Grécko v inom tempe

Grécko v inom tempe - obrázok č. 16 Grécko v inom tempe - obrázok č. 4 Grécko v inom tempe - obrázok č. 6 Grécko v inom tempe - obrázok č. 11 Grécko v inom tempe - obrázok č. 1 Grécko v inom tempe - obrázok č. 2 Grécko v inom tempe - obrázok č. 3 Grécko v inom tempe - obrázok č. 5 Grécko v inom tempe - obrázok č. 7 Grécko v inom tempe - obrázok č. 8 Grécko v inom tempe - obrázok č. 9 Grécko v inom tempe - obrázok č. 10 Grécko v inom tempe - obrázok č. 12 Grécko v inom tempe - obrázok č. 13 Grécko v inom tempe - obrázok č. 14 Grécko v inom tempe - obrázok č. 15
Destinácia: Grécko
Kód zájazdu: 992487
Cena od: 644 €
Príplatky od: 4 €
Poznávacie zájazdy
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

21.09.2019 8 dní Last Minute 644 € +4 € odlet: Katovice letecká
21.09.2019 8 dní Last Minute 708 € +4 € odlet: Varšava letecká
28.09.2019 8 dní Last Minute 652 € +4 € odlet: Katovice letecká
28.09.2019 8 dní Last Minute 672 € +4 € odlet: Varšava letecká

Popis zájazdu

Popis hotela:

Hotely 3 * a 4 * - celkom 7 nocí
Hotely sa zvyčajne nachádzajú mimo centrá miest, niektoré pri mori, časť hotelov je s bazénom.

Izby: dvojlôžkové izby (s možnosťou prístelky). Izby sú vybavené klimatizáciou, kúpeľňou a WC.

Strava: bohaté kontinentálne raňajky. Za príplatok šesť večerí formou bufetu (vo všetkých hoteloch s výnimkou ubytovania v Aténach).

Miestne kategórie: B, C

Upozornenie! Pre záujemcov možnosť predĺženia zájazdu o 3, 4 alebo 7 dní pobytu na Olympskej riviére alebo na polostrove Chalkidiki vo Vami vybranom hoteli.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Ostatné:

Obsluha skupiny v systéme TOUR GUIDE
Jedná sa o bezdrôtový elektronický systém sprevádzania skupín, ktorý umožňuje zákazníkom pohodlnú formu komentovanej prehliadky. Prečítajte si viac o . 

Hodnotenie klientov:

Recenzie k zájazdu si môžete prečítať tu:

Žiaci a študenti sú povinní mať so sebou študentský preukaz.

Názov zájazdu v poľskom jazyku: Grecja w innym tempie
Kód zájazdu: GOX

Program:

Delfy - Delfská veštiareň • Vergina • visuté kláštory - Meteory • Mykény a Agamemnónov palác • Atény a nádherná Akropolis • Paleos Panteleimonas - dedina ukrytá v horách • deň na opaľovanie! • pre záujemcov možnosť predĺženia pobytu na Olympskej riviére alebo na polostrove Chalkidiki

Deň 1
Zraz pri stanovisku Rainbow 2 hodiny pred plánovaným odletom lietadla. Prelet charterovým lietadlom do Solúna v Grécku. Aktuálne letové poriadky sledujte na . Po prílete stretnutie so sprievodcom a transfer do hotela v okolí Solúna (hotel s bazénom).

Deň 2
Po raňajkách prejazd v smere Kalambaka. Návšteva visutých kláštorov Meteora, čo znamená "vo vzduchu zavesené". Sú považované za jednu z najväčších turistických atrakcií Grécka – patria medzi 100 divov sveta (je nutnosťou mať zodpovedajúce oblečenie: zakryté ramená, dámy dlhé sukne, páni dlhé nohavice). Následne návšteva výrobne byzantských ikon. Prejazd do hotela v okolí mesta Delfy alebo Arachovho, ubytovanie a prenocovanie.

Deň 3
Po raňajkách prehliadka Delf, ktoré boli v staroveku považované za stred Zeme. Uvidíme Svätý okruh s klenotmi, Apolónov chrám, rímske divadlo, štadión kde prebiehali Pýthijské hry. Návšteva Archeologického múzea - ??jedného z najzaujímavejších archeologických múzeí v Grécku. Následne prejazd do Atén. Počas cesty návšteva malej horskej dedinky Arachova, ktorá je známa medzi Poliakmi ako grécke Zakopane. Krátka prechádzka úzkymi uličkami, možnosť nákupu medu, syrov, silného červeného vína, vďaka ktorému je dedina známa. Ubytovanie v hoteli.

Deň 4
Po raňajkách prehliadka Little Loop Argolikos. Zastavíme sa v Epidaurus, kde sa nachádza najlepšie zachované antické divadlo, známe po celom svete svojou mimoriadnou akustikou. V Epidauros tiež uvidíme sanktuárium boha lekárskeho umenia Asclepia. Následne prejazd do Nafplio - prvého hlavného mesta osamostatneného Grécka, s krásnym benátskym opevnením. Prechádzka starým mestom na námestí Syntagma. Následne prejazd do Mykén, kde uvidíme okrem iného: preslávenú Leviu bránu, citadelu, Atreovu pokladnicu, ktorá je nazývaná tiež Agamemnonovým hrobom. Návrat do hotela. Pre záujemcov grécky večer v Place (fakultatívne).

Deň 5
Po raňajkách návšteva Atén. Prehliadku začneme pri kopci Akropolis s ruinou Parthenónu, Erechtheion, monumentálnou vstupnou bránou zvanou Propylaje a navštívime nedávno otvorené moderné Múzeum Akropoly. Následne prejdeme starovekou gréckou Agorou, ktorá bola od 6. storočia pr. n. l. centrom politického života v Aténach. Uvidíme slávny Hephaestov chrám a Attalovo stĺporadie. Počas prehliadky mesta uvidíme striedanie stráží pri parlamente, Panathenajský štadión, Chrám Dia Olympského. Nasleduje prechádzka po Place - kedysi najstaršej remeselníckej štvrti a dnes najromantickejšej časti hlavného mesta Grécka. Prejazd do hotela v okolí mesta Volos alebo Nea Anchialos. Ubytovanie v 4 * hoteli pri mori (najbližšia pláž sa nachádza cca 800 m, dojazd autobusom cca 1,2 EUR / osoba).

Deň 6
Voľný deň na kúpanie a opaľovanie. Pre záujemcov možnosť využitia fakultatívneho výletu na filmový ostrov Skopelos. Prenocovanie v hoteli.

Deň 7
Po raňajkách prejazd do Paleos Panteleimonas - malebnej dediny ukrytej v horách, s rôznymi výhľadmi na zeleň, pláže Olympskej riviéry a pevnosť Platamonas. Prejazd do Vergine (zoznam UNESCO), kde uvidíme úžasnú mohylu - múzeum s kráľovskými hrobkami vládcov Macedónska (zo 4. storočia pred n. l.), vrátane Filipa II. Macedónskeho a jednej z jeho manželiek. Mimoriadna forma tohto podzemného múzea a ohromujúce zbierky odlišujú toto miesto od iných. Najcennejšími nálezmi sú nielen klenuté hroby, ale tiež veľké množstvo predmetov, s ktorými boli pochovávaní mŕtvi a tiež početné maľby na stenách mohyly. Potom prejazd do Solúna, druhého najväčšieho mesta Grécka. Cez mesto vedie tepna, ktorá bola v dávnych dobách súčasťou slávnej Via Egnatia. Uvidíme okrem iného: Bielu vežu - symbol mesta, Rotundu - najstaršiu pamiatku v Solúne, pochádzajúcu z prelomu 3. - 4. storočia a kostol sv. Demetria. Prehliadku zakončíme prechádzkou pozdĺž pobrežnej promenády. Večer ubytovanie v hoteli v Solúne.

Deň 8
Po raňajkách nasleduje vysťahovanie z hotela a transfery:
- klienti, ktorí sa vracajú do Poľska - transfer na letisko.
- klienti pokračujúci v pobyte na Chalkidiki alebo na Olympskej riviére - transfer do vybraného hotela. (Realizácia programu zahŕňa prejazd cca 1600 km)

Upozornenie k programu
Poradie jednotlivých bodov programu môže byť zmenené alebo obrátené.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.Cena:

Základná cena zahŕňa: prelet charterovým lietadlom do / zo Solúna, letiskové taxy, ubytovanie (7 nocí), všetky transfery klimatizovaným autokarom alebo autobusom, stravovanie: raňajky, za príplatok večera (6), služby sprievodcu, poistenie TU Europa Standard (úrazové poistenie a liečebné náklady, trvalé následky, asistenčné služby a poistenie batožiny). Predĺženie pobytu na ostrove Chalkidiki a na Olympskej riviére zahŕňajú: 3 noci (odlet v stredu, návrat v sobotu), 4 noci (odlet v sobotu, návrat v stredu), 7 nocí (odlet a návrat v stredu alebo odlet a návrat v sobotu) .

Základná cena nezahŕňa: vstupné do navštívených objektov, služby miestnych sprievodcov, ďalšie jedlá a iné osobné výdavky. Orientačná cena vstupného, ??služieb miestnych sprievodcov a systému Tour Guide - cca 168 EUR / osoba. Fakultatívne výlety (pre záujemcov): grécky večer - cca 35 EUR / osoba, Plavba na ostrov Skiathos - cca 40 EUR / osoba. Orientačná cena jedného obeda cca 10 EUR / osoba (Počas poznávacej časti budú organizované prestávky na obed).
Cena nezahŕňa miestnu pobytovú taxu vo výške 10-15 EUR / izba / týždeň. Poplatok je povinný a platí sa priamo na recepcií pred ubytovaním klientov v hoteli.