POZOR - rušíme "kamennú" pobočku, postupne prechádzame na online predaj a predaj cez telefón - 0911/141581. Stále sme tu pre vás - Meníme spôsob - nie prístup.  

Tajomstvá južného Anglicka

Pohľad na stonehenge Durdle door Katedrála Salisbury Zámok vo Windsore Pohľad na Univerzitu Cambridge Zámok vo Windsore Vnútro vo Westminster Abbey Stonehenge Brighton Royal Pavilon
Destinácia: Veľká Británia, Anglicko
Kód zájazdu: 1268333
Cena od: 1 628,55 €
Príplatky od: 95 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

01.07.2023 6 dní First Minute 1 628,55 € +95 € odlet: Bratislava letecká

Popis zájazdu

Úvod:
6-dňový letecký zájazd

Perex:
Vojdite do sveta dejín južného Anglicka s malebnou prírodou, ktoré tak verne reprezentuje stredoveké mestečko Canterburry, nádherné kriedové útesy Dorsetského pobrežia, historické doky slávneho prístavu Portsmouth s loďou Victory a admirálom Nelsonom, ako aj prímorské letovisko Brighton, či gotická  katedrála v Salisbury, impozantný i tajomný Stonehenge, kráľovský Windsor i univerzitný Cambridge, a to všetko len na skok od Londýna. 

1. deň:
Odlet do Londýna, po prílete sa presunieme do stredovekého Canterburry, sídla duchovnej hlavy cirkvi. Mesto je tiež spojené s menom a pôsobením sv. Augustína, ktorý priniesol na Britské ostrovy kresťanstvo. Nasleduje prejazd do Paláca Hampton Court . Skvost tudorovskej stredovekej architektúry je obklopený nádherným anglickým parkom. V areáli sa nachádza aj 250-ročný vinič a tenisový kurt Henricha VIII. Transfer na ubytovanie.

2. deň:
Po raňajkách odchod do Brightonu, najbližšieho „londýnskeho“ letoviska pri mori, známeho svojimi starobylými uličkami Lanes a kráľovským pavilónom. Prejazd do slávneho prístavu Portsmouth, prehliadka historických dokov a možnosť prehliadky expozície lodí Victory, ktorá sa zúčastnila námorných bitiek pod velením admirála Nelsona a Mary Rose vlajkovej lode Henryho VIII. Transfer na ubytovanie.

3. deň:
Raňajky, Cez New Forest odchádzame k ohromujúcemu južnému pobrežiu v blízkosti zaujímavého skalného útvaru Durdle Door a Lullworth Cove. Čaká nás prechádzka popri prírodných zátokách a kriedových útesoch. Návšteva kamenej dedinky Corfe. Domčeky s bridlicovými strechami sú učupené pod ruinou tajomného Corfe Castle. Popludní nás čaká prejazd ku dávno opustenému anglo-sasskému sidlu Old Sarum. Ubytovanie.

4. deň:
Raňajky. Dnes nás čaká návšteva historického Salisbury (v gotickej katedrále s najvyššou kostolnou vežou v Británii - 123 m, je vystavený slávny dokument Magna Charta z r. 1215, pokračujeme k tajomnému Stonehenge (megalitický kamenný kruh z roku 3500 pred n. l., UNESCO). Na záver dňa sa poprechádzame v jednom z najstarších anglických kúpeľných miest Bath, založenom Rimanmi. Presun na ubytovanie.

5. deň:
Raňajky, putovanie po južnom Anglicku pokračuje do Windsoru – sídla kráľovskej rodiny (prehliadka kráľovských priestorov a kaplnky). Návšteva univerzitného mestečka Cambridge s univerzitou založenou v 13. st., kam sa hlásia študenti z celého sveta. Fakultatívne plavba po riečke Cam. Návrat na ubytovanie.

6. deň:
Raňajky, Dnes nás čaká prehliadky metropoly Londýn a to priamo počas vyhliadkovej plavby po Temži, začínajúcej v Greenwichi, pokračujúcej popri Tower of London, Tower Bridge, St. Pauls katedrále, Shakespearovskom divadle, či Houses of Parliament, Big Ben, Westminster Abbey a iných dominantách. Podľa časových možností dokončenie prehliadky Londýna, transfer na letisko a odlet z Londýna, transfer do Bratislavy.

Poznámka:
Zmena programu, letových časov a odletových miest vyhradená.

Ubytovanie:
3* hotely

Stravovanie:
5 x raňajky, 1 x večera v Londýne

Doprava:
Letecká.

Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu vrátane letiskových a servisných poplatkov. Transfery BA - letisko - BA (v prípade odletu mimo Bratislavy). Autokarovú dopravu počas pobytu. 5 x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, 1 x večera v Londýne. Vstup do Stonehenge. Sprievodcu CK 

Celková cena nezahŕňa:
Doplatok za 1/1. Doplatok za 4 večere. Vstupy a cestovné poistenie. 
OSTATNÉ DOPLATKY: vstup do kráľovského sídla vo Windsore a vstup do historických dokov v Portsmouthe je potrebné objednať pri kúpe zájazdu.