POZOR - rušíme "kamennú" pobočku, postupne prechádzame na online predaj a predaj cez telefón - 0911/141581. Stále sme tu pre vás - Meníme spôsob - nie prístup.  

Kolumbie - Andy, káva, Karibik

Bogota Bogota Candelaria Kolumbie Kolumbie Kolumbie Kolumbie Kolumbie Kolumbie Kolumbie Kolumbie Kolumbie Kolumbie Kolumbie Kolumbie Kolumbie Kolumibe Kolumbie Kolumbie Kolumbie Kolumbie
Destinácia: Kolumbia
Kód zájazdu: 1228045
Cena od: 3 264 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

12.11.2022 13 dní First Minute 3 264 € +0 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Popis okruhu

1. DEŇ
Odlet z Prahy do Bogoty - hlavného mesta Kolumbie, transfer do hotela, ubytovanie, nocľah.

2. DEŇ
Prehliadka historického centra Bogoty (2.600 m) s koloniálnou štvrťou La Candelaria s príkrymi dláždenými uličkami, návšteva svetoznámeho Múzea zlata, ktorého kolekcia je považovaná za najvýznamnejšiu zbierku svojho druhu na svete, výjazd lanovkou na Cerro de Monserrate (3.210 m). možné uvidieť mesto ako na dlani. Ubytovanie, nocľah.

3. DEŇ
Dopoludnia návšteva podzemnej soľnej bane v obci Nemocón, kde hra farieb a svetiel v odrážajúcej sa pokojnej hladine vody vytvára úžasné zábery. Zastávka pri historickom moste Puente de Boyacá, kde roku 1819 došlo k významnému víťazstvu povstalcov vedených Simonom Bolívarom za nezávislosť. Prehliadka domu Casa Terracota, ktorý bol vypálený kompletne celý z hliny. Ubytovanie v historickom centre Villa de Leyva , nocľah.

4. DEŇ
Ráno prehliadka koloniálneho mestečka Villa de Leyva , ktorého história siaha do roku 1572, a kde sa zastavil čas. Miestne dláždené uličky, úchvatné námestie Plaza Mayor so starostlivo reštaurovanými koloniálnymi domami s červenými doškami a kláštor sú jedinečnými pamiatkami v Južnej Amerike. Popoludní transfer na letisko v Bogote a odlet do mesta Armenia , ktoré je jednou zo vstupných brán do tzv. kávového trojuholníka.

5. DEŇ
Ráno výlet do údolia Valle del Cocora - peší výlet k najvyšším palmám sveta (až 60 m) rastúcich iba na západnom úpätí Ánd v nadmorskej výške 1.800 až 2.200 m. Popoludní prehliadka kúzelného mestečka Salento s mnohými farebnými domčekmi a obchodmi s rukojeťou. Ochutnávka miestnej delikatesy – čerstvého pstruha pripravovaného na desiatky spôsobov. Nocľah

6. DEŇ
Ráno zastávka v pestrofarebnej obci Filandia, celá oblasť Quindio je známa veľkou rozmanitosťou vtáctva vrátane kolibríkov. Popoludní návšteva kávovej plantáže s odborným výkladom o pestovaní a spracovaní kávy, ku ktorému nebude chýbať ani degustácia cafe arabica. Kolumbijská káva patrí medzi najlepšie na svete... Tunajšia malebná kultúrna krajina s kávovými políčkami zapísaná v roku 2011 na zoznam UNESCO. Ubytovanie na jednej z miestnych haciend, nocľah.

7. DEŇ
Výlet do národného parku Los Nevados, kde sa nachádza sopka Nevado del Ruiz (5325 m). Táto úžasná krajina vo výške okolo štyroch tisíc metrov je domovom špecifického ekosystému paramo a klejovky, tunajšej endemickej rastliny. Popoludní návrat cez mesto Manizales . Ubytovanie a nocľah.

8. DEŇ
Transfer na letisko, odlet z mesta Pereira do karibskej oblasti - mesta Santa Marta , v ktorom zomrel juhoamerický hrdina a osloboditeľ Simon Bolívar. Po prílete presun na ubytovanie na pobreží Karibiku, od ktorého sa hneď dvíha mohutné pohorie Sierra Nevada de Santa Marta (najvyšší vrchol meria 5.775 m). Dodnes v oblasti žije okolo 30 000 pôvodných obyvateľov 4 etník (Kogui, Arhuaco, Kankuamo a Wiwa), ktorí už od pradávna obývajú džungľu a pestujú hlavne kakao. Ubytovanie, nocľah.

9. DEŇ
Celodenný pobyt v národnom parku Tayrona , ktorý ponúka jedno z najkrajších pobreží Karibiku. Fotenie panenských pláží Arrecifes, Caňaveral, La Piscina posiatych obrovskými balvanmi, ktoré kedysi uctievali pôvodní obyvatelia. Jednotlivé pláže sú prepojené iba chodníkmi vedúcimi džungľou, kde bývajú často vidieť opice, leguány, agouti a papagáje. Možnosť kúpania a odpočinku pod palmami. V podvečer návrat do hotela, nocľah.

10. DEŇ
Dopoludnia individuálne voľno a odpočinok na pláži, fakultatívne návšteva indiánskej komunity. Popoludní prejazd do Cartagena de Indias, najväčšieho prístavu v krajine a zároveň najúchvatnejšieho mesta v celej karibskej oblasti. Mesto založené roku 1533 Španielmi, ktorí tu vybudovali nedobytné hradby a reťaz pevností pred nájazdmi pirátov patrí k perlám Kolumbie. Ubytovanie v blízkosti historického jadra mesta (3 noci). Večerná prechádzka. Nocľah.

11. DEŇ
Cartagena de Indias, celodenný pobyt v jednom z najkrajších miest celej Južnej Ameriky. Dláždené uličky, výstavné koloniálne domy s farebnými drevenými balkónmi porastenými kvetmi bougenvilií, staré štvrte Getsemaní, El Centro a San Diego obohnané hradbami, impozantná pevnosť Castillo de San Felipe de Barajas, starobylé kláštory, paláce a bohaté zdobené kostoly. individuálne voľno, fakultatívne je možné navštíviť niektoré z múzeí (námorníctva, inkvizície), možnosť nákupov alebo odpočinku.Nocľah

12. DEŇ
Celodenný výlet loďou na súostrovie Islas del Rosario , ktoré tvorí asi 27 koralových ostrovčekov v Karibskom mori. Pobyt na pláži s bielym pieskom, kúpanie, šnorchlovanie a odpočinok. Počas pobytu zaistený obed. Fakultatívne možnosť návštevy Oceanária s delfínmi, žralokmi, korytnačkami a inými druhmi rýb. Popoludní návrat do Cartageny, nocľah.

13. DEŇ
Dopoludnia individuálne voľno v Cartagene, transfer na letisko a následne odlet do Európy.

14. DEŇ
Prílet do Prahy

Cena zahrnuje

medzinárodnú leteckú prepravu Praha-Bogota-Cartagena-Praha, letiskové taxy a ďalšie poplatky
2x vnútroštátny prelet (Bogota-Armenia a Pereira-Bogota-Santa Marta) vr. letiskových táx a poplatkov
doprava klimatizovaným minibusom/autobusom
12x nocľah v hoteloch ***/**** s raňajkami
1x obed, 2x večera podľa programu
vstupy podľa programu
služby česky hovoriaceho sprievodcu
služby miestneho sprievodcu podľa potreby

Cena nezahŕňa:
cestovné a covid poistenie
stravu mimo raňajok (odporúčané vreckové cca 300-350 USD)
iné ako uvedené vstupy (cca 25 USD)
sprepitné

Poznámka

MINIMÁLNY POČET ÚCASTNÍKA: 12

ZMENA PROGRAMU VYHRADENÁ

Príplatok

1lôžková izba (cca 520 EUR)