POZOR - rušíme "kamennú" pobočku, postupne prechádzame na online predaj a predaj cez telefón - 0911/141581. Stále sme tu pre vás - Meníme spôsob - nie prístup.  

Ostrov Kos, tyrkysové more a Hippokrates LETECKY

Destinácia: Grécko, Kos
Kód zájazdu: 1217523
Cena od: 559 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

13.09.2022 5 dní First Minute 559 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Popis a program zájazdu:
Objavte grécky ostrov Kos, rodisko Hippokrata „otca medicíny“, ktorý je najznámejší rodák Kosu. Užite si priezračné more, navštívte najznámejšiu pamiatku ostrova - Asklepion, kde sa liečilo podľa Hippokratových zásad, zavítajte do tradičných dediniek a spoznajte historické hlavné mesto ostrova. 

1.deň :

odlet z Viedne. Po prílete na Kos ubytovanie v hoteli a individuálny program.
2.deň :
po raňajkách navštívite Asklepion, najvýznamnejšiu pamiatku ostrova. Mohli by sme tvrdiť, že Asklepion predstavoval akúsi „kúpeľnú kliniku“. Práve sem prichádzali chorí z veľkej diaľky, aby lekári vyliečili alebo aspoň zmiernili ich zdravotné problémy. 
Nájdete tu napríklad pozostatky „rímskych kúpeľov", z 3. storočia nášho letopočtu a malebnú studňu. Už v helénistickej dobe  slúžila minerálna voda z neďalekých hôr  k liečeniu nemoci a používala sa ku kúpeľným a pitným kúram. Uvidíte pozostatky obetných miestností a na Asklepiov oltár sa prinášali obete.
Neskôr budete pokračovať do hlavného mesta – do Kosu. Mesto je prevažne zelené s vysokou koncentráciou paliem, citrónovníkov a pomarančovníkov.
Prejdete sa po pobrežnej promenáde popri rušnom prístave.
Za prístavom sa nachádza spleť uličiek, námestíčiek s množstvom obchodov, reštaurácií, kaviarní a barov, kde budete mať čas na obed a individuálne voľno. Potom budete pokračovať prehliadkou mesta Kos.
Uvidíte Bránu daní, kde museli cudzí obchodníci platiť za svoj tovar clo. Bránou daní sa dostanete k antickej agore, ktorá bývala kedysi hospodárskym i spoločenským centrom mesta. Na námestí Eleftherias uvidíte tržnicu, Guvernérsky palác, kde dodnes pracuje súd a mnohé úrady.
Zamierite k Hippokratovmu platanu, podľa legendy sedával v tieni tohto stromu najslávnejší rodák ostrova - Hippokrates a zasväcoval svojich žiakov do tajov lekárstva.
Odtiaľ sa dostanete k pevnosti. Celú pevnosť si budete môcť obísť po vonkajších hradbách, odkiaľ sa z mohutných bastionov a strelní ponúka zaujímavý pohľad na mesto. V popoludňajších hodinách odchod na hotel. Individuálny program. Nocľah.

3.deň :
po raňajkách navštívite horskú dedinku Zia, ktorá je obklopená bohatou zeleňou a je z nej nádherný výhľad na okolie.
V mnohých obchodíkoch si môžete kúpiť tradičné výrobky. Zastavíte sa pri farskom kostole a odporúčame navštíviť aj Natural Park, kde sa môžete prejsť po kamenných cestičkách medzi stromami a uvidíte zblízka miestne zvieratá a rastliny.
Naskytnú sa vám rôzne pekné výhľady a oddýchnuť si môžete v snack bare.
Nevynecháte ani záliv Kefalos, odkiaľ uvidíte ostrov Kastri, ktorý vyniká malebným kostolíkom a je zasvätený svätému Mikulášovi. Oproti ostrovčeku Kastri nájdete ruiny baziliky postavenej asi v roku 500 n.l..
Antická agora a ďalšie pozostatky dosvedčujú, že tu kedysi bývalo významné staroveké prístavné mesto Astipalea. Poslednou zastávkou bude veterný mlyn v dedinke Antimachia, ktorý je dodnes v plnom prevoze a  patrí k obľúbeným motívom pre fotografovanie.
Nahliadnete do interiéru mlyna a budete si môcť zakúpiť tradičné výrobky. Keď v roku 1392 otriaslo ostrovom Kos strašné zemetrasenie s magnitúdou 5,4 a epicentrom bola práve Antimachia. Väčšina domov v dedine (okolo 70) sa zrútila a zomreli 2 ľudia. V popoludní návrat na hotel.

4.deň :
po raňajkách celodenný individuálny program pri mori. 

5.deň :
po raňajkách presun na letisko a odlet do Viedne.

Zmena programu vyhradená. Zájazd sa podrobuje letovému poriadku. Pokyny k zájazdu obdrží e-mailom každý objednávateľ zájazdu najmenej 7 dní pred odchodom na zájazd.

Cena zájazdu zahŕňa:
leteckú dopravu Viedeň - Kos- Viedeň
letiskové a servisné poplatky
služby overeného sprievodcu počas celého zájazdu
1 x príručnú batožinu do 5 kg ( 35 x 20 x 20 cm )
poistenie insolventnosti CK
4 x ubytovanie v 3* hoteli 
( hotel v pešej dostupnosti pláže )
4 x raňajky

V cene nie je zahrnuté:
príplatok za jednolôžkovú izbu 40 € / osoba / noc
1 x príručná batožina do 10 kg ( 56 x 45 x 25 cm) - 30 € / osoba / vrátane cesty tam aj naspäť
podpalubná batožina do 20 kg - 80 € ( nepovinné , len v prípade záujmu )
cestovné poistenie A1 PANDEMIC - 4 € / deň
garantované sedenie v lietadle vedľa seba - 20 € / osoba
vstupné Asklepion - 8 € / osoba
vstupné Natural Park - 3 € / osoba
fakultatívne výlety + transfer z letiska - cca 90 € / osoba - platí sa  na mieste pri prílete ( komplet cena na všetky transfery a fakultatívne výlety )
v prípade záujmu možnosť zabezpečiť transfer Bratislava - Viedeň - Bratislava  30 €  / osoba
Cestovná kancelária nezodpovedá za presné ceny vstupov, lístkov..., nakoľko sa ceny počas roka menia a CK ich nedokáže ovplyvniť.