POZOR - rušíme "kamennú" pobočku, postupne prechádzame na online predaj a predaj cez telefón - 0911/141581. Stále sme tu pre vás - Meníme spôsob - nie prístup.  

Škótsko - Lochness a whisky

Hory v Škótsku Jazero Loch Lomond Hrad Eilean Donan Hrad Edinburgh Hrad Dunvegan-Škótsko Clton Hill Uličky mesta v Škótsku Lochness jazero
Destinácia: Veľká Británia
Kód zájazdu: 1268943
Cena od: 2 293,83 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

03.06.2023 8 dní First Minute 2 293,83 € +0 € odlet: Bratislava letecká

Popis zájazdu

Úvod:
8-dňový letecký zájazd.

Perex:
Pôsobivé objavovanie Škótska pre jeho legendárne jazero Loch Ness a whisky sa začína v uliciach Edinburghu, do ktorého boli vytesané slávne príbehy. Stredovekú búrlivú históriu spoznáte vďaka hradu Stirling, úchvatnému hradu Eilean Donan, či Dunrobin. Pri hrade Urquarth možno zazriete príšeru Nessie vo vodách Loch Ness. Čakajú vás tajuplné močariská, zelené údolia, útesy, vyhliadka na najvyššiu horu Ben Nevis, najdivokejší a najkrajší škótsky ostrov Skye a samozrejme nezabudnuteľná ochutnávka whisky v tradičnej pálenici.  


Program:

1. deň:
Prílet do Edinburghu. Cestu za poznaním škótskej histórie a kultúry začneme v monumentálnej Rosslyn Chapel. Vyznačuje sa množstvom nádherných kamenárskych prác opradených legendami a je dejiskom poslednej kapitoly knihy Dana Browna Da Vinciho kód. Opátstvo Melrose Abbey je ďalšou zastávkou. Jedno z najbohatších škótskych opátstiev ukrývajúce srdce Roberta I. Ubytovanie.

2. deň:
Raňajky. Stredoveký Edinburgh, všeobecne pokladaný za jedno z najúžasnejších miest na svete. Zelené Princes street gardens či Calton hill ponúkajú tie najkrajšie panormámy. V hlavnom meste Škótska sa  vydáme po dláždenej Royal Mile – Kráľovskej míli okolo katedrály St. Giles až k palácu  Holyrood, oficiálnej škótskej rezidencii kráľovnej. Edinburghský hrad po stáročia menil svoju funkciu - od pevnosti cez kráľovský palác až po štátnu väznicu. Dnes ukrýva škótske korunovačné klenoty, vrátane povestného korunovačného kameňa osudu, pamiatku na škótskych kráľov, ulúpené a neskôr navrátené Angličanmi. Kto má odvahu môže navštíviť „Mary Kings Close“ – svet tajomných podzemných ulíc, kde v 17. storočí zastal čas. Ubytovanie.

3. deň:
Raňajky. Pozrieme si Falkirk Wheel, prvý unikátny otáčavý lodný výťah na svete. Spája prieplavy Union a Fort & Clyde tak, aby zabezpečil plynulý prechod medzi Glasgowom a Edinburgom. Návšteva stredovekého mesta a ohromujúceho hradu Stirling, ktorý podľa legendy vytrhol z rúk kráľ Artuš Anglosasom. Cestou na sever sa na brehu najväčšieho škótskeho jazera Loch Lomond zastavíme v rozprávkovej dedinke Luss. Prejazd cez tajuplné močariská Rannoch Moor a horské zelené údolie Glencoe (písali sa tu veľké dejiny Škótska, keď tu v r. 1692 došlo k masakru členov klanu Mac Donaldovcov), pomedzi horské masívy, okolo hlbokých kaňonov. Ubytovanie.

4. deň:
Raňajky. Možno sa nám podarí zazrieť odfukujúci vlak na Glenfinnan Viaducte, jednokoľajovom železničnom moste, ktorého unikátnosť využili aj pri natáčaní filmu o Harry Potterovi. Prestávka vo Fort William - vstupnej bráne do Škótskej vysočiny a vyhliadka na najvyššiu horu Veľkej Británie, Ben Nevis (1 344 m n. m.). Údolím Five Sisters sa dostaneme k najfotografovanejšiemu hradu ostrova, Eilean Donan Castle, ktorý je akoby hradnou strážou pred neďalekým ostrovom Skye. Ubytovanie.

5. deň:
Raňajky. Ostrov Skye, najväčší ostrov Vnútorných Hebridov, je považovaný za najdivokejší, najdrsnejší a zároveň najkrajší zo škótskych ostrovov. Čaká nás bizarná krajina polostrova Trotternish, podivuhodný terén plný kamenných ihiel a veží – Quiraing, 49 m vysoký monolit Old Man of Storr, jedinečné útesy Kilt Rock, ostrovný skanzen, hrad Dunvegan Castle, sídlo vodcov klanu Mc Leodovcov a farebný prístav Portree, prístav kráľa. Návrat na ubytovanie.

6. deň:
Raňajky. Na brehu jazera Loch Ness sa ocitneme pred zrúcaninami hradu Urquarth, ktorý je najideálnejším miestom na pozorovanie záhadnej príšery Nessie. Tmavé, hlboké vody ukrývajú však aj množstvo iných tajomstiev. Popoludní navštívime hrad Dunrobin Castle alias škótsky Neuschwanstein, ktorý je od 13. st. sídlom rodu Sutherlandovcov. Väčšina zo 150 miestností na tomto hrade je sprístupnená verejnosti. Ubytovanie

7. deň:
Raňajky. Zastávka v malebnom mestečku Pitlochry obklopeného krásnou prírodou. Aké by to bolo Škótsko bez ochutnania pravej whisky? Tradičná škótska pálenica Blair Athol nás pozýva na exkurziu s degustáciou. Popoludní nás čaká nás St. Andrews, mesto na pobreží Severného mora, s rozvalinami kedysi najväčšej škótskej katedrály. St. Andrews sídlom najstaršej univerzity Škótska a pravlasť golfového športu. Práve tu v r. 1754 vznikol 1. golfový klub, na ktorého trávnikoch sa hrá dodnes. Ubytovanie

8. deň:
Skoré raňajky. Transfer na letisko v Edinburghu a odlet.


Poznámka:
Zmena programu, letových časov a odletových miest vyhradená.


Ubytovanie:
7x v 3* hoteloch

Stravovanie:
7x raňajky, 6x večera


Doprava:
Letecká doprava, autokarová doprava počas pobytu.


Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu do Edinburghu, vrátane letiskových a servisných poplatkov. Transfery BA-letisko-BA (v prípade odletu mimo Bratislavy). Autokarovú dopravu počas pobytu. 7 x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami. 6 x večeru a ochutnávku whiskey. Sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa:
Vstupy a cestovné poistenie. Doplatok za 1/1.