htmlkody.info

Veľký okruh Gréckom

Destinácia: Grécko
Kód zájazdu: 961186
Cena od: 798,87 €
Príplatky od: 90 €
Poznávacie zájazdy
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

26.05.2020 11 dní First Minute 798,87 € +90 € kombinovaná

Popis zájazdu1.deň:
     odchod autobusom zo Slovenska v popoludňajších hodinách NON STOP cez Maďarsko, Srbsko a Macedónsko.

2.deň:
     v ranných hodinách príchod na pobrežie Egejského mora s možnosťou kúpania, ubytovanie v oblasti Solúnu, večera.

3.deň:
     raňajky, prehliadka Solúnu, druhého najväčšieho mesta Grécka, prechádzka po pobrežnej promenáde v blízkosti druhého najväčšieho gréckeho prístavu, prehliadka najstaršej architektonickej pamiatky z rímskeho obdobia, Galeriovho oblúku a rotundy, možnosť výstupu na najslávnejšiu pamiatku Solúnu, Bielu vežu, odkiaľ sa naskytne krásny pohľad na Paráliu, presun ku kostolu Agia Sofia, významnej byzantskej stavby a najväčšiemu kostolu v Grécku, Agios Dimitrios. Popoludní prejazd okolo Olympu, hory bohov a úžinou Tempi do Meteory k návšteve tzv. vznášajúceho sa kláštora, vybudovaného na vrcholoch strmých skalných veží. Ubytovanie v oblasti Kalambaka, večera.

4. deň:
    raňajky, odjazd na juh gréckej pevniny, k Termopylám, ktoré vítajú návštevníkov sochou udatného spartského kráľa Leonida a slávnymi sírnymi prameňmi. Návšteva mesta Delfy, ktoré bolo považované za staroveký stred zeme a kde Pýthia šalamúnsky zvestovala budúcnosť. Prehliadka mesta, presun ku kláštoru Osios Loukás. Ubytovanie v oblasti Atén, večera.

5.deň:
     raňajky, prehliadka Atén – Akropola, staroveká Agora s vežou vetra, chrám Dia Olympského a možnosť návštevy unikátneho Národného archeologického múzea, návrat na ubytovanie, večera.

6.deň:
     raňajky, celodenný výlet po turisticky najrušnejšom Atickom pobreží až k Poseidonovmu chrámu na myse Sounion. Možnosť kúpania resp. prechádzka kúzelnými aténskymi uličkami známych štvrtí Plaka alebo Monastiraki. Návrat na ubytovanie, večera.

7.deň:
     raňajky, presun na peloponézsky polostrov. Medzníkom oboch častí je Korint s majestátnou stredovekou pevnosťou Akrokorint alebo vykopávkami starovekého Korintu – najhriešnejšieho starovekého mesta. Presun do Mykén, kde pozostatky opevneného palácového komplexu sú právom považované za najväčšiu starovekú pamiatku Grécka. Ubytovanie v oblasti Tolo, večera.

8.deň:
     raňajky, celodenný výlet na Kyklopské hradby v Tirynse, najelegantnejšie grécke mesto Náfplio s mohutnou citadelou Palamidi, presun k divadlu starovekého posvätného okrsku v Epidaure.  Odjazd na ubytovanie v oblasti Olympie, večera.

9.deň:
     raňajky, prehliadka kolísky olympijských hier, Olympu - pozostatky Diovho posvätného okrsku, prvý olympijský štadión a miestne Archeologické múzeum. Plavba trajektom na ostrov Zakynthos, najjužnejšieho z Iónskych ostrovov, ktoré už od dávnych dôb očarili svojich návštevníkov neopakovateľnou krásou prírody. Ubytovanie, večera.

10. deň:
raňajky, individuálne voľno, kúpanie, večera, nocľah.

11. deň:
  raňajky, spoločný transfer z hotela na letisko, odlet zo Zakynthosu, prílet do Brna.