POZOR - rušíme "kamennú" pobočku, postupne prechádzame na online predaj a predaj cez telefón - 0911/141581. Stále sme tu pre vás - Meníme spôsob - nie prístup.  

Laponsko pre deti - cesta za Santa Clausom

Destinácia: Fínsko, Laponsko, Rovaniemi
Kód zájazdu: 1327878
Cena od: 2 084,88 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Detské zájazdy, tábory

Výber termínu

03.12.2024 5 dní First Minute 2 084,88 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Úvod:
5-dňový letecký zájazd

Úvod:
Vydajte sa do krajiny elfov, sobov, polárnej žiari a do dedinky ležiacej na polárnom kruhu, kde na vlastné oči uvidíte Santa Clausa. Fínske Rovaniemi je mestom snov a splnených prianí, kde si všetkými zmyslami vychutnáte zimnú prírodu a nezabudnuteľnú svetelnú symfóniu na arktickej oblohe. Nenechajte si ujsť dobrodružstvo na sobích a psích záprahoch a jazdu na snežných skútroch.

1. deň:
Odlietame z Viedne do oficiálneho rodného mesta Santa Clausa, Rovaniemi s prestupom v severskom meste dizajnu, vo fínskych Helsinkách. Rovaniemi delí od Helsínk 800 km a je najväčším obývaným mestom v blízkosti polárneho kruhu. Po prílete sa ubytujeme v hoteli v Rovaniemi.

2. deň:
Prebúdzame sa do snovej krajiny a čaká nás nezabudnuteľný zážitok. Zasnežený terén, zimné slnko a ľadom na pol roka spútaná krajina patrí skútrom a záprahom. Na vlastnej koži precítime kúzelnú atmosféru fínskej zimy a zajazdíme si na snežných skútroch. Poobede sa zoznámime s obľúbenými a energickými psíkmi Husky a vychutnáme si jazdu na psích záprahoch

3. deň:
Zbierku nezabudnuteľných zážitkov naplníme aj dnes. Užijeme si jazdu na sobích záprahoch, lebo práve tieto zvieratá sú ikonou Laponska a dokonca v tejto provincii počtom prevyšujú ľudí. Navštívime vedecké centrum a múzeum Arktikum, v ktorom sa dozvieme o tunajších obyvateľoch, miestnej kultúre a desiatky zaujímavostí o zvieratách. Večer sa vydáme za polárnou žiarou. Prírodný, fascinujúci fenomén vidno pri jasnej oblohe. V prípade priaznivého počasia je veľká pravdepodobnosť, že polárnu žiaru aj uvidíme. 

4. deň:
Len hodinu jazdy od Rovaniemi leží prírodný park Ranua, kde máme možnosť vidieť ľadové medvede, losy, soby, líšky, diviaky v ich najprirodzenejšom prostredí. 50 druhov zvierat má uprostred lesa priestranné výbehy, ktoré im slúžia ako úkryty. Aj toto jedinečné severské zoo, nám predstaví pestrú mozaiku laponskej prírody. Poobede vstúpime do čarovnej Dedinky Santa Clausa. Na vlastné oči zažijeme, že Santa je skutočný a spolu s ním sú tu i škriatkovia a najroztomilejší poštári na svete. Vojsť môžeme dokonca aj do jeho kancelárie, rozprávať sa s ním a urobiť si „santovskú fotku“. Na záver ešte prejdeme za polárny kruh, aby sme získali certifikát, že sme ho tu skutočne prekročili.

5. deň:
Rozlúčime sa s krajinou Santa Clausa, sobov, polárnej žiary aj najčistejšieho vzduchu na svete. Odletíme do Viedne s prestupom v Helsinkách.


Ubytovanie:

hotel 3*

Stravovanie:
raňajky


Doprava:
letecká


Poznámka:
Zmena odletového miesta, letových časov a programu vyhradená.

Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu na trase Viedeň – Rovaniemi – Viedeň s prestupom v Helsinkách vrátane letiskových a servisných poplatkov. Transfer letisko – hotel – letisko. 4 x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami. Dopravu podľa programu. Jazdu na snežných skútroch, návštevu sobej farmy spojenú s jazdou na sobích záprahoch, návštevu Husky farmy spojenú s jazdou na psích záprahoch, výlet - pozorovanie polárnej žiary (bez záruky). Vstup do prírodného parku Ranua a do vedeckého centra a múzea Arktikum. Sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa:
Vstupy okrem uvedeného. Pobytovú taxu. Cestovné poistenie.

Rovaniemi