POZOR - rušíme "kamennú" pobočku, postupne prechádzame na online predaj a predaj cez telefón - 0911/141581. Stále sme tu pre vás - Meníme spôsob - nie prístup.  

Grand Tour Španielskom

Alcazar, Sevilla, poznávací zájazd, Španielsko Valencia, poznávací zájazd, Španielsko Parc Güell, Barcelona, poznávací zájazd, Španielsko Pamiatky a architektúra Pohľad na mesto Pamiatky a architektúra Pamiatky a architektúra Pohľad na mesto Horský kláštor Montserrat Mešita, Cordoba, poznávací zájazd, Španielsko Alhambra, poznávací zájazd, Španielsko Cordoba, poznávací zájazd, Španielsko Opice, Gibraltár, poznávací zájazd, Španielsko Sevilla, poznávací zájazd, španielsko Alhambra, Granada, poznávací zájazd, Španielsko Cibeles, Madrid, poznávací zájazd, Španielsko Pohľad na mesto
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1316162
Cena od: 2 249,25 €
Príplatky od: 115 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

05.10.2024 11 dní First Minute 2 249,25 € +115 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Úvod:
11-dňový letecký zájazd

Úvod:
Vášnivá Barcelona otvára bránu do aragónskej Zaragozy plnej šľachtických palácov, po ktorej nasleduje veľkolepý Madrid so svojimi slávnymi námestiami, kráľovskými symbolmi a dejiskom umenia El Prado. História Toleda sa vám predstaví v plnej kráse cez islam a kresťanov, ktorí tu namiešali nielen architektúru ale aj skvelé recepty. Pri prehliadke Córdoby a Sevilly spoznáte biele domčeky, stovky kvetov, námestia, nádheru mešity a katedrály. Gibraltár vás nadchne pre svoju polohu, neprehliadnuteľná Alhambra pre svoju krásu, Valencia pre svoju históriu a Montserrat pre svoju spiritualitu. A pri tom môžete aj relaxovať na plážach Costa Brava. 


Program:
1. deň:
Letom z Viedne priletíme priamo do pulzujúceho srdca Katalánska, do Barcelony. Presunieme sa do hotela na pobreží Costa Brava/Costa Maresme, čaká nás individuálne voľno alebo pobyt na pláži.

2. deň:
Dnes spoznáme metropolu Aragónska, krásne mesto Zaragoza, s bohatým historickým i kultúrnym dedičstvom aj zbierkou renesančných šľachtických palácov. Budeme mať možnosť ochutnať sladké pečivo „roscos“. Pustíme sa do spoznávania dominanty mesta, ktorou je bazilika Panny Márie a veľkolepou ukážkou maurskej architektúry je arabský opevnený palác Aljafería z 11. stor. Nevynecháme ani Katedrálu, námestia Santa María del Pilar, mestskú tržnicu a mudéjarske kostoly, ktoré sú výsledkom islamského a kresťanského umenia.

3. deň:
Deň začneme prehliadkou Kráľovského paláca El Escorial a pokračujeme do Madridu, kde si vychutnáme okružnú jazdu s prehliadkou mesta. Plaza de Espaňa nám pripomenie slávneho spisovateľa Cervantesa, vďaka súsošiu jeho románových hrdinov Dona Quijota a verného sluhu Sancha. Spoznáme exteriéry Kráľovského paláca, ktorý má korene v bývalej arabskej pevnosti, námestie námestí Plaza Mayor, centrum života Habsburgovcov 17. storočia, historické budovy, miestne obchody, terasy a ochutnáme kvalitné tapas v baroch. Navštívime aj blízke Slnečné námestie Puerta del Sol a napokon aj hlavnú ulicu, súčasne najmodernejšia časť mesta, Gran Vía. Fakultatívne navštívime galériu El Prado.

4. deň:
Približne 70 kilometrov od španielskeho hlavného mesta Madrid sa nachádza Toledo, ktoré bolo v minulosti hlavným mestom Španielska. Kresťanské mesto je bohaté na históriu, niektoré pamiatky sú zachované až z islamskej nadvlády. Výhľad na kaňon sriekou Tajo a okolitý kraj Kastílska, v kombinácii s úzkymi kamennými ulicami, je nezabudnuteľný. Pozrieme si katedrálu, ktorá je skutočným gotickým skvostom, Chrám sv. Tomáša, námestie Zocodóver i Múzeum El Greco. V poobedňajších hodinách sa presunieme do Cordoby a pozrieme si mesto.

5. deň:
Córdoba, jedno z najnavštevovanejších španielskych miest, ale aj rodisko slávneho antického rétora Senecu. Navštívime najväčšiu a zároveň aj jedinú zachovanú mešitu zo španielskeho stredoveku, slávnu Mezquitu. Oko potešia aj biele domy v kontraste s pestrofarebnými kvetmi, zavesených po stenách, či úzke uličky, kde sa sotva zmestí človek a moped. Po prehliadke Cordoby a jej mešity, exteriéru Alcázaru, Židovského mesta a typických „kvetinových“ ulíc s arabskými pátiami, sa presunieme do Sevilly. Mesto extrovertov, milovníkov vášnivého flamenca, býčích zápasov, tradičného tapas, procesií a španielskej fiesty. Mesto sa pýši treťou najväčšou katedrálou v Európe. Kráľovský palác Reales Alcázares je dokonalým príkladom múdejarskej architektúry. Prehliadku dnes ukončíme návštevou katedrály, La Giraldy, Zlatej veže, maurského paláca Alcázar a jeho exteriérov.

6. deň:
Koho by nelákal? Nádherný Gibraltár, miesto, ktoré je najbližšie k Afrike. Uvidíme jedinú, voľne žijúcu kolóniu divých opíc v Európe a taktiež prieliv, ktorý oddeľuje dva kultúrne odlišné kontinenty, Európu a Afriku. Na záver dňa sa presunieme do Granady.

7. deň:
Dnes si užijeme Granadu sjej krásnou pompéznou katedrálou. Byť v Granade a nenavštíviť perlu maurskej architektúry Alhambru, by bolo hriechom. Očarí nás palácový a pevnostný komplex s úžasnými záhradami Generalife, ktorý bol sídlom maurských vládcov Granady. Vďaka svojej jedinečnosti a historickej hodnote sa prepracoval až medzi finalistov novodobých divov sveta. Po neopakovateľných zážitkoch z Granady nás čaká Valencia.

8. deň:
Do našej španielskej mozaiky dokonale zapadne Valencia. V starobylom centre mesta nájdeme viacero románskych, gotických a renesančných architektonických pamiatok. Uvidíme budovu bývalej hodvábnej burzy La Lonja zo 16. st. či katedrálu Seu s 51 m vysokou gotickou vežou Micalet, odkiaľ je nádherný výhľad na celé mesto. Centrom mesta je radničné námestie s palmami, fontánou a parkom, Plaza del Ayuntamiento. Pomaly sa s Valenciou rozlúčime a odchádzame na pobrežie Costa Brava/Costa Maresme.

9. deň:
Vydáme sa k mysticky pôsobiacemu pohoriu, s najvýznamnejším pútnickým miestom Katalánska. S úctou nazrieme do horského benediktínskeho kláštora Montserrat. Legenda vraví, že sa na tomto mieste ukrýva svätý grál.

10. deň:
Barcelonu, tú vynechať nemôžeme. Spoznáme jej gotickú štvrť, živú promenádu La Rambla či Kolumbov pamätník. Nevynecháme preslávené pamiatky Antonia Gaudího a to večný symbol mesta Sagrada Familia, La Pedrera, Casa Batlló, hravý Park Güell aj dominantu mesta vrch Montjuic. Fakultatívne navštívime morské akvárium či múzeum Pabla Picassa.

11. deň:
Presunieme sa na letisko v Barcelone a odletíme do Viedne


Poznámka:
Zmena programu vyhradená. 


Ubytovanie:
10 x ubytovanie v hoteli 3*.

Stravovanie:
10 x raňajky, 9 x večera v hoteli.


Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu vrátane letiskových a servisných poplatkov. Transfer BA - letisko - BA. Transfer letisko – hotel – letisko. 10 x ubytovanie s raňajkami. 9 x večera v hoteli 3*. Sprievodcu CK. 

Celková cena nezahŕňa:
Doplatok za jednolôžkovú izbu. Doplatok za vstup do Alhambry s miestnym sprievodcom. do Parc Güell a Sagrady Familie (vstupy je nutné objednať pri kúpe zájazdu). Ostatné vstupy. Pobytovú taxu. Cestovné poistenie.

Krajiny

Zobraziť všetky »