POZOR - rušíme "kamennú" pobočku, postupne prechádzame na online predaj a predaj cez telefón - 0911/141581. Stále sme tu pre vás - Meníme spôsob - nie prístup.  

Okruh Severnou Kóreou

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1193274
Cena od: 2 349 €
Príplatky od: 452 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

24.04.2022 11 dní First Minute 2 349 € +452 € odlet: Praha letecká
04.09.2022 11 dní First Minute 2 349 € +452 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Pripomeňme si časy kolektívneho žitia, vystrojených monumentov a snahu nevyčnievať z davu. Zájazd do krajiny, kam sa cestuje predovšetkým kvôli súčasnosti.

Program

1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Pekingu.

2: PRÍLET DO PEKINGU
Prílet do Pekingu. Transfer do hotela, ubytovanie a individuálne voľno

3: PEKING
Raňajky. Voľný deň, možnosť fakultatívnych prehliadok. Odporúčame prehliadku Zakázaného mesta - sídla panovníkov dynastie Ming a Čching. V rozľahlom cisárskom komplexe vládlo 24 panovníkov Čínskej ríši po viac ako 500 rokov. Zakázané mesto býva tiež nazývané najväčším kultúrnym múzeom Číny, počas vlády všetkých cisárov bolo neprístupné verejnosti. Popoludní transfer na stanicu, odchod lôžkovým vlakom do Pchjongjangu. Nocľah vo vlaku.

4: TAN-TUNG - PCHJONGJANG
Ranný príchod do Tán-tung, odbavenie na hranici KĽDR. Príchod do Pchjongjangu, transfer do hotela. Večera a nocľah v Pchjongjangu.

5: PCHJONGJANG - KAESONG
Raňajky. Prehliadka mesta s návštevou Kim Ir-senovho námestia s najväčšou knižnicou krajiny - Veľkou študovňou ľudí, v ktorej sa nachádza 30 miliónov kníh a denne ju navštívi 10.000 ľudí. Nasleduje prehliadka prezidentského paláca Kumsusan, kde leží mumifikovaný Kim Ir-sen. Uprostred obrovskej mramorovej budovy uvidíte ďalšie zo sôch tohto vodcu. Ďalej navštívite pahorok Mansu s monumentálnou sochou Veľkého vodcu, Víťazný oblúk (samozrejme vyšší ako ten v Paríži). Zastávka pri veži Čučche. Veža je 170 m vysoká. Bola postavená na počesť 70. narodenín Kim Ir-sena za 35 dní. Výťahom vyjdete do výšky 150 m a prezriete si metropolu z vtáčej perspektívy. Návšteva americkej vojnovej lode USS Pueblo, zajatej v roku 1968 - dodnes jedinej americkej vojnovej lode v cudzích rukách. Odchod do Kaesong, bývalej metropole dynastie Koryo. Mesto počas kórejskej vojny zmenilo tri krát majiteľa. Prehliadka hrobky kráľa Kongmina z dynastie Koryo. Večera a nocľah v Kaesong.

6: KAESONG - PCHANMUNDŽOM - PCHJONGJANG - MJOHJANGSAN
Prehliadka demilitarizovanej zóny v Pchanmundžom. Tu bolo v roku 1953 podpísané prímerie, ktoré ukončilo krvavú kórejskú vojnu trvajúcu tri roky. Zahynuli v nej 4 milióny ľudí – podľa odhadov dva milióny kórejských civilistov a 1,5 milióna komunistických vojakov. Dnes podpis prímeria pripomína nenápadná budova ležiaca na spoločnej kórejskej hranici. Návšteva múzea dynastie Koryo. Odchod do Pchjongjangu, návšteva domu pionierov a mládeže s kultúrnym predstavením. Odchod do rekreačného letoviska v pohorí Mjohjangsan, obklopeného panenskou prírodou. Večera a nocľah v Mjohjangsan.

7: MJOHJANGSAN - PCHJONGJANG
Návšteva Výstavy medzinárodného priateľstva s darmi svetových štátnikov Kim Ir-senovi a Drahému vládcovi Kim Čong-ilovi. Dnes je tu vyše 300 tisíc exponátov vrátane napríklad opancierovaného auta od Josipa Stalina, lopty od basketbalistu Michaela Jordana s podpisom či pancierový vlak od Mao Ce-tunga. Múzeu dominuje vosková socha „Veľkého vodcu“. Prehliadka budhistického chrámu Pohyon. Návrat do Pchjongjangu, večera, nocľah.

8: NAMPO - PCHJONGJANG
Odchod do prímorského mesta Nampo, prehliadka sústavy priehrad. V Pchjongjangu potom prehliadka metra a návšteva rodiska Kim Ir-sena v Mangyongdae. Večera, nocľah.

9: PCHJONGJANG - PEKING
Transfer na letisko, odlet do Pekingu. Voľný deň, možnosť fakultatívnych výletov. Nocľah.

10: PEKING
Voľný deň, možnosť fakultatívnej návštevy Veľkého čínskeho múru v Si Ma Tai. Nocľah v Pekingu.

11: ODLET A PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)
Transfer na letisko a odlet s prestupom do Prahy (Viedne).

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 16 osôb.

Zmena programu vyhradená.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

„COVID poistenie”, ku všetkým zájazdom CK.

Zaplaťte si „COVID poistenie” a budete krytí v prípade ochorenia na COVID-19. Toto poistenie kryje liečebné náklady vo všetkých krajinách (t.j. aj v tzv. červených krajinách) až do výšky 50.000,- EUR, náklady na ubytovanie v prípade karantény, spätnou cestou vyvolané dodatočné cestovné náklady a preplatenie storno poplatkov so spoluúčasťou 20% pre klienta.

Podmienkou je, že klient musí mať objednané aj Komplexné cestovné poistenie ECP, prípadne aj poistenie Storno PLUS.

Poistenie je možné zjednať pre osoby do veku 70 rokov. Pre osoby 70 až 85 rokov je 100% prirážka.

DENNÁ SADZBA

EURÓPA

2,60 EUR

SVET

5,85 EUR

Nárok na preplatenie storno poplatkov vzniká pre všetky spolucestujúce osoby na spoločnej zmluve o zájazde v prípade, že majú zaplatené komplexné cestovné poistenie ECP a „COVID poistenie”.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu Praha – Peking – Praha s medzipristátiami (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
leteckú dopravu Pchjongjang - Peking
3 x nocľah s raňajkami v Pekingu v hoteli 3*- 4*
5 x nocľah s plnou penziou v Pchjongjangu v hoteli 3*- 4*
1 x nocľah v ležadlovom vlaku
transfery a vstupy podľa itineráru
služby sprievodcu ESO travel počas okruhu (min. 16 osôb)

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 369,- EUR
2-vstupové vízum do Číny (klienti musia požiadať osobne – berú sa otlačky prstov)
vízum do KĽDR 80,- EUR a odletovú taxu
cestovné poistenie ECP PLUS 5,- EUR/osoba/deň

Krajiny

Zobraziť všetky »