POZOR - rušíme "kamennú" pobočku, postupne prechádzame na online predaj a predaj cez telefón - 0911/141581. Stále sme tu pre vás - Meníme spôsob - nie prístup.  

Keňa - volanie divočiny s českým sprievodcom

Destinácia: Keňa
Kód zájazdu: 1240295
Cena od: 3 529 €
Príplatky od: 489 €
Poznávacie zájazdy
Exotika
Safari

Výber termínu

25.06.2023 12 dní Last Minute 4 319 € +489 € odlet: Praha letecká
21.08.2023 13 dní 4 639 € +489 € odlet: Praha letecká
31.10.2023 12 dní First Minute 3 529 € +489 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program

1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
V ranných hodinách odlet z Prahy do Kene s prestupom. Večer prílet do Nairobi. Transfer do hotela, ubytovanie, nocľah.

2: PRÍLET DO NAIROBI
Po raňajkách návšteva slonieho sirotinca Daphne Scheldrickovej, kde okrem iného môžete pozorovať kŕmenie tých najmenších sloníčat. Po obede návšteva múzea Karen Blixenovej, manufaktúry Kazuri a žirafej farmy s možnosťami kŕmenia žiráf. Návrat do hotela, nocľah s raňajkami.

3: NAIROBI - MASAI MARA
Po raňajkách odchod do NP Masai Mara. O cca 14:00 hod príchod do kempu Mara Sarova, ubytovanie a obed. Poobede safari v rezervácii, slávnej vďaka každoročnej migrácii pakoní a zebier. Okrem nich tu tiež stretnete ďalšie druhy zvierat, ako napr. slony, žirafy, ďalšie druhy antilop a tiež veľké mačky. Levy odpočívajú v tieni pod stromami, gepardi striehnu na svoju korisť a v korunách stromov sa ukrývajú leopardy. Večera a nocľah v kempe Mara Sarova.

4: MASAI MARA
Doobeda i poobede safari v rezervácii Masar Mara. Dnes sa vydáme hľadať slávnu "Veľkú päťku", kam sa zaraďuje lev, leopard, slon, nosorožec a byvol. Tento deň máme tiež možnosť navštíviť masajskú dedinu, kde sa zoznámime s životom tohoto nespútaného kmeňa pastierov (za príplatok). Večer návrat do lodge, večera, nocľah.

5: MASAI MARA - NP LAKE NAKURU
Skoro ráno, po drobnom občerstvení v kempe, vyrazíme na tradičné ranné safari. V túto dennú hodinu je zver vďaka nižším teplotám najviac aktívna, a tak pri troche šťastia uvidíme napríklad i veľké mačky na love. Návrat do kempu na raňajky. Následne odchod do NP Lake Nakuru, ktorý je keňskou vládnou rezerváciou pre nosorožce. Ubytovanie a obed v lodge Sarova Lion Hill. Poobede safari v parku. Okrem nosorožcov bielych a čiernych tu môžete pozorovať byvoly, zebry, impaly, gazely, ale i veľké mačky a mnoho druhov vtákov, vrátane plameniakov, ktorí si v alkalickom jazere Nakuru hľadajú potravu. Večer návrat do lodge, večera, nocľah.

6: NP LAKE NAKURU - NP AMBOSELI
Za úsvitu tradičné ranné safari. Vychutnáme si pohľad na pokojne sa pasúce nosorožce biele, ktoré sa radi zdržujú na otvorených pláňach. Skúsime tiež nájsť nosorožce čierne, ktoré sa naopak radi schovávajú v buši. Určite stretneme tiež žirafy rotschidlové, okusujúce akácie. Návrat do lodge na raňajky. Nasleduje odchod do NP Amboseli so zastávkou v Nairobi, kde si vychutnáme výborný obed v slávnej reštaurácii Carnivore, ktorá sa špecializuje na mäso na ražni. Pokračovanie cestey do Amboseli. Navečer príchod do Amboseli Sopa lodge, večera a nocľah.

7: NP AMBOSELI - NP TSAVO WEST
Po skorých raňajkách doobedňajšie safari v Amboseli. Z plání Amboseli je úžasný výhľad na Kilimanjaro, najvyššiu horu afrického kontinentu. V parku stretneme obrovské stáda slonov, ktorí milujú kúpanie v miestnych bažinách. Pozorovať tu môžeme ale aj rôzne druhy antilop a vtákov. Po obede odchod do NP Tsavo West. Safari cestou do kempu. Navečer príchod do Voyager Ziwani kempu, večera a nocľah.

8: NP TSAVO WEST - NP TSAVO EAST
Po skorých raňajkách safari v západnej časti parku Tsavo. Nemôžeme vynechať návštevu kryštálovo čistých prameňov Mzima, obľúbeného stanoviska hrochov a krokodýlov. Je tu vybudovaná podvodná pozorovateľňa a pokiaľ nám bude priať šťastie, môžeme okrem rýb pozorovať tiež kúpajúce sa hrochy. Návrat do kempu na obed. Poobede prejazd do východnej časti parku Tsavo, kde určite stretneme slávne "červené" slony! Safari si užijeme cesto do Satao kempu, kam dorazíme v podvečer. Pri kempe je prírodné napájadlo, kam sa sťahuje zver za vodou. Vychutnáme si západ slnka a užijeme si úžasné výhľady. Večera a nocľah v kempe.

9: NP TSAVO EAST - MOMBASA - PLÁŽ DIANI
Tradičné ranné safari v NP Tsavo East. Určite vás prekvapia miestne "červené" slony. Zem v tejto časti parku má červenú farbu a bahno priľne na kožu slonov, ktorí milujú kúpele v miestnych jazierkach. Pozorovať tu môžeme tiež antilopy, zebry a byvoly, pre ktoré je miestna savana bohatým zdrojom potravy. Následne odchod do Mombasy, kde podstúpime PCR test, potrebný pred spiatočnou cestou. Pokračovať budeme na južné pobrežie do oblasti najkrajšej keňskej pláže Diani Beach, kde sú najlepšie podmienky na kúpanie sa v oceáne. Ubytovanie v hoteli Papillon Lagoon Reef, pobyt so službou All inclusive.

10: PLÁŽ DIANI - RELAX PRI VODE
Pobyt v hoteli so službou All inclusive. Individuálny program s možnosťou kúpania sa a vodných športov. Nocľah v hoteli.

11: PLÁŽ DIANI - RELAX PRI VODE
Pobyt v hoteli so službou All inclusive. Individuálny program s možnosťou kúpania sa a vodných športov. Nocľah v hoteli.

12: ODLET Z MOMBASY - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)
Poobede transfer na letisko v Mombase, odbavenie k odletu a odlet do Prahy s prestupom.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu Praha - Nairobi a Mombasa - Praha s prestupom (možnosť odletu z Viedne - na vyžiadanie, možný príplatok)
všetky transfery podľa programu (na safari terénnymi automobilmi Toyota Landcruiser s otváracou strechou)
2 x nocľah v hoteli Sarova Panafric Nairobi s raňajkami
6 x nocľah v lodge a kempoch podľa programu s plnou penziou
3 x nocľah v hoteli Papillon Lagoon Reef s All Inclusive
safari a uvedené aktivity vrátane vstupov do NP a navštívených atrakcií
služby profesionálnych místníyh safari sprievodcov
služby českej sprievodkyne Petry Baumannovej
vodu v automobile počas safari

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy
vstupné vízum do Kene za poplatok (elektronická žiadosť minimálne 4 dni pred odletom, pre osoby staršie ako 16 rokov)
cestovné poistenie ECP PLUS 7,- EUR/osoba/deň *
príplatek za Business Class
návštevu masajskej dedinky (vstup cca 30,- USD/osoba - po dohode s Masajmi)
prepitné miestnym safari sprievodcom (odporúčaná výška 10 - 15,- USD/osoba/1 deň)
náklady na PCR test pred odletem z Kene cca 60,- USD


Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.
* cestovné poistenie ECP PLUS zahŕňa poistenie storno poplatkov do 1.600,- EUR/osoba. V prípade záujmu je možné doplatiť si STORNO PLUS – 4,9% z celkovej ceny zájazdu.
*cestovné poistenie ECP PLUS zahŕňa krytie liečebných nákladov vo všetkých krajinách (aj 3. stupeň varovania Ministerstva zahraničných vecí SR) aj v prípade ochorenia COVID-19, náklady na ubytovanie v prípade karantény do výšky 50,- EUR/noc, spätnou cestou vyvolané dodatočné cestovné náklady do výšky 1.000,- EUR a preplatenie storno poplatkov bez spoluúčasti.