POZOR - rušíme "kamennú" pobočku, postupne prechádzame na online predaj a predaj cez telefón - 0911/141581. Stále sme tu pre vás - Meníme spôsob - nie prístup.  

Oznamy

V prípade záujmu o rezerváciu zájazdu nás kontaktujte na čísle: 0911/141581
alebo na mail:

 

info@ajmaxtravel.sk 

Ozveme sa Vám hneď,ako to bude možné.


V ktorý deň v týždni sú priame lety z Viedne do exotiky?
 

Registračný formulár MZV, kde sa môžu všetci klienti, cestujúci do zahraničia zaregistrovať:

 

 

Dovolenka na splátky - dovolenka bez peňazí 
V spolupráci so spoločnosťou Home Credit a. s., ponúkame možnosť zakúpiť si dovolenku na splátky. Dovolenku na splátky získate už s 2 dokladmi totožnosti. Stačí si iba vybrať dovolenku z našej širokej ponuky a môžete vyraziť na vysnívanú dovolenku.
Ministerstvo vnútra odporúča občanom žiadať o samostatné cestovné pasy pre deti
Dňom 26. júna 2012 vstupuje do platnosti nariadenie Európskej únie, ktoré členským štátom ukladá povinnosť vydávať cestovné pasy už iba ako individuálne cestovné doklady. Táto európska právna úprava bude mať prednosť pred úpravou v slovenskom zákone o cestovných dokladoch, ktorý zatiaľ umožňuje vykonávať zápisy detí do cestovných pasov rodičov. V praxi to znamená, že príslušné útvary Policajného zboru už od 26. júna 2012 nebudú vykonávať zápisy detí mladších ako 5 rokov do cestovného pasu rodiča. Slovenská republika a niektoré ďalšie členské štáty EÚ zastávajú názor, že na základe zápisu dieťaťa do cestovného pasu rodiča vykonaného do 25. júna 2012, bude môcť takéto dieťa cestovať mimo územia Slovenska bez vlastného cestovného dokladu, ak cestuje s rodičom, v ktorého cestovnom doklade je zapísané. Slovensko však má už v súčasnosti viaceré signály o tom, že niektoré iné členské štáty schengenského priestoru majú v úmysle od 26. júna 2012 neuznávať zápisy detí v cestovnom doklade rodiča - čiže budú striktne vyžadovať, aby bolo každé dieťa, bez ohľadu na vek, držiteľom vlastného cestovného pasu. Slovenskí občania sa tak môžu stretnúť so závažnými problémami najmä pri prekračovaní vonkajších schengenských hraníc v niektorých iných členských štátoch, ak nebudú mať aj ich deti mladšie ako 5 rokov vlastné cestovné doklady. Ministerstvo vnútra SR preto odporúča občanom Slovenskej republiky - rodičom, ktorí plánujú po 26. júni 2012 cestovať spolu so svojimi deťmi mimo územia SR, aby požiadali o vydanie vlastných cestovných pasov pre deti, prípadne sa informovali na zastupiteľskom úrade danej krajiny, do ktorej cestujú, či uznáva zápisy detí v cestovných pasoch rodičov.

Povolená batožina do lietadla

Pokiaľ cestujete v ekonomickej prepravnej triede máte obyčajne nárok na bezplatné prepravenie jedného kusa batožiny o váhe max. 15 -20 kg, u niektorých leteckých spoločností 23 kg, pokiaľ cestujete v „business“ triede, povolená váha batožiny je max. 30 kg. Cestujúci, ktori cestovali do Severnej Ameriky (USA, Kanada a Mexiko) mali povolený bezplatný limit 2 kusy batožiny. Došlo k zmene kusovej koncepcie. Povolený je len jeden kus, a váha povolenej batožiny závisí od leteckého prepravcu. Odporúčame radšej informovať sa priamo u predajcu leteniek. Okrem tejto batožiny má každý cestujúci nárok na bezplatné prepravenie príručnej batožiny, ktorej váha sa líši u leteckých spoločností, nemala by však prekračovať váhu 5 kg a súčet hrúbky, výšky a šírky by nemal byť väčší ako 115 cm. Rozmer príručnej batožiny by mal mať maximálne 55 x 40 x 20 cm (V x Š x H).   Z bezpečnostných dôvodov je zakázané mať v batožine, ktorá ide do podpalubia: zápalky, zapaľovače, nádoby so stlačeným vzduchom - spreje, deodoranty atď., výbušniny, zábavnú pyrotechniku, chemické látky obsahujúce žieraviny, zbrane, hračky alebo napodobeniny zbraní, prak, domáce príbory, nože, nože na otváranie listov, žiletky, remeselnícke náradie, šípky, nožnice všetkých druhov a veľkostí, vývrtky, injekčné striekačky, ihly na pletenie, športové palice, tága - biliardové alebo gulečníkové, pilníky na nechty – manikúra.
Všetky tekutiny, gély, krémy, ktoré prevážate v príručnej batožine, môžu mať spolu len 1000 ml, teda 1 liter. Pritom to nemôže byť viac ako desať nádobiek s obsahom max. 100 ml. Ide konkrétne aj o takú drogériu ako napríklad špirála, tekutý make up, voňavka, lak na vlasy, lak na nechty, deodorant, gél na vlasy, pena na holenie, zubná pasta. Môžete si to v spomínanom množstve zabaliť do igelitového vrecka, ktoré vám poskytnú na letisku. Bez uloženia do vrecka vám to kontrolný pracovník jednoducho vyhodí. Vodu na pitie si môžete dodatočne kúpiť aj vo väčšom množstve za kontrolnou zónou. S liekmi nie je žiaden problém a jedlo a pitie pre deti musíte pred zrakom bezpečnostnej kontroly ochutnať, prípadne ho môžete opäť kúpiť za zónou. zapaľovač – môže mať cestujúci len u seba. Po splnení podmienok bude batožina vybavená až do konečnej destinácie, pokiaľ sa jedná u toho istého dopravcu, resp. dopravcov z tej istej leteckej aliancie. U ciest do USA a Kanady je batožina vybavená len do prvého príletového miesta, kde si musí klient batožinu vyzdvihnúť, prejsť imigračnou kontrolou a znovu si ju podať na náväzný let.

 
 
 
 

Krajiny

Zobraziť všetky »