POZOR - rušíme "kamennú" pobočku, postupne prechádzame na online predaj a predaj cez telefón - 0911/141581. Stále sme tu pre vás - Meníme spôsob - nie prístup.  

Balkánske kvarteto

Balkánske kvarteto - Ciernahora
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1316257
Cena od: 1 549 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Agroturistika

Výber termínu

04.07.2024 10 dní First Minute 1 549 € +0 € odlet: Viedeň letecká
12.09.2024 10 dní First Minute 1 549 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Rýchly popis:
Balkánske kvarteto Albánsko - Macedónsko - Kosovo - Čierna Hora. Balkán je pojem a my sme sa Vám snažili namixovať ten správny pomer medzi niektorými krajinami Balkánu, zážitkami, tradíciami, počtom dní, aby sme neboli príliš dlho, ani príliš krátko a cenou, aby sme Vám ponúkli tú správnu cenu za všetko dokopy, pri zachovaní kvality služieb. Nedokážeme vidieť a zažiť všetko, ale ponúkame Vám výberovku z dielne Travego Tour tak, aby ste sa vrátili s uceleným obrazom a množstvom zážitkov.


Trvanie:

10 dní / 9 nocí vrátane letu, ak vychádza v danom termíne zájazdu nočný let


Program:
1. Deň: Odlietame smer Balkán
Stretneme sa v Bratislave, spoločným transferom odchádzame na letisko. Prílet do Albánska, ubytovanie a noc na hoteli.

2. Deň: Cesta Albánskom a kláštor Sv. Nauma
Po raňajkách vyrážame z Tirany, s ktorou sa ešte stretneme na záver zájazdu a vydávame sa poznávať Balkán, smer východ. Prejdeme cez albánske mestečká Elbasani a Pogradec, aby sme dorazili do kláštora Sv. Nauma, na juhu Macedónska, ktorý navštívime, kláštor, ktorý je nerozlučne spätý s Veľkomoravskou ríšou, pretože práve tu sa zrodila cyrilikaKliment a jeho súputník Naum, žiaci Cyrila a Metoda, sa vo vyhnanstve uchýlili pri Ochridské jazero. Kláštor založený Naumom je pozoruhodný nie len preto, ale má vraj aj dodnes schopnosti liečiť a spod jedného náhrobného kameňa sa vraj ozýva aj tlkot srdca. Tieto liečiteľské schopnosti mal vraj Sv. Naum, ktorý dokázal liečiť nervovú sústavu, miesto má dodnes upokojujúcu a liečivú atmosféru. Ukľudnení a po obede pri Ochridskom jazere si doprajeme prechádzku v starom meste Ochrid, kým prídeme až k známemu kostolíku Sv. Jána z Kaneo, kde využijeme krátku plavbu po Ochridskom jazere, ktorú prevádzkuje jedna macedónska rodina už niekoľko rokov. Plavba bude krátka, no o to zaujímavejšia a poskytne nám krásny pohľad na malebné mestečko, vily a pláže. Večer si doprajeme už iba relax a možno si doprajete nejaké vínko pri jazere.
  
3.Deň: Ochid, centrum mesta a tradičný ochridský ručne vyrábaný papier
Po raňajkách sa vydáme na tour po ochridských pamiatkach, ktorých je tu v krásnom prostredí veľa, presnejšie, je tu viac ako 365 kostolov! Nie nepôjdeme obdivovať všetky, ale určite uvidíme Katedrálu Sv. Sofie, jednu z najvýznamnejších katedrál v Severnom Macedónsku a navštívime Kostol Sv. Jána z Kaneo. Po cirkevných pamiatkam zmeníme žáner a navštívime Národný workshop pre ručne vyrábaný papier,  úžasnú malú fabriku na výrobu papiera, workshop, kde si pozrieme proces výroby, starobylé nástroje, výrobky aj skvelé múzeum z nich. Po dobrom obede vyrážame na popoludňajší presun smer hlavné mesto Macedónska – Skopje. Ubytovanie, večerný relax a noc v hoteli v Skopje.
  
4.Deň: Matka Kaňon a Skopje
Po raňajkách odchádzame zo Skopje, aby sme si pozreli pýchu Macedónska, jedinečný prírodný skvost, famózny Matka Kaňon. Nádherná modrá voda rieky Treska, fascinujúce skalnaté útesy a nedotknutá a priam blahodarná príroda. Takéto pohľady a úžasné pocity nám dodá plavba loďou po kaňone, ktorú si spoločne vychutnáme. Dobití energiou sa vraciame späť do Skopje, aby sme spoznali toto fantastické macedónske hlavné mesto. V Skopje si pozrieme Macedónske námestie, známy Kamenný most, Staré mesto a potešíme svoje zmysly na tradičnom balkánskom bazáre, plnom produktov a vôní korenín. Popoludní a podvečer nám zostáva čas na relax v centre Skopje, noc v hoteli v Skopje.
  
5.Deň: Smer Kosovo – Priština
Po raňajkách sa lúčime s Macedónskom a vydávame sa smer Kosovo. Po príchode do hlavného mesta Prištiny navštívime v skutku zaujímavú rezerváciu. Rezerváciu pre medveďa hnedého! V tejto kosovskej rezervácii sa nachádza 20 zachránených medveďkov a každý má svoje meno. Ktovie, možno sa nám podarí ponúknuť  im nejakého slovenského. V každom prípade sa prejdeme úžasnou prírodou, lesným náučným chodníkom, z ktorého môžeme obdivovať z poza plotov, alebo z mostíkov tieto fascinujúce šelmy. Po návšteve rezervácie prichádzame do hlavného mesta Kosova, Prištiny, naobedujeme sa a spoznáme toto kosovské mesto. Pozrieme si centrum mesta, Námestie Scanderbeg, hlavný bulvár, staré uličky, odfotíme sa pri pamätníku Newborn  prenocujeme v hoteli v centre Prištiny.
  
6.Deň: Dnes aj cesta je cieľ. Kosovský UNESCO Kláštor Dečani a Biely vodopád

Dnes nás čaká celodenná trasa cez Kosovo s konečným cieľom v Čiernej Hore. V Kosove máme prvú zastávku pri Kláštore Visoki Dečani, ktorý je zapísaný na zozname UNESCO. Nádherné prostredie v kosovských lesoch, v kombinácii s úžasnými freskami vo vnútri kláštora nám poskytne krásny zážitok z návštevy jedného z najvýznamnejších kláštorov Kosova. Po návšteve kláštora sa presúvame ďalej, vychutnáme si obed v horskom prostredí v okolí Bieleho vodopádu. Po obede si dáme krátku prechádzku horským chodníčkom k samotnému Bielemu vodopádu a vydávame sa cestu ďalej. V Podvečerných hodinách sa ocitáme v Čiernej hore, ubytovanie a noc v malebnom horskom hoteli v Kolašine.
  
7.Deň: Podgorica
Po raňajkách sa presunieme do hlavného mesta Čiernej Hory, Podgorice. V Podgorici sa prenesieme do socialistickej Juhoslávie. Mesto, ktoré kedysi nieslo názov Titograd podľa svojho vodcu, dodnes nesie atmosféru socializmu, vďaka architektúre, ktorou je presiaknuté. Ani zďaleka sa nepodobá na Budvu, alebo Kotor, dokonca je označovaná za najnudnejšiu metropolu a preto sa ocitá často mimo hlavných turistických trás. Keďže sa po Balkáne pohybujeme zväčša po bývalej Juhoslávii, jej socialistickú podobu si priblížime práve v Podgorici. Dopoludnie si pozrieme centrum mesta a nevynecháme ani jednu z najväčších dominant mesta Katedrálu Vzkriesenia, ktorá má iba asi 20 rokov. Popoludní si doprajeme aj osobné voľno, aby sme si vychutnali ruch tejto svojim spôsobom krásnej balkánskej metropoly.
  
8.Deň: Virpazar, plavba riekou, jazero Skadar a Slow food v Albánsku
Ďalší krásny deň, plný programu pred nami. Dopoludnia prichádzame do dediny Virpazar a obzrieme si ju netradične, loďkou po riečke, ktorá ju vôkol obkolesuje, kým sa nepreplavíme až na otvorené jazero. Plavbou sa lúčime s Čiernou horou a vraciame sa späť do AlbánskaA ako by sme vyznávali filozofiu „ Slow travel“, keby sme obišli úžasnú albánsku rodinnú farmu s rovnakou filozofiou? Veru neobídeme a vychutnáme si tú lahodný  „ slow food „ obed na albánskom vidieku. Prezrieme si farmu a ochutnáme pravé tradičné albánske jedlá aj albánske víno a odídeme s úžasným pocitom, že sme videli a zažili niečo typické albánske. Popoludní sa presúvame do malebnej dedinky Široka, ležiacej na opačnom konci jazera Skadarského jazera, ako sme boli ráno a neskôr do mestečka Skadra. Tu si už doprajeme trochu relaxu a voľna, ubytovanie a noc v hoteli.

9.Deň: Tirana
Po raňajkách cestujeme tam, kde sme začínal náš dobrodružný výlet Balkánom, do Tirany. Po príchode do Tirany si urobíme prehliadku mesta, okruhom autobusom i zastávkami, urobíme si obednú pauzu a popoludní budeme mať zaujímavé stretnutie s albánskym umelcom, s ktorým sa porozprávame o živote v Albánsku, ako Albánci žijú a pracujú, o komunistických časoch aj živote dnes. Po zaujímavom rozhovore, na ktorý si môžete pripraviť aj otázky, si venujeme posledný voľný čas, na rozjímanie z výletu, kávičku, posedenie a relax, nákupy suvenírov, pretože zajtra už cestujeme domov.

10. Deň: Návrat na Sk
Odlet, prílet do Viedne a následný transfer do Bratislavy.


Ubytovanie:
Hotel 4* - Ubytovanie zabezpečujeme štandardne v 2-lôžkových izbách. 3-tiu osobu na izbe je možné ubytovať na prístelke v prípade ak ide o dieťa do 12 r.. V ostatných prípadoch je potrebné objednať si jednu 2-lôž. izbu a jednu 1-lôž. izbu s príplatkom. V prípade cestovania 1 osoby je potrebné uhradiť príplatok za obsadenie izby iba jednou osobou. Môžeme pre Vás zverejniť, že hľadáme osobu na spolu-ubytovanie. Je tak možnosť aj spolu-ubytovania s inou osobou, pokiaľ obe osoby súhlasia a dvaja jednotlivci tým pádom nemusia uhrádzať príplatok za 1-lôž. izbu.

Strava:
Polpenzia zahrnutá v cene zájazdu, teda raňajky + 6x obed. 2x obed individuálne vo voľnom čase, čas na obed je v tom prípade pre Vás vyhradený. Navštevujú sa spoločne reštaurácie s výbornou miestnou kuchyňou. V rámci obedov v cene zájazdu je aj obed na Lokálnej rodinnej albánskej agrofarme.

Letecká doprava:
Let zabezpečujeme leteckou spoločnosťou Wizz Air. V cene letenky je 1x príručná batožina a 1x 10kg batožina do podpalubia.

Doklady a Víza:
Občiansky preukaz , alebo Cestovný pas platný počas trvania zájazdu ( pre všetky navštívené krajiny )

Poistenie:
Cestovné poistenie: 5€ / os. / deň


Poznámka:

Cena za zájazd je konečná bez ďalších skrytých poplatkov Všetky poplatky v cene, vstupy, transfer  z BA, dodatočne neplatíte žiadne dodatočné poplatky. Prečítajte si na konci stránky Parametre zájazdu a  " Cena zahŕňa ". Cena nezahŕňa iba tipy a sprepitné, ktoré platíte priamo na zájazde.
Žiadne príplatky k cene zájazdu navyše
Spôsob platby: záloha 30% ceny zájazdu po zaslaní Zmluvy o zájazde, doplatok splatný do 46 dní pred odchodom. 100% úhrada pokiaľ je zájazd objednaný v lehote kratšej ako 46 dní pred zájazdom.
Protipandemické opatrenia: žiadne, nevyžaduje sa ani očkovanie, ani PCR test


Cena zahŕňa:
9x ubytovanie s raňajkami v 4* hoteloch | 6x obed, z toho jeden " slow food " agroturistika na rodinnej farme v Albánsku | Letecká d. Viedeň - Tirana a späť | Transfer BA - Viedeň letisko a späť | Letiskové a servisné poplatky | 10kg batožina do podpalub. + príručná bat. | Pobytová taxa | Služby slov. hovoriaceho sprievodcu + služby lokálneho sprievodcu | Transfer z let. na hotel a z hotela na letisko | Všetky transfery počas pobyt | Program a organizácia | Balík vstupov | Plavba po jazere Ohrid | Matka Kaňon s plavbou ku kláštoru | Plavba riekou vo Virpazar | Ochutnávka vína | Ebook o pamiatkach, ktoré uvidíte


Krajiny

Zobraziť všetky »