Veľká juhoamerická expedícia

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 986027
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Cuzco a Machu Picchu, mesto tanga Buenos Aires či pulzujúce Rio de Janeiro. Kúpanie sa v Atlantiku, vodopády Iguazú, ochutnávka špičkového vína a zasnežené andské ľadovce. Špičkové morské plody v Peru, argentínske stejky a vína, brazílske džúsy a uruguajská „pamplona“. Svetoznáme pláže Copacabana, Ipanema a nový div sveta, socha Krista na hore Corcovado. 6x top pamiatok UNESCO!
Vaša expedícia snov Južnou Amerikou za neuveriteľnú cenu.
Mesto kráľov – Lima, ale aj stavebné majstrovstvo Inkov.
Kúpanie sa v Tichom aj Atlantickom oceáne, vodopády Iguazú, najsuchšia púšť sveta Atacama a zasnežené andské vrcholy.
6 krajín za 2,5 týždňa.
Tá pravá intenzita poznania.

Program zájazdu:
1.-3. deň:
Odlet do Limy. LIMA – mesto kráľov, a najmä kráľovskej peruánskej gastronómie. Katedrála s hrobom neľútostného dobyvateľa F. Pizarra, prezidentský palác a Park lásky v luxusnej štvrti Miraflores s výhľadom na Pacifik. CUZCO – pupok inkského sveta a asi najkrajšie mesto Južnej Ameriky. Stavebné majstrovstvo Inkov v majestátnom obradnom stredisku SACSAYHUAMÁN, jaskynný labyrint Q‘ENQO a religiózne kúpele TAMBO MACHAY.

4.-6. deň:
Jeden z vrcholov zájazdu, návšteva jedinečného miesta v srdci Ánd – MACHU PICCHU. Chrám Slnka, Kráľovská hrobka, Pohrebná skala, Posvätné nádvorie, dômyselné systémy vodovodov a stovky kamenných terás dokonale začlenených do neporušenej prírody. Šperk mesta INTIHUATANA a pohľad, ktorý sa vám navždy vryje do pamäti. Fakultatívny výlet do posvätného inkského údolia, VALLE SAGRADO de los Incas nádherná scenéria posiata archeologickými pamiatkami inkského impéria alebo voľný deň v Cusco. Odchod do hlavného mesta peruánskeho folklóru – PUNO. Loďou k plávajúcim trstinovým ostrovom LOS UROS na posvätnom jazere TITICACA, kde „ľudia s čiernou krvou“ žijú vďaka trstine „totora“. Nocľah v Puno.

7.-8. deň:
BOLÍVIA! LA PAZ, hlavné mesto ležiace vo výške 3 700 m n. m. Plaza Murillo, obrovské vrecia plné koky a prudké stúpanie na záhadný trh čarodejníkov. COROICO – fakultatívny výlet do subtropického mestečka, kde rastú banánovníky, pomarančovníky či káva. Cesta klesá z výšky 4 700 m n. m. na 1 200 m n. m. Nádhernou cestou späť do La Pazu – tropickú flóru, kolibríky a pralesnú vlhkosť vystrieda dočasná zima a sneh. Cesta, ktorá sa stala svetoznámou!

9.-10. deň:
Odlet do ČILE, do hlavného mesta SANTIAGO DE CHILE. Pohľad naň si vychutnáme zo Cerro San Cristóbal. LA MONEDA – dejisko vojenského prevratu, ktorý rezonoval aj u nás. Cestou k Pacifiku vás pozývame na excelentnú ochutnávku vína v jednej z najlepších vinárskych oblastí sveta, VALLE DE CASABLANCA. Po nej pokračujeme do legendárneho prístavného mesta VALPARAÍSO, v ktorom si vychutnáme aj jazdu na preslávených funiculares a stratíme sa v jeho krivolakých uličkách. Zasnívame sa opäť pri počúvaní clivej živej muziky v námorníckom bare Cinzano?

11.-12. deň:
Prelet nad Andami do BUENOS AIRES. V tomto Paríži južnej Ameriky sa prejdeme po najširšej ulici sveta so známym symbolom mesta, Obelisk republiky. Najnavštevovanejší cintorín krajiny, ktorý dostal názov podľa štvrti, v ktorej sa nachádza: la Recoleta. CASA ROSADA so slávnym balkónom Evity a famózna LA BOCA, ktorú preslávila futbalová ikona Diego Maradona. Večerné mesto s možnosťou návštevy tango kabaretov a barov. Ponuka tých najlepších stejkov a vín v štýlových reštauráciách. Po najširšej rieke sveta La Plata do URUGUAJA. Víta nás mesto COLONIA DEL SACRAMENTO. Pešia prehliadka historického centra a návrat do Buenos Aires.

13.-14. deň:
Odlet do Puerto Iguazú. Návšteva brazílskej strany najkrajších vodopádov sveta IGUAZÚ a váš ohromujúci zážitok z pohľadu na jednu z najkrajších prírodných panorám na zemi! Budete si chcieť pozrieť vodopády z vrtuľníka? Na druhý deň vstúpime opäť do Argentíny, kde sú kilometre chodníkov v pralese, možnosť adrenalínovej jazdy člnom až pod vodopády, stovky tropických motýľov a možno aj kapybary a kajmany.

15.-18. deň:
RIO DE JANEIRO. „Cidade maravilhosa“ alebo nádherné mesto. Nepochybujeme vôbec o tom, že potvrdíte, že toto pomenovanie si Rio zaslúži. Nový div sveta, SOCHA KRISTA na hore CORCOVADO a neuveriteľná atmosféra mesta s obrovským genius loci. Pohľad na nočné Rio z Cukrovej homole. Najznámejšia pláž sveta COPACABANA a vynikajúca caipirinha pri pláži IPANEMA. Odlet do Európy a príchod domov.

Trasa zájazdu:

Lima – Cuzco – Machu Pichu –  Puno – La Paz – Santiago de Chile – Valparaíso – Buenos Aires – Colonia del Sacramento – vodopády Iguazú – Rio de Janeiro

CENA ZAHŔŇA:

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK a miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v hoteloch strednej kategórie s raňajkami, kompletnú dopravu prenajatými minibusmi, medzinárodné lety na trase La Paz – Santiago de Chile, Santiago de Chile – Buenos Aires – Puerto Iguazú, Foz do Iguazú – Rio de Janeiro, rýchloloď na trase Buenos Aires – Colonia del Sacramento, výlety na brazílsku a argentínsku stranu vodopádov, poistenie CK voči insolventnosti.

CENA NEZAHŔŇA:

Fakultatívne výlety, let Lima  – Cuzco (cca 180 €), vlak a vstup na Machu Picchu (180 €), stravu (okrem uvedenej), vstupy, povinné príplatky (580 €), poistenie lieč. nákladov. Doprava z Trnavy a Bratislavy na/z letisko Schwechat je doplnkovou službou CK (18 €).

PRÍPLATKY:

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 620 Eur

DÔLEŽITÉ VEDIEŤ:

V termíne 14.01.2019 - 31.01.2019 a 25.03.2019 - 11.04.2019 bude sprevádzať majiteľ firmy a garant zájazdu PETER KOUTNÝ!

Krajiny

Zobraziť všetky »