POZOR - rušíme "kamennú" pobočku, postupne prechádzame na online predaj a predaj cez telefón - 0911/141581. Stále sme tu pre vás - Meníme spôsob - nie prístup.  

Silvester na Tenerife

Destinácia: Kanárske ostrovy, Tenerife
Kód zájazdu: 1301252
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Silvestrovský zájazd

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

8 - dňový letecký zájazd

Úvod
Stráviť prelom roka v národnom parku, zaplávať si na vulkanických plážach a popíjať kaktusový džús. Pozývame vás na exotický Silvester na Tenerife, kanársky ostrov, ktorý nadchne svojou rôznorodosťou. Navštívime indiánske mesto Masca - európske Machu Picchu, miesta kde sa natáčali filmy ako Hviezdne vojny či Planéta opíc. Uvidíme Čiernu madonu a vyvezieme sa na Pekelnú horu najvyšší vrch Atlantiku a Španielska. Nenechajte si ujsť Tenerife - Silvester plný zážitkov.

Program zájazdu
1. deň

Odchod z Bratislavy na letisko vo Viedni, odlet na Tenerife, Transfer do Puerto de la Cruz, ubytovanie v hoteli, večera.

2. deň
Po raňajkách sa vydáme na „Zelenú horu“ polostrov Anaga. Prvou zastávkou bude pôvodné hlavné mesto San Cristóbal de La Laguna zapísané na zozname UNESCO. Ideálne je navštíviť historické centrum ráno, prejsť sa a dať si dobrú kávu. Pokračovať budeme krásnou prechádzkou v treťohornom lese na vyhliadku Cruz del Carmen. Silu opäť načerpáme na najkrajšej pláži ostrova Teresitas. Podvečer prídeme do Santa Cruz, kde si pozrieme centrum a auditórium.

3. deň
Program začneme prechádzkou po historickom meste a prístave Puerto de la Cruz. Budeme poznávať najstaršie turistické letovisko na severnej strane ostrova. Mesto v najväčšom údolí Tenerife ponúka veľké množstvo turistických atrakcií a pýši sa krásnym historickým centrom pozdĺž slnečného pobrežia. Zvyšok dňa je možné užiť si najväčšiu pláž v centre mesta - Playa Jardín, ktorú tvoria tri samostatné pláže spojené nádherným parkom s pobrežnou promenádou, reštauráciami a barmi.

4. deň

Raňajky, individuálne voľno, možnosť prechádzok, nákupov, kúpania.

5. deň
Deň odštartujeme zastávkou na nádhernej vyhliadke na zaujímavé mestečko Garachico, v minulosti dôležitý prístav a bohaté mesto, ktoré však bolo takmer úplne zničené sopečnou činnosťou. Časom bolo mnoho budov obnovených, dodnes sú ale viditeľné následky ničivej erupcie sopky Chinyero. Adrenalínovou cestou sa dostaneme do indiánskej dedinky Masca, ktorá tak trochu pripomína peruánske Machu Picchu. Sú tu nádherné výhľady, množstvo reštaurácií a kaviarničiek, kde sa posilníme džúsom z kaktusu. Absolvujeme prechádzku po lávou zaliatom prístave Garachico. Pokračujeme do Icod de los Vinos, kde rastie pozoruhodný endemit ostrova Dračí strom, ochutnáme tu miestne biele vína a syry. Obedovať budeme v bývalom kláštore s najkrajšou reštauráciou na ostrove Mesón del Monasterio s úžasnou výzdobou a nádhernou záhradou. Poslednou zastávkou bude pôvabné šľachtické mestečko Orotava, zasadené v srdci rovnomerného údolia.

6. deň
Nádhernou panoramatickou cestou sa dostaneme do stredu ostrova, kde sa nachádza úžasný národný park Parque Nacional de Teide s jeho dominantou – gigantickým vulkánom Pico de Teide, ktorý je s vrcholom v nadmorskej výške 3 718 metrov treťou najväčšou sopkou sveta a najvyšším vrchom Španielska. Obrovský kráter s obvodom cca 48 km je výsledkom množstva vulkanických erupcií, sopka je však v súčasnosti považovaná za spiacu. V národnom parku (najnavštevovanejšom v Európe) budeme obdivovať nepreberné množstvo rozmanitých vulkanických a geologických útvarov. Dych berúce scenérie očarili aj hollywoodských filmárov, ktorí tu natočili niektoré scény z filmov Hviezdne vojny či Planéta opíc. Prekvapivo bohatá je aj miestna fauna a flóra a park je vďaka svojej jedinečnosti zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO. Ponúkne sa nám vyhliadka na majestátne Gigantické skaly, ktoré sa tiahnu 17 km pozdĺž západného pobrežia a vystupujú do výšky 600 m. Zostúpime do turistickej zóny s možnosťou kúpania na niektorej z miestnych pláží. Trasou po južnej diaľnici zakončíme deň v Candelarii pri Čiernej madone a na námestí so sochami Guančských vládcov.

7. deň
Raňajky. Možnosť fakultatívneho výletu na susedný ostrov La Gomera alebo návšteva Loro Parku.

8. deň
Raňajky, transfer na letisko a odlet do Viedne. Transfer do Bratislavy. Zmena programu vyhradená.

Zmena programu vyhradená.

Ubytovanie
4* hotel El Tope


Stravovanie
Polpenzia


Doprava
Letecky


Celková cena zahŕňa
Leteckú dopravu vrátane letiskových a servisných poplatkov. Transfer BA - letisko - BA. Miestne transfery. 7 x ubytovanie v hoteli 4* s polpenziou. Silvestrovský večer. Sprievodcu CK.


Celková cena nezahŕňa
Doplatok za jednolôžkovú izbu. Lanovku na Pico de Teide (v prípade záujmu je potrebné zakúpiť vopred). Pobytovú taxu. Vstupy. Cestovné poistenie.