúšajte! foto: Samuel V okolí strediska môžete vyskúšať nedotknutý sneh /uploads/cover_foto/samuelklc_kazachstan_shymbula_img_0017.jpg Prejdite sa po hlavnom meste BIškek s BUBO. Vychutnajte si aj takéto výhľady pri lyžovaní v Karakole! Práve tu môžete zjazdiť až 20 km zjazdoviek. Užijete si naplno zimu v Kirgizsku! Areál zimných športov sa nachádza medzi prevýšeniami 2 300 až 3 350 m nad úrovňou mora, a tak bude z Spustite sa na lyžiach cez údolie a získajte ďalší neskutočný zážitok! Jyrgalanské údolie leží medzi kopcami a vysokými vrcholmi na východnej strane Kirgizska. Almaty hostila svetovú zimnú univerziádu (World Winter Universiada) v roku 2017. My v BUBO cestujeme aj do týchto krásnych hôr. foto: Katka Líšková - BUBO Požičajte si lyžiarsku výbavu priamo v rezorte! foto: Katka Líšková - BUBO Vyviezť sa na vrchol a potom sa spustiť po mäkkom snehu. To môžete zažiť aj v lyžiarskom stredisku, Okolie na Shymbulaku je krásne a celé pre Vás. foto: Samuel Kĺč - BUBO Ak chcete vyskúšať nočné lyžovanie, toto stredisko necháva spustené lanovky až do polnoci vo štvrtok Shymbulak v plnej kráse. foto: Samuel Kĺč - BUBO Zažite lyžovačku v krásnom prostredí. foto: Samuel Kĺč - BUBO V roku 2011 sa tu konali ázijské zimné hry a dokonca v roku 2014 tu boli zimné olympijské hry. foto: Môžete aj tu vyskúšať sneh na zjazdovkách v celkovej dĺžke 20 km. foto: Samuel Kĺč - BUBO Objednajte si drink a spoznajte lyžiarov z celého sveta. foto: Samuel Kĺč - BUBO Lyžovanie v Shymbulaku bude pre Vás neskutočným zážitkom. foto: Samuel Kĺč - BUBO Zažite lyžovanie na mieste, ktoré nie je preplnené ako napríklad v Európe. foto: Samuel Kĺč - BUBO Spoznajte najväčšie a najmodernejšie lyžiarske stredisko v Strednej Ázii. foto: Samuel Kĺč - BUBO
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1128489
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Lyžiarske zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Kirgizsko a Kazachstan sú pre svoju rôznorodosť krajiny skvelé na lyžiarske túry alebo na zimné turistické výlety. Krajina v Kirgizsku sa mení zo suchých červených skalných roklín na biele zasnežené hory s jedľami. Počasie je tu typicky slnečné a na lyžiach, koňoch alebo trekkingoch na snežniciach, bude zimné obdobie nezabudnuteľné! Okrem toho je možné spať aj vo vyhrievaných jurtách, kde môžete sa skúsiť priamo od dverí spustiť dole z kopca na lyžiach.

1. deň:
Odlietame do hlavného mesta Kirgizska, ktoré nám ponúkne mnoho dobrodružstva, nedotknutú prírodu a neskutočné zážitky pri lyžovaní ako v Švajčiarsku pred asi 50. rokmi. Do Biškeku chodievame v CK už vyše 15 rokov a tak dokonale poznáme toto mesto. Oddych v náručí Biškeku nás pripraví na túto krajinu Strednej Ázie, ktorá patrila aj do krajín, cez ktoré prechádzala známa Hodvábna cesta. Prechádzka po večernom meste a oddych v kvalitnom hoteli. Skúsite prvý šašlík, ochutnáte miestny čaj, alebo si dáte jeden z drinkov v hotelovom bare?

2. deň:
Vedeli ste, že názov jazera Issyk-kul znamená "horúce jazero"? A že toto jazero sa považuje za Mŕtve more v Strednej Ázii? Toto jazero je druhé najväčšie horské jazero na svete a vyniká krásnym prostredím, v ktorom leží. Jeho voda je slaná a vždy teplá s teplotou 24°C, preto nikdy nezamŕza hoci sa nachádza v nadmorskej výške 1608 m.n.m.. Vyskúšate sa tu okúpať? Okrem iného sa s týmto jazerom spája napríklad aj legenda o Džingischánovi. Podľa všetkého si tak veľmi zamiloval toto prostredie, že tu chcel zostať pochovaný. A preto mu jeho syn splnil jeho prianie a podľa legendy ho nabalzamovaného pochoval aj so zlatým pokladom v jednej z neďalekých jaskýň, ktorú zasypal a vstup dal zatopiť. Aby miesto, kde je Džingischán pochovaný zostalo tajné, všetkým dal zotnúť hlavy. Síce je tento príbeh iba legenda, o možnej pravdivosti vraví aj fakt, že pred niekoľkými rokmi našli masový hrob s bezhlavými kostrami. Po zaujímavom prechode zasneženými horami a prechádzke po brehu jazera sa nakoniec dostaneme do mesta Karakol a odtiaľ až do lyžiarskeho strediska, kde sa ubytujeme.

3. deň:
Vyskúšajte výnimočnosť snehu v Kirgizsku! Lyžiarske stredisko Karakol sa nachádza v oblasti, neďaleko jazera Issyk-Kul a pre lyže a snowboarding môžete zjazdiť až 20 km zjazdoviek. Práve táto hora bola počas sovietskych čias využívaná ako výcviková základňa pre olympionikov. Teploty sa tu pohybujú približne v -5°C a sezóna je od decembra do marca. Požičajte si výstroj a všetko potrebné v hotelovej požičovni. Úroveň lyží a oblečenia je kvalitná a rozhodne sa nemusíte obávať nižšej kvality a slabého servisu. Vyvezte sa na vrchol jedným zo štyroch vlekov a užite si kvalitný sneh. Areál zimných športov sa nachádza medzi prevýšeniami 2 300 až 3 350 m nad úrovňou mora, a tak bude zjazd naozaj s krásnou scenériou. Z vrcholu panorámy sa naskytá výhľad na okolitú krajinu a najbližších päť tisíc metrov hôr a vysokohorské jazero Issyk Kul. Práve na týchto zjazdoch nájdete veľa možností pre stredne pokročilých a pokročilých lyžiarov a tak si užijete aj bežecké trate a náročné trasy. Pre tých, ktorí by nevedeli lyžovať ponúka hotel aj anglicky hovoriacich inštruktorov lyžovania, ktorí Vám pomôžu sa naučiť jazdiť na lyžiach alebo snowboarde. Ak by ste chceli zažiť adrenalín spojený so snehom, môžete si požičať snežný skúter a vybrať sa tak na vyššie úrovne hory, kde si môžete užiť tie najlepšie výhľady. Ak ste nikdy nevyskúšali paragliding v zime, tak rozhodne na tomto mieste ho vyskúšajte!  Pre chvíle bez lyží si môžete vychutnať prechádzky po vyšlapaných chodníčkoch, alebo si oddýchnuť v hotelovom SPA, či bazéne. Zažite luxusne strávený večer. Príďte do lyžiarskeho strediska, ktoré má históriu a výnimočnosť súčasnosti.

4. deň:
Poďme spolu spoznať neďaleké mesto Karakol, ktoré je štvrté najväčšie v Kirgizsku a je zaujímavé, že od roku 1991 sa nazýva aj Przhevalsk. Vďaka svojej jedinečnej polohe a fascinujúcej histórii sa toto mesto pomaly pretransformovalo do jedného z najzaujímavejších kultúrnych a kulinárskych cieľov v Kirgizsku. Karakol je mesto s mnohými tajomstvami, ktoré môžete odhaliť, a je pripravené rozprávať jeho príbeh. Pri prehliadke spoznáme nielen pamiatky tohto mesta a dotyk Ruska v tejto oblasti, ale aj krásne parky, ktoré zdobia toto mesto. A pre kulinárskych nadšencov je pripravená ochutnávka miestnych špecialít. Počas prehliadky sa vydáme po pamiatkach ako sú mešita Dungan, mešita Tatar, katedrála Svätej Trojice, Ruská ortodoxná katedrála, a tiež sa vydáme aj do ruskej štvrte a ich perníkových domov. A aby sme sa dozvedeli o miestnej histórii viac a pochopili spojitosti, navštívime Karakolské historické múzeum, ktoré ponúka aj rôzne výstavy. Po návrate z mesta Karakol sa prejdeme na koňoch po okolí a ak nám vyjde počasie, pôjdeme pozerať na západ slnka za pohorie Ťian-šan. Vychutnáte si tento deň s nami plnými dúškami?

5. deň:
Už ste niekedy sledovali východ slnka z nadmorskej výšky nad 2300 m.n.m.? Zobudíme sa do nového dňa, kde nás opäť čakajú neskutočné chvíle. Posledný krát si zjazdíme stredisko a pomaly sa presunieme na možno jeden z najväčších zážitkov Vášho života. Jergalan alebo Jyrgalan je jedinečné údolie Ťian-šanu. Jyrgalanské údolie leží medzi kopcami a vysokými vrcholmi na východnej strane Kirgizska. Malebná horská dedina ponúka nespočetné množstvo príležitostí na aktívny outdoorový turizmus. Práve pri návštevy počas zimy tu nájdete rozprávkovú krajinu obklopenú bielymi vrcholmi a čerstvým snehom, ktoré sú ideálne na lyžovanie. Údolie Jyrgalan je známe predovšetkým svojimi zjazdovkami a vynikajúcimi podmienkami. A ako si toto miesto najviac vychutnáme? No predsa v spojení s ubytovaním vo vyhriatej jurte! Kirgizskí nomádi sú rovnako súčasťou moderného Kirgizska, ako aj jeho dávnou minulosťou. Po tisícročia kočovní pastieri pasú hovädzí dobytok na vysokých letných pastvinách nazývaných jailoo počas teplých letných mesiacov. Títo pastieri majú svoje vlastné jedinečné tradície, jedlo a spôsob života. Stráviť noc v týchto horách v tradičnej kirgizskej jurte so zvukmi burčiacej rieky, ktorá vás upokojí, je naozajstný zážitok. Vaši hostitelia, Danik a Yryskul, Vás budú dobre kŕmiť a budú sa o Vás dobre starať.

6. deň:
Ráno v teplej jurte Vám urobí krajší deň. A potom, keď pozriete von a spustíte sa na lyžiach cez údolie, tak Vás naplní pokoj a nadšenie z tohto prostredia. Čo môže byť viac? A prečo je stále táto príroda taká čistá a nedotknutá turizmom? Čaro tohto miesta je možno v tom, že je tu čerstvý práškový sneh pokrývajúci sedem okolitých horských vrcholov v pohorí Ťian-šan. Mohol by to byť čerstvý chladný vzduch na lícach, keď vystúpite priamo z jurty do prírody. Jediné, čo budete počuť je úžasné ticho okrem vetra v stromoch. Toto sa oplatí zažiť! Po ceste naspäť do hlavného mesta sa zastavíme v mestečku Kyzyl-Tuu, ktoré má iba okolo 1800 obyvateľov a ponúka náhľad do tradičnej výroby júrt. Vedeli ste, že na postavenie jurty bolo treba až 6 ľudí a 2 kone? Skúsime sa dostať do tajomstva tohto tradičného bývania a na aké spôsoby sa dá postaviť jurta. Používali všetci rovnaký typ tejto stavby a vnútornej výzdoby? Alebo sa to menilo podľa zvykov v každej rodine? Naplnení novými informáciami sa posúvame ďalej a môžeme sa tešiť na ochutnávku snehu v Kazachstane.

7. deň:
Po raňajkách v našom hoteli sa vydáme na prechádzku a spoznanie hlavného mesta Kirgizska, aby sme mohli spraviť bodku za touto krajinou. Toto mesto bolo vybudované pre ochranu karavanových trás, no svoju veľkosť nabralo až počas sovietskej vlády. Preto tu nesmie chýbať socha Stalina a architektúra tiež dýcha sovietskou výstavbou. Pozrieme sa na námestie Ala-Too, pamätník Červenej gardy a pamätník mučeníkov revolúcie. Vedeli ste, že Biškek je tiež známy tým, že počas roka je jedným z najzelenších miest v Strednej Ázii?  V Biškeku je niekoľko významných múzeí, divadlo opery a baletu, ruských a kirgizských činoherných divadiel a tiež aj štátna filharmónia. Existuje tiež mnoho miest, kde sa hrajú pop hudobníci, ako aj výstavy umenia, hudobné festivaly a veľa zaujímavých podujatí a preto si príde na chuť každý. Prechod cez hranice počas zimného obdobia môže trvať o nejaký čas dlhšie, no je to jediný hraničný prechod, ktorý je otvorený s Kazachstanom. Nakoľko obe krajiny aktuálne sú pre Slovensko a Českú republiku bezvízové, prejdeme bez dlhšej zastávky. Z hornatej krajiny Kirgizska sa dostávame do južnej časti Kazachstanu, ktorá je hornatejšia oproti väčšine púštnej časti tejto krajiny. Hlavné mesto Almaty spoznáme už z diaľky. Mesto je hlavným dopravným uzlom v Kazachstane, no zároveň sa vyznačuje tým, že má viac ako osem tisíc hektárov obývaných záhradami a parkami, námestiami a bulvármi. Možno Vás zaujme to, že Almaty hostila svetovú zimnú univerziádu (World Winter Universiada) v roku 2017 a práve odvtedy sa v meste nachádza vybudovaná športová dedina, ľadový palác a mnoho ďalších moderných zariadení.

8. deň:
Najlepšie a najobľúbenejšie miesto na lyžovanie v Kazachstane je Shymbulak v Almaty, najväčšie a najmodernejšie lyžiarske stredisko v Strednej Ázii. Rôznorodá sada zjazdoviek ponúka veľa príležitostí pre lyžiarov a snowboardistov všetkých úrovní. Nachádza 25 km od hlavného mesta a v tomto stredisku nájdete šesť lyžiarskych vlekov s najvyššou zjazdovkou do 3200 m.n.m.. Zaujímavosťou tohto strediska je, že v roku 2011 sa tu konali ázijské zimné hry a dokonca v roku 2014 tu boli zimné olympijské hry. A tak sa toto miesto radí medzi dôležité lyžiarske miesta, kde rozhodne treba ísť a vyskúšať zjazdy a veľké množstvo snehu. Ak chcete vyskúšať nočné lyžovanie, toto stredisko necháva spustené lanovky až do polnoci vo štvrtok a v sobotu. K dispozícii je 20 km zjazdoviek: 4 km pre začiatočníkov, 10 km pre lyžiarov a snowboardistov so strednou úrovňou a 6 km pre pokročilých. Rozhodne je z čoho vyberať, nakoľko sa dá zjazdiť okolie Shymbulaku aj na iných miestach v okolí. Čo sa týka bezpečnosti, lyžovať alebo snowboardovať priamo v stredisku Shymbulak je veľmi bezpečné, nakoľko každé ráno tím záchranárov preskúmava svah. A čo sa týka lavín, Shymbulak má tiež svoju vlastnú lavínovú službu 24 hodín, 7 dní v týždni. Ak by sa Vám náhodou chcelo vyskúšať aj niečo iné z tohto miesta, odporúčame vyskúšať najvyššie klzisko na svete v Medeu (v nadmorskej výške 1691 m.n.m.), prípadne ísť na pešiu turistiku po okolí, ktoré stojí za to!

9. deň:
Poslednú noc strávime práve v tomto rezorte v Shymbulaku. Nám zostáva sa len rozlúčiť s touto nádhernou krajinou a vybrať sa na cestu smerom domov cez letisko v Almaty. Dalo by sa zažiť ešte viac? Rozhodne! No nám zostávajú spomienky a krásne zábery z týchto dní. Možno o rok sa tu vidíme opäť!

Krajiny

Zobraziť všetky »