Klasická Hellada

?Klasická Hellada - obrázok č. 1 ?Klasická Hellada - obrázok č. 2 ?Klasická Hellada - obrázok č. 3 ?Klasická Hellada - obrázok č. 4 ?Klasická Hellada - obrázok č. 5 ?Klasická Hellada - obrázok č. 6 ?Klasická Hellada - obrázok č. 7 ?Klasická Hellada - obrázok č. 8 ?Klasická Hellada - obrázok č. 9 ?Klasická Hellada - obrázok č. 10 ?Klasická Hellada - obrázok č. 11 ?Klasická Hellada - obrázok č. 12 ?Klasická Hellada - obrázok č. 13 ?Klasická Hellada - obrázok č. 14 ?Klasická Hellada - obrázok č. 15 ?Klasická Hellada - obrázok č. 16 ?Klasická Hellada - obrázok č. 17 ?Klasická Hellada - obrázok č. 18 ?Klasická Hellada - obrázok č. 19 ?Klasická Hellada - obrázok č. 20 ?Klasická Hellada - obrázok č. 21 ?Klasická Hellada - obrázok č. 22 ?Klasická Hellada - obrázok č. 23
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 991712
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

klimatizácia

Popis hotela:


Ubytovanie
Poznávacia časť

Hotely: (6 nocí: v Grécku ****, ***, 2 noci: v Srbsku **)

Izby: všetky s kúpeľňou, WC a klimatizáciou (okrem jednej noci v Srbsku), často s telefónom a balkónom.

Pobytová časť

Hotely: (5 nocí)

-*** hotel - Flisvos - komplex sa nachádza v letovisku Tolo, priamo pri pláži. Komplex zahŕňa dva hotely Flisvos a Flisvos Royal. Klienti oboch hotelov môžu využívať celý komplex. Hotel sa nachádza v centre letoviska, v okolí je veľa reštaurácií, barov, obchodov, taverien a iných turistických atrakcií. Neďaleko pri pláži požičovňa vybavenia pre vodné športy.

Izby: pohodlné dvojlôžkové izby (možnosť prístelky) s výhľadom na more alebo do záhrady. Všetky izby sú vybavené kúpeľňou, WC, klimatizáciou, TV, telefónom, balkónom.

- *** hotel - ESPERIA - sa nachádza 50 m od piesočnatej pláže Psili Ammos, v centre letoviska Tolo, kde si každý nájde niečo pre seba. Nachádzajú sa tu kaviarne, obchody, reštaurácie a typické grécke taverny, známe vďaka chutným pokrmom z rýb a morských plodov.

Izby: 42 útulných, komfortne zariadených dvojlôžkových izieb (možnosť prístelky) s výhľadom na more. Všetky izby sú vybavené kúpeľňou s WC, klimatizáciou, satelitným TV, sušičom vlasov a trezorom.

Miestne kategórie:
Grécko: B, C
Srbsko: **

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Program:
Pobyt na ostrove Zakynthos • Atény a staroveké Delfy • Meteory - kláštory na skalách • Korint, Mykény a Epidaurus • Olympia a Solún • Belehrad - pevnosť Kalemegdan

Deň 1
Odchod z Poľska podľa cestovného poriadku. Prejazd cez Slovensko a Maďarsko. Počas cesty sú naplánované krátke zastávky.

Deň 2
Prejazd cez Srbsko. Príjazd do Grécka vo večerných hodinách. Ubytovanie v hoteli a čas na odpočinok.

Deň 3
Po raňajkách prejazd na prehliadku Meteor - slávnych byzantských kláštorov postavených mníchmi na neprístupných skalách. Podľa legendy sa sv. Atanáš Alexandrijský, zakladateľ najstaršieho a najväčšieho kláštora tzv. Veľký Meteoron, vzniesol na vrchol skaly na chrbte orla, aby začal výstavbu kláštorov.
Upozornenie! Je nevyhnutné skromné ??oblečenie - zakryté ramená, dámy - dlhé sukne / nohavice, páni - dlhé nohavice. Po prehliadke návšteva ateliéru byzantských ikon, možnosť nákupu suvenírov. Následne prejazd do hotela v Aténach, ubytovanie a prenocovanie.

Deň 4
Po raňajkách prehliadka Atén - hlavného mesta Grécka. Uvidíme všetky najdôležitejšie atrakcie mesta: kopec Akropolis s ruinou Parthenónu - Chrám Atény Parthenos, postavený slávnym aténskym architektom Kallikratesom. Potom uvidíme monumentálnu vstupnú bránu zvanú Propylaje, chrám Atény Niké a Erechteionu so slávnymi arkádami. Skvelý výhľad z Akropoly nám tiež umožní pozrieť sa na neďaleké kopce, ktoré boli v starodávnych dobách najdôležitejšími bodmi obklopujúcimi srdce Atén: Pnyx, Filopappou a Areopágu, rovnako ako vidieť Odeon Herodesa Attika a Dionýzovo divadlo. Následne prejdeme na starožitnú agoru, ktorá bola od počiatkov 6. storočia pred n. l. centrom politického života v Aténach a po stáročia uchvacuje slávnym Hephaestovým chrámom alebo Antalovým stĺporadím. Ďalšou atrakciou Atén, ktorú uvidíme, bude mramorová Veža vetrov na rímskej agore a Chrám Dia Olympského. Prechádzka po Place - zábavnej štvrti Atén. Počas prejazdu mestom uvidíme zrekonštruovaný štadión Kalimarmáro - olympijský štadión, kde sa konali prvé olympijské hry novodobej éry a slávnu grécku gardu v tradičných krojoch, ktorá drží stráž pri hrobe neznámeho vojaka. Prehliadku zakončíme návštevou Národného archeologického múzea, jedného z najdôležitejších na svete, v ktorom sa nachádzajú poklady kykladského, minojského, mykénskeho a klasického umenia. Medzi najcennejšie exponáty múzea patrí posmrtná maska ??kráľa Agamemnóna objavená Schliemannom, fresky z Théry, bronzová socha Poseidona, grécke sochy a keramika. Návrat do hotela na prenocovanie. Večer pre záujemcov grécky večer v Place (fakultatívne).

Deň 5
Po raňajkách prejazd na polostrov Peloponéz. Program zahŕňa zastávku pri Korintskom prieplave – 6 kilometrová šija, ktorá bola otvorená v roku 1893. Korintský prieplav spája Iónske a Egejské more a skracuje plavbu okolo Peloponézu. Následne prehliadka mesta Nafplion, prvého hlavného mesta nezávislého Grécka. Prechádzka starým mestom, uvidíme okrem iného: Konštitučné námestie, hradby citadely Palamidi, Akronafplionu a pevnosti na ostrove Burts. Potom sa vydáme do Mykén, mesta založeného legendárnym Perseom. Navštívime mykénsku pevnosť so slávnou Levou bránou, Agamemnonov palác, malebné hradby, miestne múzeum a Agamemnonov hrob, čiže Atreovu pokladnicu. Popoludní prejazd do Epidauros, kde uvidíme okrem iného: divadlo postavené v 4. storočí pr. n. l. s fenomenálnou akustikou, v ktorom sa do dnešného dňa konajú predstavenia starovekých drám. Uvidíme tiež Asklépiov chrám venovaný patrónovi lekárov a liečiteľov. Prejazd do prístavu Kyllini a transfer trajektom na ostrov Zakynthos. Ubytovanie a prenocovanie.

Deň 6 – 9
Čas na odpočinok, opaľovanie a kúpanie. Počas pobytu možnosť využitia fakultatívneho výletu.

Deň 10
Po raňajkách nasleduje vysťahovanie z hotela. Transfer trajektom a prejazd do Olympie, miesta najvýznamnejších starovekých gréckych olympijských hier. Navštívime telocvičňu a Palestra, kde sa športovci pripravovali na preteky, Féidovu pracovňu, v ktorej vznikol jeden zo siedmych divov sveta - Olympský Zeus a Altis, posvätný olivový háj s Chrámom boha Dia a Héry a Olympijský štadión. Pre záujemcov návšteva najstaršej gréckej vínnej pivnice Achaja Clauss spojená s ochutnávkou vína Mavro Dafne, ktorým sa môžu pochváliť miestne vínne pivnice (za poplatok cca 5 EUR / osoba). Prenocovanie v Delfách.

Deň 11
Ráno prehliadka Delf. Veštiareň v Delfách bola pútnickým miestom starovekých Grékov, ktorí hľadali božské rady vo veciach politiky, vojny alebo lásky. Navštívime tri najzaujímavejšie časti starovekej veštiarne: Svätý okruh s klenotmi, Apolónov chrám, kde úradovali Pýthie, čiže antické veštkyne, pokladnicu Aténčanov, nádherné divadlo, ktoré mohlo pojať až 5000 divákov, štadión, kde sa odohrávali dôležité Pýthijské hry, "svätý" Kastalský prameň . Prehliadku zakončíme návštevou Archeologického múzea. Prejazd na sever v smere hranice s Macedónskom. Počas cesty krátka zastávka pri Termopylách, v mieste kde sa konala slávna bitka Peržanov s Grékmi, v roku 480 pr. n. l. Uvidíme pamätník Leonidas - kráľa Sparty. Ubytovanie v hoteli v okolí Solúna.

Deň 12
Po raňajkách prehliadka Solúna. Uvidíme okrem iného: Odos Egnatia - hlavnú ulicu mesta, pri ktorej sa prepletajú rímske, grécke, byzantské a turecké pamiatky: Galeriov oblúk, románska rotunda, Hamam Bey (rajské kúpele), kostol Panagia Chalkeon. Následne navštívime baziliku sv. Demetria - patróna Solúna. Počas prejazdu mestom uvidíme tiež Bielu vežu - symbol Solúna, sochu Alexandra Veľkého, kostol svätej Božej múdrosti a Atatürkov dom. Prejazd do Srbska. Ubytovanie v hoteli.

Deň 13
Po raňajkách nasleduje prejazd do Belehradu. Prehliadka mesta, uvidíme okrem iného: staré mesto s prvkami osmanskej architektúry, obrovskú pevnosť Kalemegdan, postavenú osmanskými Turkami s nádherným výhľadom na rieku Sávu a Dunaj, baštu Kula Nebojsa, baziliku Sveti Sava, vežu s hodinami a palác princeznej Ljubice. Po prehliadke doporučujeme fakultatívny výlet - plavbu Dunaj - Sava. Popoludní odchod v smere Poľska. Počas prejazdu možnosť fakultatívneho výletu - Budapešť v noci. Program zahŕňa okrem iného: námestie Hrdinov, parlament, mosty cez Dunaj, komplex palácových budov a Rybárske bašty na Zámockom vrchu, Gellértovu horu s budapeštianskou Sochou slobody.

Deň 14
Príchod do Poľska v popoludňajších hodinách. (Katovice cca 13:00) (Realizácia programu zahŕňa prejazd cca 4500 km)

Upozornenie k programu
- Poradie realizácie bodov programu môže byť zmenené alebo obrátené.
- Sprievodca nesprevádza po múzejných objektoch.
- Realizáciu tohto zájazdu možno vykonať na základe občianskeho preukazu alebo pasu (dokumenty by mali byť platné minimálne 3 mesiace od dátumu návratu)!

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.


Ostatné:
Obsluha skupiny v systéme TOUR GUIDE
Jedná sa o bezdrôtový elektronický systém sprevádzania skupín, ktorý umožňuje zákazníkom pohodlnú formu komentovanej prehliadky. Prečítajte si viac o . 


Cena:
Základná cena zahŕňa: prejazd komfortným autokarom (WC, klimatizácia, bar, video), ubytovanie v hoteloch (11 nocí), stravovanie: raňajky (11), večera v Grécku za príplatok (9, bez večere v deň gréckeho večera), turistický program (pozri nižšie), služby sprievodcu, poistenie TU Europa Standard (úrazové poistenie a liečebné náklady, trvalé následky, asistenčné služby a poistenie batožiny).

Základná cena nezahŕňa: vstupné do navštívených objektov, služby miestnych sprievodcov, systém Tour Guide (bezdrôtový elektronický systém sprevádzania skupín), ďalšie jedlá, grécky večer a iné osobné výdavky. Orientačná cena účasti v celom programe - cca 192 EUR / osoba (Vrátane systému Tour Guide), fakultatívny výlet: Dunaj - Sáva (cca 12 EUR / osoba), Grécky večer (fakultatívne, cca 35 EUR / osoba), Budapešť v noci (fakultatívne, cca 10 EUR / osoba). Študenti by mali mať so sebou preukaz. Orientačná cena jedného obeda je cca 10 EUR / osoba (Počas poznávacej časti budú organizované prestávky na obed).

UPOZORNENIE! Cena nezahŕňa miestnu pobytovú taxu vo výške 0,5-4 EUR / izba / deň (v závislosti od kategórie hotela). Poplatok je povinný a platí sa priamo na recepcií pred ubytovaním klientov v hoteli.

Názov zájazdu v poľskom jazyku: Klasyczna Hellada
Kód zájazdu: GRP

Výlety po okolí:
MAGICKÉ ZANTE - 38 EUR
Spoznajte Zakynthos zo strany zeme a mora! Ochutnajte nezvyčajné tradičné produkty! Prejdite divoké zelené kopce, horské dediny, olivové háje a vinice, vykúpte sa na ideálnom mieste pre šnorchlovanie - v krištáľovej a trblietajúcej vode Modrých jaskýň. Pozrite sa na zátoku Vraku zhora - z vysokého útesu! Počas tohto výletu navštívime lisovňu, v ktorej vzniká tekuté zlato ostrova - olivový olej. Uvidíme tiež najstarší olivovník na ostrove, vypočujeme si najzaujímavejšie príbehy, pozrieme sa do tajomného a starobylého kláštora, zastavíme sa pri tradičných horských stánkoch plných chutných miestnych výrobkov a ručne vyrobených výrobkov. Nebude tiež chýbať dychberúci výhľad na najfotografovanejšiu a súčasne jednu z najkrajších zátok sveta - Zátoku s vrakom lode! Na severnom konci ostrova, z krásneho prístavu, vplávame do Modrých jaskýň a budeme obdivovať úžasnú hru svetiel a farieb mora. Bude tiež čas na kúpanie a po týchto atrakciách, tiež čas na odpočinok a obed v taverne priamo na pobreží.

PLAVBA - NAVAJO, MODRÉ JASKYNE, KÚPANIE A OPAĽOVANIE - cca 29 EUR
Najobľúbenejší výlet - celodenná plavba, počas ktorej bude čas ako na slnenie a kúpanie, tak na pobyt v tzv. Zátoke s vrakom (Navaggio alebo Navajo), kde na prekrásnej pláži obklopenej vysokými útesmi leží vrak lode - je to najviac fotografovaná pláž v celom Grécku. Zastavíme sa tiež kvôli možnosti fotografovania blízkosti Skinari - Modrých jaskýň. Nápoje, zmrzliny a občerstvenie budú k dispozícií na palube lode. (Zastávka na kúpanie je na uvážení kapitána lode, v závislosti na výške vĺn sa môže zastaviť v inom zálive).

KEFALÓNIA - trajektom a autobusom - cca 54 EUR
Najväčší ostrov Iónskeho súostrovia - nádherná a tajomná Kefalónia. Navštívime tam dve úchvatné jaskyne - Melissani s podzemným, veľkolepým jazierkom, kde sa budete plaviť loďou na stretnutie s rozprávkovou hrou svetiel a 2 miliónmi rokov starou dračou jaskyňou Drogarati so stalagmitmi a stalaktitmi a prirodzene vyrezaným balkónom, ktorý je scénou počas mnohých komorných koncertov. Uvidíme tiež slávnu pláž Myrthos - hviezdu medzi plážami Iónskeho mora, navštívime kláštor patróna ostrova - sv. Gerassima. Bude tiež voľný čas na obed a kávu v Agia Effimia - pôvabnom kefalónskom prístavnom mestečku s krásnym výhľadom na ostrov známeho mytologického kráľa Odyssea - Ithaka. Navštívime tiež mesto Argostoli - hlavné mesto ostrova, kde nás privíta krásna scenéria. Kefalónia, krásna kráľovná Iónskych ostrovov, špeciálne pre Vás v prevedení VIP - rýchlou, modernou loďou, ktorou vyrážame z mesta Zakynthos do prístavu Poros, vďaka tomu sa môžete kochať krásami magickej Kefalónie.

Krajiny

Zobraziť všetky »