POZOR - rušíme "kamennú" pobočku, postupne prechádzame na online predaj a predaj cez telefón - 0911/141581. Stále sme tu pre vás - Meníme spôsob - nie prístup.  

Malebný Devon a Cornwall

Kynance Cove Cornwall Maják-Devon a Cornwall Sídlo Mount Edgecumbe Port Isaac Cornwall Salisburská katedrála Polperro Interiér salisburskej katedrály Okolie mesta Charmouth Maják-Devon a Cornwall
Destinácia: Veľká Británia, Anglicko
Kód zájazdu: 1271115
Cena od: 2 555,63 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

24.06.2023 7 dní First Minute 2 555,63 € +0 € odlet: Bratislava letecká

Popis zájazdu

Úvod:
7-dňový letecký zájazd.

Perex:
Vychutnajte si farby a vône romantického juhozápadu Anglicka. Pestrofarebné rybárske dedinky, dramatické útesy pobrežia Atlantiku, tyrkysové zátoky, romantické vidiecke sídla, rozmanité záhrady s exotickou subtropickou vegetáciou. Balzam pre oko i dušu. Presvedčte sa, že Devon a Cornwall si podmaní nielen milovníkov románov Rosamunde Pilcherovej.

1. deň:
Po prílete do Londýna sa vydáme smerom do Winchestru, v ktorého veľkolepej stredovekej katedrále sa nachádza biblia kráľa Jakuba z 12. storočia, nástenné maľby a stredoveké plastiky. Pokračovať budeme ďalej do Lyme Regis, historického prímorského mestečka, prezývaného „perla Dorsetu“ a jeho rybárskeho prístavu Cobb Harbour, ktorý je obkolesený malebným pobrežím, zaradeným do svetového kultúrneho dedičstva. Ubytovanie a večera.

2. deň:
Dnes budeme pokračovať ďalej na juh cez národný park Dartmoor. Žulová náhorná rovina s vresoviskami je preslávená aj vďaka románu sira A. C. Doyla – Pes Baskervilský. Zastávka v Princetown a Postbridge, v srdci národného parku. Pokračovať budeme do Plymouth s dlhou tradíciou námorného loďstva, ako aj pálenice známeho Plymouth Ginu. Pešia prehliadka mesta, nábrežie, The Hoe, Royal Citadel Karla II., dláždené uličky v prístave. Ubytovanie a večera.

3. deň:
Ráno prejdeme cez rieku Tamar z Devonu do Cornwallu. Zastavíme sa v malebnej rybárskej dedinke Polperro. Čas vychutnať si vôňe a farby malebného prístavu a škrekot čajok, navštíviť „Múzeum rybárstva a pašeráctva“ alebo si vychutnať šálku anglického čaju s výhľadom na more. Ďalej budeme pokračovať do Landhydrock House and Gardens, dokonalé vidiecke sídlo zo 17. st., prestavané vo viktoriánskom štýle. Vysoko elegantné obytné miestnosti, dizajn parku a záhrad, zanechajú dojmy v každom návštevníkovi. Presun do Truro, dejiska ďalšieho z príbehov Rosamunde Pilcherovej. Pokračovanie na ubytovanie, večera.

4. deň:
Dnes sa vyberieme na najjužnejšie miesto Británie, Lizard point. Pri troche šťastia z Lizard point môžeme zhliadnuť tulene. Prejdeme ku Kynance Cove, malebnej zátoke s tyrkysovo modrou vodou a zaujímavými skalnými útvarmi. Ďalšou zastávkou budú záhrady Trebah Gardens s bohatou subtropickou vegetáciou. Deň ukončíme v prístavnom mestečku Penzance. Návrat do hotela, večera.

5. deň:
Deň začneme v zálive Mount Bay, kde sa z mora týči impozantná hora Sv. Michala, na ktorej pôvodne benediktínski mnísi vybudovali malé opátstvo. Počas odlivu k nej prejdeme pešo po vydláždenom chodníku, pri prílive loďkou. Pokračovať budeme k najzápadnejšiemu bodu Veľkej Británie, Land’s End, kde sa o robustné útesy príkro spadajúce do mora rozbíjajú vlny Atlantického oceánu. Po ceste navštívime Minack Theatre, amfiteáter vytesaný do útesov s kúzelným výhľadom na záliv Porthcurno Bay. Posledným cieľom dnešného dňa je St. Ives. Mesto, ktoré vďaka nezvyčajne jasnému a mäkkému svetlu priťahuje umelcov z celého sveta. Nachádza sa tu známa galéria Tate St. Ives a v krivoľakých uličkách a rybárskych domčekoch množstvo drobných umeleckých galérií. Návrat na ubytovanie, večera.

6. deň:
Dnešný deň je spojený s kráľom Artušom, ktorý sa podľa legendy narodil v Tintagel. K zrúcanine hradu Tintagel Castle na skalných útesoch vedú 2 strmé schodištia. Fakultatívne návšteva hradu s panoramatickými výhľadmi. Zastávka v historickej dedinke Boscastle chránenej od mora vysokými bridlicovými útesmi. Nezabudnuteľné scenérie divokého pobrežia Atlantiku. Pokračovanie do Glastonbury, kde je údajne pochovaný kráľ Artuš. Ubytovanie a večera.

7. deň:
Po raňajkách transfer na letisko. Odlet do Bratislavy.

Poznámka:
Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená.

Doprava:
Letecky.

Ubytovanie:
6x ubytovanie v hoteli 3*.

Stravovanie:
Polpenzia.

Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu vrátane letiskových a servisných poplatkov. Transfery BA-letisko-BA. Autokarovú dopravu počas pobytu. 6 x ubytovanie v hoteli 3* s polpenziou. Sprievodcu CK

Celková cena nezahŕňa:
Doplatok za 1/1. Vstupy a cestovné poistenie.