POZOR - rušíme "kamennú" pobočku, postupne prechádzame na online predaj a predaj cez telefón - 0911/141581. Stále sme tu pre vás - Meníme spôsob - nie prístup.  

Poľsko - Krakow a Wroclaw

, autobusový poznávací zájazd, Krakow a Wroclaw, Krakow, Bazilika Panny Márie , autobusový poznávací zájazd, Krakow a Wroclaw, Krakow, Rynek Glowny , autobusový poznávací zájazd, Krakow a Wroclaw, Krakow, Rynek Glowny , autobusový poznávací zájazd, Krakow a Wroclaw, socha Jána Pavla II. , autobusový poznávací zájazd, Krakow a Wroclaw, Wadowice, bazilika , autobusový poznávací zájazd, Krakow a Wroclaw, centrum mesta Wroclaw , autobusový poznávací zájazd, Krakow a Wroclaw, Krakow, historické centrum , autobusový poznávací zájazd, Krakow a Wroclaw, Krakow, historické centrum s antickou architektúrou , autobusový poznávací zájazd, Krakow a Wroclaw, Wawel, socha sv. Váslava a sv. Stanislava , autobusový poznávací zájazd, Krakow a Wroclaw, Vielička, kaplnka sv. Kingy , autobusový poznávací zájazd, Krakow a Wroclaw, hrad Wawel , autobusový poznávací zájazd, Krakow a Wroclaw, Wroclaw, Radnica , autobusový poznávací zájazd, Krakow a Wroclaw, Swidnica, Historické centrum , autobusový poznávací zájazd, Krakow a Wroclaw, Vielička, podzemné jazero , autobusový poznávací zájazd, Krakow a Wroclaw, Swidnica, Kostol mieru , autobusový poznávací zájazd, Krakow a Wroclaw, mapa , autobusový poznávací zájazd, Krakow a Wroclaw, leták
Destinácia: Poľsko
Kód zájazdu: 1309426
Cena od: 200,10 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

28.06.2024 3 dni First Minute 200,10 € +0 € autobusová
06.09.2024 3 dni First Minute 200,10 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Rýchly popis:

Víkendová klasika u našich severných susedov. Bohatá sakrálna história, svetské stavby a impozantná soľná jaskyňa dýchajúca rukopisom tvrdej a oddanej práce.

Ubytovanie: 2x v hoteli

Stravovanie: 2x raňajky


Wadovice - Vielička - Krakow - Wroclav - SwidnicaDoprava:
autobusová

Program:

1. deň - odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách. Prvá krátka zastávka v centre Malopoľského vojvodstva - mestečku Wadovice, v ktorom sa v roku 1920 narodil Karol Wojtyla, neskorší pápež Ján Pavol II. Presun do Vieličky (UNESCO) - prehliadka najväčšej soľnej bane v Európe s ťažbou soli už od 12. storočia. V podzemí sa nachádzajú slané jazierka, ťažobné komory, banské stroje a zariadenia, či kaplnky so sochami a reliéfmi vyrobenými zo soli. Vyvrcholením púte soľným podzemím je nakrajšia a najokázalejšia kaplnka ukrytá pod zemou. Kaplnka sv. Kingy vznikla v priestore po vyťažení obrovského bloku zelenej soli v roku 1896. Jej rozmery sú úctyhodné a vyrovnajú sa aj menšiemu kostolu. Dlhá je 54 m a jej výška dosahuje do 12m. Kaplnka prepája v hĺbke 110 m druhé vyššie poschodie s druhým nižším, zmestí sa sem až 500 osôb. Baníci sv. Kongu/nazývaná i Kunigunda/ považovali za svoju osobitú patrónku, ktorá im neraz zázračne pomohla pri prácach v bani. Avšak uctieval ju i prostý ľud, ktorý si pre jej zásluhy počas života prisoijil ako matku chudobných a strápených. Ubytovanie, nocľah.

2. deň - raňajky, prehliadka mesta Krakow, metropoly južného Poľska, ktorá leží na hornom toku rieky Visla. Prehliadka námestia Rynek Glowny - patriace medzi najväčšie námestia Európy s gotickými, renesančnými i barokovými budovami, tržnicou Sukiennicou a množstvom reštaurácií, kde je možnosť ochutnať najskromnejšiu z poľských polievok, ale zároveň najexotickejšiu pre cudzincov s názvom žurek. Vrch Wawel so zámkom a gotickou katedrálou, ktoré sa stali symbolom samotného Poľska. V minulosti slúžili ako korunovačné miesto poľských kráľov. Pokračovanie prehliadky mesta  návštevou židovskej štvrti s niekoľkými synagógami a netradičného múzea Czartoryjských. Večer transfer autokarom do hotela v blízkosti mesta Wroclav, nocľah.

3. deň - raňajky, prehliadka mesta Wroclav s prívlastkom poľské Benátky, vďaka mimoriadnemu riečnemu systému. Rieka Odra rozdeľuje mesto na dvanásť ostrovov, ktoré sú spojené stovkou mostov. Srdce mesta - hlavné námestie Rynek s gotickou radnicou, kostolom sv. Alžbety. Za najstaršiu časť mesta je považovaný ostrov Tumski s katedrálou sv. Jána Krstiteľa - cirkevná dominanta mesta Wroclav. Po prehliadke presun do neďalekého mesta Swidnica, s najväčšou hrázdenou stavbou Európy - Kostolom mieru. Návrat do SR v neskorých večerných hodinách.


V cene je zahrnuté:
doprava luxusným autokarom, 2x ubytovanie v 3*  hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky:  pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenieKOMFORT 3,90 EUR/os./deň alebo PLUS 5,- EUR/os./deň, orientačná cena vstupov cca 50 EUR/os. (platba na mieste v PNL). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 75 EUR/2 noci, miestenka 10 EUR, príplatok za dvojsedadlo 95 EUR. Nástupné miesta: BA – 15 EUR, NR, TT – 12 EUR, PN, NM, TN, PB, DUB, ZA, CA – bez príplatkov.

Typ stravy:
raňajky

Dni:
3 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD

Pamiatky v programe pre leták:
Krakow | soľná baňa Wieliczka | Wadowice | Wroclaw