POZOR - rušíme "kamennú" pobočku, postupne prechádzame na online predaj a predaj cez telefón - 0911/141581. Stále sme tu pre vás - Meníme spôsob - nie prístup.  

Izrael a Petra De Luxe - poznávací zájazd

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1277618
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Program:
1.deň
odlet z Viedne do Tel Avivu.

2.deň
prílet do Tel Avivu po polnoci, transfer na ubytovanie v hoteli v Betleheme, nocľah. Po neskorých raňajkách bude prehliadka Betlehema, kde navštívime Baziliku narodenia Ježiša Krista, Jaskyňu mlieka a Polia pastierov. Popoludní nás čaká kúpanie v Mŕtvom mori. Vzhľadom na vysoký obsah minerálov v Mŕtvom mori nežijú žiadne živočíchy. Ani vy si v ňom nezaplávate, ale na vlastnej koži pocítite jeho slanosť a hustotu. V podvečer návrat späť do Betlehema, večera a nocľah.

3.deň
raňajky, celodenná prehliadka Jeruzalema, ktorý je dnes najväčším mestom Izraela a posvätným mestom troch náboženstiev – kresťanstva, judaizmu a islamu. V jeho srdci leží hradbami obohnané Staré mesto (UNESCO). Jeruzalem má štyri štvrte – židovskú, moslimskú, kresťanskú a arménsku. Počas pešej prehliadky navštívime Getsemanskú záhradu, Olivovú horu i Múr nárekov, kde môžete vložiť lístky so svojimi prosbami. Prejdeme sa po trase Ježišovej krížovej cesty - Via Dolorosa až na Kalváriu. Tu s pokorou v srdci navštívime Baziliku Božieho Hrobu. Návrat do Betlehema, večera, nocľah.

4.deň
raňajky, odchod z Betlehema na pevnosť Massada (UNESCO), ktorá bola postavená Herodesom Veľkým v 1.st. pr. Kr. a počas prvej židovskej vojny sa stala symbolom hrdinského odporu Židov proti Rimanom. Na Massadu sa vyvezieme lanovkou, z ktorej je krásny výhľad na pevnosť i Mŕtve more. Navštívime továreň na výrobu kozmetiky Ahava (možnosť nákupu) a urobíme krátku zastávku v obľúbenom letovisku Eilat pri Červenom mori. Tu prekročíme hranice Jordánska a ubytujeme sa v beduínskom kempe v údolí Wadi Rum. Čakajú nás tu tri skutočne unikátne zážitky - púštne jeep safari (2 hod.) vo Wadi Rum, typická beduínska „zarb“ večera a nocľah v beduínskom stane.

5.deň
raňajky, presun do svetoznámej Petry (UNESCO) na prehliadku s miestnym sprievodcom. Petra bola hlavným mestom Nabatejského kráľovstva a kvôli farbe skál je nazývaná aj ružovo - červeným mestom. Prístup do Petry je cez 1,2 km dlhú roklinu Siq, ktorá vedie k známej klenotnici Al-Khazneh. Tá bola pôvodne postavená ako mauzóleum kráľa Aretasa IV. v 1. st. a od roku 2007 je jedným z nových 7 divov sveta. Ubytovanie v hoteli v Petre, večera a nocľah.

6.deň
raňajky, odchod z Petry na sever cez Madabu známu byzantskými chrámami a mozaikou mapy Jeruzalema až k vrchu Nebo. Odtiaľ Mojžiš po prvýkrát uvidel Zasľúbenú zem a je tam pravdepodobne aj pochovaný. Cez hraničný prechod Allenby Bridge sa vrátime do Izraela. Zastavíme sa aj v Jerichu - najnižšie ležiacom meste na Zemi s najstarším trvalým osídlením. Presun do Betlehema, ubytovanie, večera a nocľah.

7.deň
raňajky, dnes nás čaká nový Jeruzalem: izraelský parlament Knesset, Knesset Menorah (bronzová menora vážiaca 4 tony) a Izraelské múzeum, kde sú uložené zvitky s textami od Mŕtveho mora a množstvo historických a umeleckých exponátov. Napokon si pripomeniete tienistú stránku histórie návštevou múzea holokaustu Yad Vashem. Zastavíme sa aj na krátke kúpanie v Mŕtvom mori. Návrat do Betlehema, večera, nocľah.

8.deň
raňajky, odchod autobusom z Betlehema na panoramatickú prehliadku Tel Avivu a starobylého prístavu Jaffa. Transfer na letisko v Tel Avive a odlet do Viedne.

Ubytovanie:
6 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha a WC) v 3* hoteli a 1 x v stane.

Stravovanie:
7 x polpenzia (raňajky a večere formou švédskych stolov).

Doprava:
Letecká doprava Viedeň - Tel Aviv a späť.

Ostatné:
doprava po Izraeli a Jordánsku klimatizovaným autobusom, jeep safari vo Wadi Rum, služby slovensky alebo česky hovoriaceho miestneho sprievodcu, program podľa popisu bez vstupov, DPH.

Povinné príplatky:
letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 250 €/os. V Izraeli sa platí: obslužné 50 USD/os., izraelské vstupy 60 USD/os., vstup do Petry, jordánske víza a obojstranné hraničné vstupné a výstupné poplatky 165 USD/os.

Priplatky:
za 1/1 izbu 240 €, transfer z Bratislavy na letisko Schwechat a späť 25 €/os.

Krajiny

Zobraziť všetky »