Chile - Veľkonočný ostrov

Destinácia: Čile
Kód zájazdu: 809520
Cena od: 4 019 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

14.11.2019 13 dní 4 019 € +0 € odlet: Viedeň, Praha letecká

Popis zájazdu

Program zájazdu:

1. deň ODLET Z PRAHY(VIEDNE)

Zraz na letisku, odlet do Santiaga de Chile.

2. deň SANTIAGO DE CHILE

Prílet do hlavného mesta Chile - Santiaga, transfer do hotela, ubytovanie. Popoludní prehliadka mesta a jeho najväčších atrakcií - kostol San Francisco, Cerro Santa Lucia, Alameda, Palacio de la Moneda, Plaza de la Constitución, Ex Congreso Nacional, Plaza de Armas, Catedral de Santiago, Cerro San Cristobal). Nocľah v Santiagu de Chile.

3. deň SANTIAGO DE CHILE - CALAMA – SAN PEDRO DE ATACAMA – MOON VALLEY

Raňajky. Transfer na letisko a prelet do Calama s následným transferom do mesta San Pedro de Atacama. Popoludní návšteva mesačnej krajiny Valle de la Luna v pozadí so zasneženým vrcholkom sopky a krásnym západom slnka, kedy sa okolité kopce zahalia do plejády rôznych odtieňov farieb. Návrat do hotela, nocľah.

4. deň SAN PEDRO DE ATACAMA – TOCONAO – ATACAMA SALT FLAT

Po raňajkách návšteva mesta San Pedro de Atacama - centrum paleolitickej civilizácie, ktorému dominuje skalná pevnosť. Nasleduje návšteva dedinky Tulor, ktorá je stará približne 3000 rokov a je najstaršou doloženou osídlenou dedinou v údolí a pevnosti Pucara de Quitor. Popoludní návšteva dediny Toconao, ďalšou zastávkou je obrovské jazero Atacama Salt Lake. Návrat do San Pedra a nocľah.

5. deň EL TATIO – MACHUCA

V skorých ranných hodinách odchod na celodenný výlet. Gejzíry El Tatio, nachádzajúce sa v nadmorskej výške 4320 m n.m., sú jedny z najvyššie položených na svete, počtom gejzírov sú najväčšie na južnej pologuli a tretie najväčšie na svete. Ku gejzírom sa prichádza pri východe slnka, pretože v čase sú gejzíry najaktívnejšie. Vo vzduchu je cítiť síra, horúca voda vyviera na povrch v podobe bublajúcich prameňov. Jazierka sú pokryté farebnými kryštálmi soli. Celý ráz krajiny je akoby z iného sveta. Cestou späť do San Pedra vo výške 3400 m navštívime dedinku Machuca - jednoduché malé kamenné domčeky so slamenou strechou, prašné cesty, prostý kamenný kostolík na návrší. Toto je úžasné miesto uprostred vysočiny s veľkolepým výhľadom na Andy a soľné jazero Atacama. Popoludní návrat do San Pedra. Nocľah.

6. deň SAN PEDRO DE ATACAMA – CALAMA – SANTIAGO DE CHILE

Raňajky a odchod na letisko v Cala, let do Santiaga de Chile, transfer do hotela, ubytovanie a nocľah.

7. deň SANTIAGO DE CHILE – VEĽKONOČNÝ OSTROV

Raňajky a transfer na letisko a prelet na Veľkonočný ostrov, na letisko Mataveri. Krátky transfer do hotela v hlavnom meste Hanga Roa, ubytovanie. Popoludní výlet na archeologické náleziská Ahu (plošina, na ktorej sa stavali známe sochy moai) Ahu Vinapu, Ahu Hanga Riata a lomu Puna Pau, ktorý poskytoval jediný zdroj materiálu pre puká - červené pokrývky hlavy niektorých moai. Nocľah.

8. deň RANO RARAKU - PLÁŽ ANAKENA

Raňajky. Celodenný výlet (obed formou balíčka) počas ktorého navštívite lom Rano Raraku, zdroj materiálu, z ktorého bola vytesaná úplná väčšina bájnych sôch moai. Ďalej navštívite niekoľko Ahu, medzi nimi tiež legendárne Ahu Te Pito Kura, kde leží dnes pádom rozlomená kedysi najväčšia moai a v blízkosti tiež formácie kameňov Te Pito o Te henu, ktoré cez svoj pôvodný spirituálny význam dali ostrovu jednu z prezývok a vstúpila do povedomia každého z nás ako "Pupok sveta". Deň zakončíme po boku početných moai na mystickej pláži Anakena. Nocľah v Hanga Roa.

9. deň POSVÄTNÁ DEDINA ORONGO – AHU AKIVI

Raňajky. Dopoludnia výlet k vulkánu Rano Kau a do posvätnej dediny Orongo na hrane krátera. Tá bola až do devätnásteho storočia centrom kultu Vtáčieho muža. V okolí Orongo je dodnes vidieť niekoľko Petroglyfov, ktoré znázorňujú víťaza pretekov Vtáčieho muža, ktorý musel z neďalekého ostrovčeka Moto Nui priniesť prvé vajce vtáka manutara. Popoludní výlet k Ahu Akivi, kde sa nachádza sedem Moai a ďalej k Ana Te Pahu (jaskyňa vytvorená lávou z vulkánu). Nocľah v Hanga Roa.

10. deň VEĽKONOČNÝ OSTROV – SANTIAGO DE CHILE

Po raňajkách transfer na letisko a let do Santiaga de Chile. Prílet, transfer do hotela, ubytovanie, nocľah.

11. deň VIŇA DEL MAR – VALPARAISO

Raňajky. Celodenný výlet do Valparaísa a Viňa del Mar. Valparaíso je koloniálne mesto s veľkým prístavom a typickými farebnými domčekmi. Prechádzka po Cerro Conception, prehliadka anglikánskeho kostola Svätého Pavla. Prejazd do Viňa del Mar, ktoré je nazývané "Záhradné mesto" alebo "Vinohrad nad morom". Návrat do Santiago de Chile. Nocľah v Santiago de Chile.

12. deň ODLET ZO SANTIAGO DE CHILE

Po raňajkách transfer na letisko a odlet zo Santiago de Chile.

13. deň PRÍLET DO PRAHY(VIEDNE)

MOŽNOSŤ PREDĹŽENIA OKRUHU O POBYT VO FRANCÚZSKEJ POLYNÉZII

Podrobné informácie nájdete tu, EXO 658 Pobyt ve Francouzské Polynezii.

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA

  • leteckou dopravu Praha – Santiago de Chile – Praha (s prestupom), Santiago de Chile – Veľkonočný ostrov – Santiago de Chile
  • možnosť odletu z Viedne na vyýžiadanie, možný príplatok
  • 10x ubytovanie v hoteloch s raňajkami
  • miestneho delegáta a sprievodcu CK (minimum: 16 osôb)
  • transfery klimatizovaným busom
  • vstupy do pamiatok a národných parkov

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA

  • letiskové taxy 599,- EUR
  • fakultatívne výlety nad rámec programu
  • prepitné
  • cestovné poistenie ECP 3,30 EUR/osoba/deň

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.