Maurícius - skytá perla indického oceánu

Destinácia: Maurícius, Západné pobrežie, Port Louis
Kód zájazdu: 989391
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Exotika
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Užite si oddychový zájazd s polpenziou pri blankytných vodách Indického oceánu na miestach, kde čas pre vás prestane existovať. Dokonalé odstrihnutie sa od sveta v spojení s poznávaním fascinujúceho prírodného bohatstva, ktoré v sebe tento ostrov ukrýva. Ideálny zájazd pre rodiny s deťmi!

Popis zájazdu
Nádherné pláže s exotickou príchuťou počas celého roka, to je pýcha Maskarén.
Krásne pláže z bieleho piesku, tiahnuce sa pobrežím nekonečné kilometre. Lagúny, rozmanitý podmorský svet, farebné koraly, ale aj panenská príroda vnútrozemia. Oddych a pohoda ako z veľkej knihy!

Program zájazdu:  
1. – 2. deň:
Odlet do hlavného mesta Maurícia PORT LOUIS, s následným transferom do plážového letoviska, kde si užijeme náš pobyt dosýta. Slnko, pláže, more, teplo a pohoda.

3. deň:
Pre záujemcov ponúkame možnosť fakultatívneho výletu do hlavného mesta PORT LOUIS, ktorý je zároveň jediným prístavným mestom krajiny. Moderné budovy, stojace vedľa tradičných domov kreolov, trhy s exotickým ovocím tak sladkým a šťavnatým, že sa vám o ňom bude snívať, ale aj korenie, svätostánky rôznych náboženstiev a omnoho viac. Svojou atmosférou nás dostane aj China Town. Nevynecháme tiež botanické záhrady Pamplemousser, naprojektované Pierrom Poivre v 13. storočí.

4. deň:
Zažite deň plný dobrodružstva v podobe návštevy populárneho parku Casela! 14 hektárová záhrada s exotickým, domorodým vtáctvom, no i ostatnou zverou, ako napríklad levy, africké antilopy, či zebry. Prekrásne farmy, ktoré sa budú len tak vynímať v objektívoch vašich fotoaparátov. Ľahší trek, počas ktorého vyskúšame ziplining, či plávanie pomedzi kaňony.

5. deň:
Zameňte pláže, za výlet k čajovníkovým plantážam, kde spoločne poodhalíme tajomstvo spracovania čaju, počnúc zberom čajových lístkov, až po finálny produkt. Ochutnáme šálku tohto zázračného moku kochajúc sa panoramatickými výhľadmi na jazero, ktoré vzniklo na mieste pradávneho krátera. Počuli ste už o Robertovi Edouardovi Hartovi? Miestny poet prežil posledné roky svojho života v dome postaveného z koralov. Navštívime ho aj my. A že Maurícius má aj skalnaté útesy padajúce do morskej hladiny, sa presvedčíme pri Gris – Gris. Následný návrat na rezort.

6. deň:
Pre záujemcov možnosť využiť plavbu na katamaráne k najkrajšej lagúne ostrova. To pravé spestrenie vašej dovolenky! Z paluby sa pokocháme výhľadmi na pohorie Grand Port. Zastavíme sa aj na mieste, kde Napoleon vyhral svoju jedinú námornú bitku proti Anglicku v roku 1810. Príchod na Ile Aux Cerfs bude ako z filmu o Modrej lagúne. Biele pláže, kde si dosýta užijeme kúpanie, či slnenie. Následný návrat do rezortu.

7. – 8. deň:
Relax na piesočných plážach za objavovania podmorského sveta, alebo prebúdzania dobrodružného ducha za využitia pestrej palety vodných športov. V posledný deň transfer na letisko s následným odletom do Európy. Trasa zájazdu: Port Louis – Post Lafayette

CENA  ZAHŔŇA
Medzinárodnú letenku, slovensky alebo česky hovoriaceho sprievodcu, prípadných miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie s polpenziou v 4* rezorte, prenajatú dopravu mikrobusom letisko – hotel - letisko, poistenie CK voči insolventnosti

CENA NEZAHŔŇA
Obedy , fakultatívne výlety, povinné príplatky, poistenie lieč. nákladov

PRÍPLATKY
Príplatok za all inclusive v 4* rezorte: 250 EUR/osoba Príplatok za 5* rezort: 400 EUR/osoba Príplatok za all inclusive v 5* rezorte: 550 EUR/osoba Príplatok za jednolôžkovú izbu: 380 EUR/ 4 hotel – 500 EUR/ 5 hotel 700 EUR

Port Louis