Island-to najlepšie

Destinácia: Island
Kód zájazdu: 987359
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Na Islande je nádherne vždy! Za 6 nezabudnuteľných dní spoznáte a zažijete to najlepšie. Vyberte si s nami zimnú rozprávku a poľovačku na polárnu žiaru. A kľudne aj SILVESTER! Alebo očarujúcu jar či jeseň. V lete budeme krásy Islandu oslavovať aj počas bielych nocí. Uvidíme spolu to najkrajšie, okúpeme sa vo fantastických termáloch a bude dosť času aj na užívanie si atmosféry, výlety do sopky aj ľadovca, jazdenie na koni a pozorovanie veľrýb. Posedenie s výhľadmi v štýlových kaviarničkách - islandská pohoda aj dobrodružstvo poznania.

Popis zájazdu

Krajinou ohňa a ľadu za trollmi, vodopádmi, gejzírmi a ľadovcami.
Nezabudnuteľných 6 dní!
Silvester s podobne naladenou partou cestovateľov, polárna žiara alebo biele noci.
Ostrov na hranici Európy a Ameriky dokonale spája moderné technológie s dávnymi tradíciami.
Islandská kultúra je neodvolateľne spojená s prírodou.
Surrealistickej krajine dominujú sopky, lávové a geotermálne polia ale aj ľadovcové lagúny.

Program zájazdu: 
1. deň:
Odlet z Viedne a prílet do Reykjavíku, najsevernejšieho hlavného mesta Európy. V hoteli/hosteli si skontrolujeme nastavenia hodiniek, omladli sme o hodinu. Oddych po ceste, prechádzka mestom prípadne si spolu s domácimi pokecáme v obľúbených termálnych bazénoch. Z našej „základne“ v hlavnom meste nasledujúce dni hviezdicovito vyrážame na celodenné výlety. Večer v meste oslavujeme, poľujeme na polárnu žiaru či biele noci.

2. deň:
REYKJAVÍK sa nazýva “Dymová zátoka” podľa stúpajúcich stĺpov pary z horúcich prameňov. Mesto si ako na dlani pozrieme z veže vodárne Perlan. Navštívime aj miesto, kde sa v roku 1986 skončila studená vojna. Zišli sa tu Michail Gorbačov s Ronaldom Reaganom. Koncertná hala Harpa je skvost modernej architektúry. Po jej prehliadke si zájdeme na hot dog, ktorý odporúča aj Bill Clinton. Prechádzka mestom s množstvom reštaurácií, kaviarničiek a klubov. Navštívime magický poloostrov Snaefelsness, ktorému dominuje sopka Snafellsjökull. Presne do jej krátera Jules Verne umiestnil vo svojom románe vstup na cestu do stredu Zeme. Navštívime Ytri Tunga pláž, na ktorej rady oddychujú tulene, krásny kostolík pri Bu?ir i blízku pláž so zlatým pieskom. Prejdeme sa popri útesoch z Arnasstapi do Hellar. Podľa ročného obdobia – kto chce, večer opäť číha na polárnu žiaru.

3. deň:
Po raňajkách vyrážame na ZLATÝ OKRUH. Celoročne je to unikátny zážitok. Po osídlení ostrova vznikol na Islande prvý parlament na svete. Ten sa nachádzal v národnom parku ?ingvellir. Prejdeme sa v priekope medzi tektonickými doskami. Pomyselne sa tu stretáva Európa s Amerikou. Pokocháme sa výhľadom najväčšie prírodné jazero ?ingvallavatn. Nakrúcali sa tu niektoré časti výpravného seriálu Hra o tróny. Uvidíme aj chrliaci gejzír Strokkur. Leží hneď vedľa oddychujúceho GEYSIRu, ktorý dal meno všetkým gejzírom na svete. Čaká nás ohromujúci zlatý vodopád GULLFOSS. Večer opäť kluby a hudba, prípadne poľovačka na polárnu žiaru – vyvezieme sa za mesto, kde sú lepšie svetelné podmienky pre pozorovanie polárnej žiari. Alebo silvestrovský ohňostroj! Alebo si vychutnáme letnú „bielu“ noc a takmer nezapadajúce slnko?

4. deň:
Na južnom pobreží Islandu si užijeme vodopády. Prejdeme za Seljalandfoss, pozrieme si dúhu pri Skógafosse. Prejdeme popod jazykolam roku 2010, vulkán Eyjafjallajökull. Zavítame na najjužnejší bod Islandu, polostrov Dyrholey. Je známy skalným oblúkom týčiacim sa z mora. Najeme sa v meste o počte 300 obyvateľov Vík í Mýrdal. Je pri jednej z desiatich najkrajších pláží sveta. Vychutnáme si ju na Reynisfjara tvorenou stĺpmi čadiča. Sú tu nádherné a mohutné vlny. Len skamenení trollovia im odolávajú. Pod ľadovcom nad mestom je sopka Katla. Podľa podmienok možnosť absolvovať výlet medzi plávajúcimi kusmi ľadovca a vynárajúcimi sa tuleňmi v ľadovcovej lagúne Jökulsárlón.

5. deň:
Na záver si dáme priestor na pohodu, individuálny program – jazdu na koňoch, výpravu za veľrybami či do vnútra sopky alebo ľadovca. Podľa ročného obdobia a rád Vášho sprievodcu, ktorý Island miluje a pozná. Nechajte sa nahovoriť aj na skvelý relaxačný kúpeľ v svetoznámej Modrej lagúne.

6. deň:
Odlet z krátkej ale intenzívnej a autentickej návštevy krajiny ohňa a ľadu.

Trasa zájazdu:
Reykjavik, Geysir, Gullfoss, Skogafoss, Dyrholey, Vik , Jökulsárlón


CENA ZAHŔŇA:

Sprievodcu CK, ubytovanie v slušnom 3 hviezdičkovom hoteli/ hosteli na dvojlôžkových izbách s raňajkami, prenajatú dopravu klimatizovaným autobusom, kvalitný sprievodný program, poistenie CK voči insolventnosti, letenku.

CENA NEZAHŔŇA:

Povinné príplatky (260 €), stravu okrem raňajok, vstupné, poistenie lieč. nákladov, fakultatívne výlety - Modrá lagúna od 85 €, Poľovačka na polárnu žiaru od 80 €, vstupné do bazénov, Silvestrovskú zábavu vstup a večeru. Ceny ostatných možných fakultatívnych výletov poskytne sprievodca na zájazde. Doprava z Trnavy a Bratislavy na/z letisko Schwechart je doplnkovou službou CK (18 €).

PRÍPLATKY:

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 495 € / 4* hotel: 100 € / noc Príplatok za 4* hotel: 50 € / osoba / noc