Balkánske súhvezdie

?Balkánske súhvezdie  - obrázok č. 3 ?Balkánske súhvezdie  - obrázok č. 2 ?Balkánske súhvezdie  - obrázok č. 4 ?Balkánske súhvezdie  - obrázok č. 1
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 992491
Cena od: 434 €
Príplatky od: 4 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

16.09.2019 8 dní Last Minute 434 € +4 € odlet: Katovice letecká
16.09.2019 8 dní Last Minute 444 € +4 € odlet: Varšava letecká

Popis zájazdu

Popis hotela:
Hotely *** - strednej kvality, ktoré sa nachádzajú zvyčajne mimo centra miest (7 nocí).
Izby: dvojlôžkové izby (možnosť prístelky), všetky s kúpeľňami.
Vybavenie: v hoteli je reštaurácia a bar.
Strava: kontinentálne raňajky - formou bufetu a za príplatok večera (6) - formou bufetu alebo menu servírované k stolu; nápoje za príplatok.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Názov zájazdu v poľskom jazyku: Bałkański Gwiazdozbiór
Kód zájazdu: MAK

Fakultatívne výlety: plavba loďou k monastieru sv. Nauma (cca 35 EUR / osoba), Macedónsky večer (cca 25 EUR / osoba).

Hodnotenie klientov:
Recenzie k zájazdu si môžete prečítať tu:

Program:
Korçë - Paríž juhu • Solún - grécke hlavné mesto módy - Skopje - hlavné mesto Macedónska a dom Matky Terezy • Kosovo a multikultúrna Prizren • návšteva Albánska - Tirana a bunkre • Krujë - albánsky Krakov • Ochrid a jeho perly (UNESCO) • oddych pri kryštálovo čistom Ochridskom jazere

Deň 1
Zraz pri stanovisku Rainbow 2 hodiny pred plánovaným odletom lietadla na jednotlivých letiskách. Aktuálne letové poriadky sledujte na . Odlet do Ochridu charterovým lietadlom. Po prílete transfer do hotela v okolí mesta Ochrid. Ubytovanie v hoteli, čas na odpočinok, večera (fakultatívne) a prenocovanie.

Deň 2
Po raňajkách vysťahovania, následne prejazd do Albánska nádhernou scénickou cestou pozdĺž Ochridského jazera. Cestou budeme míňať Pogradec, albánske letovisko a malebnými serpentínami sa vydáme v smere mesta Korçë, ktoré sa nachádza v údolí vo výške 886 m n. m., na úpätí pohoria Morava. Práve tu bola založená prvá albánska škola 7. marca 1887 so súhlasom vtedajších osmanských úradov. V budove je v súčasnej dobe vzdelávacie múzeum. V Korçë bol otvorený prvý, najstarší pivovar v Albánsku, ktorý funguje do dnešného dňa. Pivo Birra Korçë bolo založené z iniciatívy talianskeho investora a albánskeho obchodníka. Teraz sa môžeme tešiť lahodnou chuťou piva vyrábaného v tomto pivovare. Navštívime vnútro pivovaru a ochutnáme čerstvo vyrobené pivo priamo z kade. Mesto má jedinečnú atmosféru, je pekne udržiavané a spája tradíciu s modernosťou. Nájdeme si čas na kávu na historickom námestí plnom kaviarní. Pre záujemcov možnosť výjazdu na vyhliadkovú vežu, z ktorej možno obdivovať neobvyklú polohu tohto mesta nazývaného kedysi Parížom juhu, a tiež Mestom jabĺk, vďaka početným ovocným sadom, ktoré ich obklopujú. Následne sa vydáme do dediny Voskopojë, ktorá sa nachádza v nadmorskej výške 1160 m. Do 18. storočia to bolo veľké arumunské mesto, známe svojimi 20 ortodoxnými kostolmi. V súčasnej dobe je to krásna dedina, v ktorej uvidíme jeden zo siedmych zachovaných kostolov. Prejdeme sa dláždenými uličkami, budeme dýchať čerstvý vzduch a obdivovať dychberúcu scenériu. Oblasť je preslávená svojou špeciálnou technikou pečenia miestnych špecialít - burek. Večera (fakultatívne) a prenocovanie v Korçë (alebo okolia). (Trasa cca 150 km)

Deň 3
Po raňajkách nasleduje vysťahovanie a odjazd v smere Solúna. Počas cesty sa zastavíme v malebnom mestečku Kastoria, ktoré sa nachádza pri rovnomennom jazere. Budovy mesta ho obklopujú a vytvárajú krásnu panorámu. Potom prídeme do Solúna, druhého najväčšieho mesta Grécka zvaného často gréckym hlavným mestom módy. Prehliadku začneme pri symbole mesta - Biele veže, ktorá je jedným z mála pozostatkov obranných hradieb, potom sa vydáme na slávne Aristotelovo námestie a uvidíme Galeriov oblúk. Vyjdeme k byzantskej pevnosti s majestátnou citadelou Heptapyrgion, odkiaľ sa rozprestiera nádherný výhľad na mesto. Navštívime kostol patróna Solúna sv. Dimitrija, kde sa zoznámime s príbehom jeho mučeníckej smrti. Voľný čas na prechádzku solúnskou promenádou, nakupovanie alebo vynikajúcu kávu v gréckom štýle. Večera (fakultatívne) a prenocovanie v Solúne (alebo okolia). (Trasa cca 300 km)

Deň 4
Raňajky a vysťahovanie z hotela. Naším dnešným cieľom bude Skopje. Na hlavné mesto Macedónska sa pozrieme zhora! Výjazd lanovkou na kopec Vodno, na ktorého vrcholku stojí najväčší kresťanský kríž na svete. Nádherná panoráma nám umožní oboznámiť sa s topografiou mesta, ktorého prehliadku začneme neskôr pri pevnosti Kale. V minulosti bola pravdepodobne sídlom Justiniána I. Následne prejazd na najväčšiu čaršiju (bazár) v Európe, kde v labyrinte uličiek uvidíme orientálne budovy z obdobia tureckej vlády. Nachádza sa tu mešita Mustafa Pasha, najväčšia v krajine a karavanseraj Suli An. Obdivovať budeme aj výsledky projektu "Skopje 2014" - moderné prostredie novej časti centra mesta. Uvidíme kombináciu historických prvkov, ako je kamenný most, s novými budovami v klasickom štýle a pamiatky symbolizujúce postavy a udalosti významné pre históriu Macedónska. Skopje je tiež miesto narodenia Matky Terezy, uvidíme pamätný dom zasvätený jej pamiatke. Po prechádzke prejazd v smere hranice s Kosovom krásnou prírodou pohoria Šar Planina. Večera (fakultatívne) a prenocovanie v Prizren (alebo okolia). (Trasa cca 350 km)

Deň 5
Po raňajkách a vysťahovaní z hotela nasleduje návšteva Prizren, najmalebnejšieho a multikultúrneho mesta v Kosove, ktorému dominuje byzantská pevnosť Kalaja (Zvečanská pevnosť). Počas prechádzky úzkymi uličkami centra uvidíme okrem iného Sinan-pašovu mešitu a kostol sv. Mikuláša. Prejdeme sa tureckým kamenným mostom pochádzajúcim zo 17. storočia a Šadrvanom - obľúbeným miestom na prechádzky a odpočinok miestnych obyvateľov. Následne sa vydáme do Albánska, do mesta Krujë nazývaného albánskym Krakovom. Nachádza sa v neďalekých horách a je symbolom a bývalou baštou vojny proti Turkom. Dláždená ulica nás dovedie k miestnemu bazáru, plnému ručne robených remesiel a krásne vytvoreného filigránskeho striebra. Nad stánky sa vznáša duch albánskeho obchodného talentu, zmiešaný s tradíciou pohostinnosti a zdvorilosti. Nad mestom sa týči zrúcanina pevnosti Skanderbeg a pri nej sa nachádza jej moderná verzia - múzeum najväčšieho bojovníka - Juraja Kastrioti Skanderbega. Panoráma okolia uchvacuje svojou malebnosťou. Neskoro popoludní návšteva Tirany, hlavného mesta stále veľmi záhadného a fascinujúceho Albánska, ktorá vlastne až do začiatku 90. rokov bola odrezaná od sveta. Rušná Tirana sa snaží dohnať stratený čas. Rytmus ulice sa mieša s rytmom každodenného života, k životu sa lenivo prebúdzajú pouličné podniky a obyvatelia Tirany vo svojich Mercedesoch, v obľúbenej značke automobilov, pomaly vyrážajú ku každodenným povinnostiam. Stretávajúc kaviarne plné do posledného miestečka, budeme objavovať symboly mesta - historickú mešitu, novo zrekonštruované centrum, oceľovo-sklenenú pyramídu, alebo najstaršiu vežu s hodinami. Večera (fakultatívne) a prenocovanie v Tirane (alebo okolia). (Trasa cca 200 km)

Deň 6
Raňajky a vysťahovanie z hotela. Ráno sa prenesieme v čase do doby diktatúry Envera Hodžu, ktorej históriu preskúmame v najtajomnejším zo státisícov albánskych bunkrov, nedávno objavených a neviazaných pre verejnosť - v atómovom kryte krutého tyrana. Z podzemia nás rytmus mesta vynesie do oblakov. Gondolovou lanovkou vyjdeme na vrchol Dajti - panoramatické vyhliadkové miesto hlavného mesta, odkiaľ sa rozprestiera výhľad na Orient a západ. Odtiaľ možno najlepšie vidieť, akou zmesou kultúr, tradícií a štýlov je moderná Tirana. Popoludní prejazd do Ochridu. Tento deň nie je v hoteli večera.
Možnosť využitia fakultatívnej balkánskej večere. Celý balkánsky región je preslávený svojím úžasným folklórom, hudbou a vynikajúcim jedlom. Na málo miestach na svete je ešte ľudové umenie tak živé ako tu, v Macedónsku. Nie je to pamiatka minulosti, to sa deje tu a teraz. Tanec a spev je neodlúčiteľným prvkom miestnej kultúry. Túto atmosféru zažijeme aj my! Pri jednom stole, za zvuku balkánskej hudby. Každý sa bude môcť naučiť základný krok "oro" a baviť sa v rytme živej hudby (za príplatok cca 25 EUR / osoba). Prenocovanie v Ochride (alebo okolia). (Trasa cca 150 km)

Deň 7
Raňajky v hoteli, následne prechádzka Ochridom - najznámejším Macedónskym mestom na Balkáne, ktorého nepreberné množstvo vzácnych relikvií a úžasných výhľadov na jazero nás budú sprevádzať až do skorého popoludnia. Navštívime pravoslávny kostol sv. Bohorodičky Perivlepty s krásnymi a veľmi zachovanými freskami svätcov a byzantských cisárov, starožitné divadlo a Plaošnik, neobvyklé a pre Slovanov dôležité miesto, kde bola postavená prvá univerzita v Európe. Návšteva vo výrobni ručného papiera. Prehliadku mesta zakončíme obdivovaním pravoslávneho kostola sv. Jovana Kanea, ktorý sa nachádza na vysokom útese nad vodami jazera. Popoludní voľný čas na opaľovanie a kúpanie v Ochridskom jazere. Pre záujemcov možnosť fakultatívneho výletu (za príplatok cca 35 EUR / osoba) - plavby loďou po Ochridskom jazere ku Svätému Naum. V bohatom programe výletu odporúčame okrem iného: prehliadku kostola, ktorého stavbu začal sám sv. Naum v roku 900, prezentáciu svetoznámych miestnych ochridských perál a originálny spôsob ich vzniku (možnosť kúpy), ďalej ponúkame ochutnávku miestnych špecialít. Na záver prehliadky odpočinok v Prírodnej rezervácií rieky Čierny Drin, po ktorých tokoch plávame loďkami. Návrat do hotela, večera (fakultatívne) a prenocovanie. (Trasa cca 30 km)

Deň 8
Po raňajkách nasleduje vysťahovanie z hotela a transfery:
- pre klientov pokračujúcich v pobyte - prejazd do vybraného hotela, pobyt a 15. deň odlet do Poľska.
- pre klientov, ktorí sa vracajú do Poľska - transfer na letisko, odlet charterovým lietadlom.

Upozornenie k programu
- K vjazdu do Kosova je vyžadovaný platný cestovný pas!
- Poradie jednotlivých bodov programu môže byť zmenené alebo obrátené.
- Sprievodca nesprevádza po mestách a múzejných objektoch.
- Dámy žiadame, aby si vzali šatku na hlavu k vstupu do kostola / mešity.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Dôležité
Atrakcie zobrazené na mape a Street View slúžia len pre názorné účely a nie vždy budú navštívené v podobe, v akej ho prezentuje Google. Vstupy sú predpokladané len do tých atrakcií, ktoré sú jasne zaznamenané v katalógovom programe zájazdu.

NOVINKA - obsluha skupiny v systéme TOUR GUIDE
Jedná sa o bezdrôtový elektronický systém sprevádzania skupín, ktorý umožňuje zákazníkom pohodlnú formu komentovanej prehliadky. Prečítajte si viac o .Cena:

Základná cena zahŕňa: prelet charterovým lietadlom do Ochridu, letiskové taxy, ubytovanie (7 nocí počas poznávacej časti alebo za príplatok 14 nocí: poznávacia časť + pobyt pri Ochridskom jazere), všetky prejazdy klimatizovaným autokarom / autobusom, stravovanie: počas poznávacej časti (7 raňajok ), služby sprievodcu, poistenie TU Europa Standard (úrazové poistenie a liečebné náklady, trvalé následky, asistenčné služby a poistenie batožiny).

Základná cena nezahŕňa: vstupné do navštívených objektov, rezervačné poplatky, služby miestnych sprievodcov, prepitné a systém Tour Guide. Orientačné náklady na účasť na celom programe (vrátane systému Tour Guide) - 115 EUR / osoba (platí sa povinne na mieste).
Cena nezahŕňa ďalšie jedlá, pobytovú taxu cca 1-1,5 EUR / deň / osoba - platí sa v hoteloch (týka sa poznávacej a pobytovej časti pre klientov pokračujúcich v pobyte) a iné osobné výdavky. Možnosť príplatku k večeriam (6) v rezervačnom systéme

Krajiny

Zobraziť všetky »