POZOR - rušíme "kamennú" pobočku, postupne prechádzame na online predaj a predaj cez telefón - 0911/141581. Stále sme tu pre vás - Meníme spôsob - nie prístup.  

JAR, Eswatini, Madagaskar a Lesotho

Oddýchnite si v hoteli Southern Sun Elangeni, ktorý dominuje plážam Durbanu. Viac informácií nájdete Veľkú päťku – Big 5 – viete v skutočnosti nájsť na celom svete iba na miestach ktoré spočítate na pi Durban, ktorý domáci volajú eThekwini. Mesto, kde začal svoje pôsobenie Mahátmá Gándhí si vychutnáme /uploads/covery_2019/ZuzkaHabekova_Madagaskar_DSCF1503-1.jpg Oddýchnite si v hoteli Southern Sun Elangeni, ktorý dominuje plážam Durbanu. Viac informácií nájdete Minimálny časový posun a maximálna exotika. Prelet ponad rovník až do metropoly juhu, Johannesburgu Pristávame v africkom Johannesburgu. foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Niekdajší prezident Juhoafrickej republiky a bojovník proti apartheidu Nelson Mandela. foto: archív Ochutnáte steaky z Orange Free State?
foto: archív BUBO Poobedňajšia siesta. foto: František KEKELY – BUBO So skúsenými a rokmi overenými sprievodcami sa aj na divokom safari budete cítiť bezpečne. foto: Fra BUBO rangeri Kruger navštevujú už 25 rokov, a máme ho prebrázdený od severu na juh. Rozlohou veľký a Jedno z našich ubytovaní v národnom parku Kruger.
foto: Pestana Kruger Lodge Jedno z našich ubytovaní v národnom parku Kruger.
foto: Pestana Kruger Lodge Jedno z našich ubytovaní v národnom parku Kruger.
foto: Pestana Kruger Lodge Jedno z našich ubytovaní v národnom parku Kruger.
foto: Pestana Kruger Lodge Jedno z našich ubytovaní v národnom parku Kruger.
foto: Pestana Kruger Lodge Jedno z našich ubytovaní v národnom parku Kruger.
foto: Pestana Kruger Lodge Jedno z našich ubytovaní v národnom parku Kruger.
foto: Pestana Kruger Lodge Toto nie je ZOO, toto je divočina. 
foto: Martin KARNIŠ - BUBO Pruhy každej zebry sú jedinečné. foto: František KEKELY – BUBO Uvidíme aj menších obyvateľov tunajšej divočiny. foto: František KEKELY – BUBO Rozľahlé pláne, kde budeme sledovať zvieratá v ich prirodzenom prostredí. foto: František KEKELY – B V Hippo pool budeme hľadať hrochy a aj najnebezpečnejšie zviera Afriky – byvola. foto: František KEK Vedeli ste, že žirafy sú najvyššími cicavcami na Zemi? Už len ich nohy sú dlhšie, než je výška priem Každé stretnutie so zvieratami je veľkým zážitkom. So skúseným sprievodcom je šanca mnohonásobne vyš Kto je predátor a kto korisť? A ktoré zvieratá si navzájom foto: František KEKELY – BUBO Sme v kráľovstve eSWATINI, jednej z najmenších krajín Afriky, kde je kráľ dodnes prezývaný Lev. foto foto: archív BUBO foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Vzájomná radosť pri návšteve miestnej školy.
foto: Martin ŠIMKO - BUBO Oddýchnite si v hoteli Southern Sun Elangeni, ktorý dominuje plážam Durbanu. Viac informácií nájdete Oddýchnite si v hoteli Southern Sun Elangeni, ktorý dominuje plážam Durbanu. Viac informácií nájdete Oddýchnite si v hoteli Southern Sun Elangeni, ktorý dominuje plážam Durbanu. Viac informácií nájdete Oddýchnite si v hoteli Southern Sun Elangeni, ktorý dominuje plážam Durbanu. Viac informácií nájdete Nádherná príroda v okolí Sani Pass. foto: archív BUBO Navštívime najvyššie položený bar v južnej Afrike a tradičnú lesothskú dedinku. foto: Ľuboš FELLNER Výhľady zo foto: Ľuboš FELLNER – BUBO foto: Robert TARABA – BUBO Typická krajina na náhornej plošine Lesothského kráľovstva Royal Natal national park, kde sa Vám naskytnú nádherné výhľady na sýtozelenú krajinu.
foto: Ľuboš F Typická lesothská architektúra.
foto: archív BUBO Prelietame do hlavného mesta ostrova. Antananarivo leží vo výške cez 2800 metrov nad morom. foto: Ro Antananarivo je veľmi zaujímavé mesto, rozťahané po rovinách aj kopcoch. V hornej časti menom Rova n Malí športovci na štadióne v dolnom meste. foto: Katarína LÍŠKOVÁ – BUBO Ryža je život. foto: Robert TARABA – BUBO Stále sa sadí ručne. foto: Robert TARABA – BUBO Výhľady z Ambohimangy. Ryžové polia a modré lesy. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Prelietame na teplý juh ostrova. Čaká nás oddych pri Indickom oceáne. Tunajšie deti sú potomkami ryb Oddychujeme na plážach Indického oceánu. Zaplávate si? Vyberiete sa šnorchlovať? A možno budete mať Skúsite si zachytať ryby na piroge? foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Na povoze ťahanom zebu sa dopravíme do unikátneho lesa baobabov Reniala. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUB V unikátnom prostredí takzvaného ostnatého lesa rastie hneď niekoľko druhov baobabov. Pre domácich j Navštívime aj miestnu záchrannú stanicu korytnačiek Sokake. Napadlo by vám, že kým tu nestála, konči V diaľke sa už týčia skaly národného parku Isalo. foto: Jakub KOPČA – BUBO Naše skvelé ubytovanie s francúzskou kuchyňou a výhľadom na skaly národného parku Isalo. foto: Zuzan Kúpanie s výhľadom. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Naše ubytovanie v luxusnej stanovej logii s výhľadom na Isalo. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Isalo NP - Pochádza z jurského obdobia. Prejdime sa históriou. foto: Robert TARABA – BUBO Jurský park Isalo. S profesionálnym sprievodcom sa ponoríme do tajov miesta, ktoré pôsobí ako z inej Na tejto ceste uvidíme zvieratá, o akých sme doteraz nemali ani páru. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Nádherná zelená oáza s jazierkom a vodopádikom, v ktorom si zaplávame počas nášho treku. foto: Rober Izby sú riešené ako permanentné luxusné stany s murovanou kúpeľňou. Dokonalé bývanie uprostred príro Interiér kúpeľne. foto: Martin KARNIŠ – BUBO Ak je u nás symbolom bohatstva počet áut v garáži, na Madagaskare je to počet zebu v maštali. Toto z V rezervácii Anja. Anja je domovom najsevernejšej populácie najznámejších lemurov kata. Ráno sa vždy Pozrieme sa na projekt záchrany lemurov kata.
foto: archív BUBO V lese pri dedine Anja možno uvidíme aj jedného z najmenších chameleónov. foto: Martin KARNIŠ – BUBO Čistenie ryže tradičným spôsobom foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Rod Baobab zahŕňa 8 druhov. Centrum druhovej rozmanitosti je práve na Madagaskare. Iba 2 druhy sa vy Madagaskar vždy bol aj je poľnohospodárskou krajinou. Kuchyňa je tu čerstvá a výborná. foto: Robert Dobré ráno ku raňajkám. Malgaši sú veľmi milí ľudia. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Malgaská kuchyňa s francúzskymi vplyvmi vám jednoznačne zachutí. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Rikšiarov vo farebnom Antsirabe vždy potešia zákazníci. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Aj tu nájdete ulicu s menom nášho rodáka Mórica Beňovského. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Dedinka Ambositra je centrom drevorezbárstva. Tunajší obyvatelia majú ruky zo zlata. foto: Zuzana HÁ Lemur je jednoznačne symbolom ostrova. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Rozličný tovar a lá Madagaskar. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Pohľady na zelené dažďové lesy ostrova. Každým rokom je ich menej. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Prichádzame na východ krajiny. Pralesy Madagaskaru skrývajú jedinečné druhy živočíchov. V pralese pri Andasibe hľadáme rôzne druhy lemurov.
foto: archív BUBO Niektoré zo zvierat sa maskujú vskutku dokonale. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Opäť krásne ubytovanie. Vaša izba je domčekom uprostred lesa. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Interiér recepcie našej lodge v národnom parku Andasibe. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Moskytiéry sú tu samozrejmosťou. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Lemur vari vytvára desiatky rôznych poddruhov a nájdeme ho takmer na celom ostrove. foto: Robert TAR Pralesy ale aj suché lesy tu ukrývajú poklady, ako napríklad tento úžasný rohatý chameleón. foto: Zu Ukážkový Uroplatus. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Rozkošná mantela zlatá. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Lemury hnedé, ktoré nám budú skákať po hlavách a pleciach. Fantastický zážitok a spôsob, ako sa ku t Uvidíme ich vo voľnej prírode aj v záchrannej stanici. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Na ostrov lemurov sa musíme dostať loďkou. foto:Martin KARNIŠ Dovidenia, Madagaskar!
foto: archív BUBO
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1333121
Cena od: 6 660 €
Príplatky od: 793 €
Poznávacie zájazdy
Safari

Výber termínu

25.09.2024 21 dní First Minute 6 660 € +793 € odlet: Viedeň letecká
13.11.2024 21 dní First Minute 6 760 € +793 € odlet: Viedeň letecká
02.01.2025 21 dní First Minute 6 960 € +793 € odlet: Viedeň letecká
06.03.2025 21 dní First Minute 6 695 € +793 € odlet: Viedeň letecká
07.05.2025 21 dní First Minute 6 695 € +793 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Kedysi dávno bola pevnina len jedna. Pred miliónmi rokov sa jedna časť odtrhla a z nej vznikol Madagaskar. Túto časť-nečasť Afriky vám ponúkame s kombináciou troch ďalších juhoafrických krajín. Ak máte dosť času tak v jednej ceste budete mať túto časť Afriky v kocke. Safari v najstaršom národnom parku Afriky, kráľovstvo leva a vysokohorské Lesotho. Kultúra Búrov, Zulu, Xhosa a Malgašov. Bujná savana v JAR, vysoké hrozivé hory v Lesothe, suché pláne v južnom Madagaskare, tropický prales na východe. Aktívne hľadanie lemurov v pralese, treking jurským parkom v NP Isalo, spoznávanie rozličných tabu a aj kúpanie v teplom Indickom oceáne. Celý zájazd pod vedením skúseného sprievodcu, ktorý je v Afrike doma.

1. deň:
Večerný odlet z Európy po 20:00 na najstarší kontinent menom Afrika. Minimálny časový posun a maximálna exotika. 

2. deň:
Prelet ponad rovník až do metropoly juhu, Johannesburgu. Pasová kontrola a naša prvá noc pod južným krížom. Večerný briefing so sprievodcom a  na večeru si dáte prvú Savanu či skvelý steak. Namkelekile!

3. deň:
Opúšťame najväčšie mesto južnej Afriky a vydávame sa na východ. Transvaal. Oblasť za riekou Vaal, ktorá bola baštou Búrov nás privedie cez dnešnú provinciu Mpumalagma až takmer na hranice s Mozambikom, ktoré lemuje najstarší národný park v Afrike, Kruger national park. Najteplejšia časť krajiny, kde aj počas chladných zimných mesiacov pestujú pomaranče. Budeme prechádzať na pohľad prázdnou krajinou, kde sú rozľahlé farmy. Po prekročení jednej z častí Dračích hôr sa ocitneme v subtropickom pásme, kde sa zrazu objavia plantáže s citrusmi, ananásmi alebo papayou. Dnešná noc je už v tesnej blízkosti Krugerovho parku a na prvé zvieratá možno budeme mať šťastie už dnes. Z terasy pri chutnom víne alebo pivku možno uvidíme niektorých z obyvateľov neďalekej divočiny, ktorý sa prichádzajú napiť alebo nakŕmiť na okraj parku.

4. deň:
Veľkú päťku – Big 5 – viete v skutočnosti nájsť na celom svete iba na miestach, ktoré spočítate na piatich prstoch vašej ruky. Najstarší národný park Afriky, Kruger je jedným z nich. CK rangeri ho navštevujú už 25 rokov a môžeme sa pochváliť tým, že ho máme prebrázdený od severu na juh. Rozlohou veľký ako polovica Slovenska s populáciou 2200 stále hladných levov. Skaliská ktoré milujú leopardy, savany ktoré milujú gepardy a tône, kde nájdete takú vzácnosť ako psov hyenovitých. Toto nie je ZOO, ale drsná príroda. Uvidíme žirafy, slony a možno najkrajšie antilopy impala. Ročne pytliaci v tomto parku zabijú 700 nosorožcov. My budeme pozorovať ich stopy, značenie teritória a budeme sa snažiť ich vystopovať. V Hippo pool budeme hľadať hrochy a aj najnebezpečnejšie zviera Afriky – byvola. Nájdeme tu však aj opice a samotárske slony. Každé stretnutie so zvieratami je veľkým zážitkom. So skúseným sprievodcom je šanca mnohonásobne vyššia ako keď ide človek sám, na vlastnú päsť. Boj o život prebudí naše skryté reflexy a pri scenériách, ktoré nám príroda ponúkne zatajíme dych. Tomu sa hovorí lovenie zážitkov!

5. deň:
Smerujeme do kráľovstva Eswatini, jednej z najmenších krajín Afriky, kde je kráľ dodnes prezývaný Lev. Po mnohých rokoch aj tu máme program, kde našim klientom ukazujeme kultúru, ktorá sa rýchlo stráca. Prútené domorodé domčeky, náčelníci, králi a šamani. Koľko žien môže mať svazijský muž? Kto vchádza v eSwatini prvý do dverí? Aké postavenie má stará mama? Tradičnú svazijskú dedinu navštívime hneď na hranici s Juhoafrickou republikou. Pôjdeme sa spolu pozrieť aj na lokálny trh a zistíme, ako sa žije v tomto kráľovstve. Ukážeme si, kde má kráľ svoje rezidencie a ktoré sú to hlavné mestá krajiny. Majú viac ako jedno!

6. deň:
Prejdeme naprieč svazijským kráľovstvom. Východná časť je odlišná od tej západnej. Hory vymeníme za úrodnú nížinu, kde sa pestuje väčšina plodín, ktoré končia na miestom, ale aj zahraničnom trhu. Cez východnú oblasť Zululand v provincii Kwazulu-Natal, odkiaľ pochádza Shaka Zulu, budeme prechádzať oblasťami prírodných rezervácií a súkromných parkov. Zelenú krajinu lemujú ploty, za ktorými budeme hľadať rýchle antilopy a nápadné žirafy. Prídeme až na pobrežie Indického oceánu, kde nás čaká príjemné mestečko Svätá Lucia. Patrí medzi najvyhľadávanejšie miesta medzi domácimi turistami. Leží uprostred chránených území a ústia rieky Tugela. Celá táto divočina bola v roku 1999 zaradená na zoznam UNESCO. Prechádzka po mestečku, kde si však dávajte pozor na hrochy, ktoré sa tu často po uliciach potulujú. Kde inde môžete uloviť takýto zážitok?

7. deň:
Po raňajkách nastúpime na "loď" a budeme sa plaviť po zátoke, ktorá je domovom približne 1200 krokodílov a 800 hrochov. Okrem nich tu nájdeme aj desiatky druhov vodného vtáctva. Príjemná, dvojhodinová plavba, kde sa budete cítiť ako uprostred dokumentárneho filmu. Zvieratá sú tu na prítomnosť ľudí zvyknuté a aj v bezprostrednej blízkosti pozorovateľov sa správajú prirodzene. Po plavbe sa vydáme na cestu do najväčšieho mesta Kwazulu-Natal a ubytujeme sa v hoteli na jeho severnom predmestí Umhlanga.
Durban, ktorý domáci volajú eThekwini. Mesto, kde začal svoje pôsobenie Mahátmá Gándhí, si vychutnáme z každej strany. Jeho farebné obyvateľstvo je príkladom, že Rainbow nation funguje! Viac než 320 slnečných dní ročne garantuje, že sa určite okúpete. Mesto ponúka niekoľko pláží ako North, South, Addington, Bay of Plenty či Dairy. Indický oceán tu poskytuje výborné podmienky aj na bodyboarding alebo surfovanie. Dokonalý záver našej atraktívnej cesty.
Voľný deň spojený s relaxom na pláži či spoznávaním miestnej gastronómie a jedinečného juhoafrického vína.
Štvormiliónový Durban je najrýchlejšie sa rozvíjajúcim mestom krajiny. Nádherný futbalový štadión, promenáda krajšia ako na Côte d'Azur a morské akvárium svetových parametrov. Najväčší obchodný dom južnej pologule, zápasy rugby alebo kriketu, či omša, kde to vyzerá ako na diskotéke. Tropická klíma celoročne a investície do infraštruktúry robia z Durbanu destináciu budúcnosti.
Zláka Vás luxusná večera v reštaurácii najznámejšieho golfového šampióna krajiny Ernieho Elsa? Someliér Erik nám vyberie lahodné vínka presne k nášmu menu. Čerstvé morské potvorky s typickým durbanským kari či šťavnatý steak? Začíname sektom, ktorý na svojej inaugurácii pil Barack Obama a v roku 1994, takisto pri inaugurácii aj veľký Nelson Mandela. Dokonalá cesta pripravená od profesionálov. 

8. deň:
Voľný deň, alebo fakultatívny výlet do Lesotha. Ak chcete zažiť dobrodružstvo, tak poďte s nami!
Dnes sa dostaneme na strechu južnej Afriky. Lesotho, vysokohorské kráľovstvo, ktoré sa týči nad nekonečnými rovinami Juhoafrickej republiky. Horská scenéria, typické klobúky a dážď. V autách 4x4 sa z nížiny prepracujeme kľukatými cestami s nádhernými výhľadmi až do vysokých kopcov. Z Dračích hôr, ktoré každú zimu pokryje sneh, steká množstvo potokov a riečok. Práve voda je najväčším bohatstvom tejto maličkej krajiny na streche Afriky, ktorú si nikto nikdy nepodmanil vďaka mohutnej hradbe hôr. Vedeli ste, že toto je najchladnejšia krajina Afriky? Prichádzame na hraničný prechod za priesmykom Sani Pass a vstupujeme do tohto kráľovstva. Dáme si spolu drink v najvyššie položenom bare v južnej Afrike a navštívime aj tradičnú lesothskú dedinku. Porozhliadneme sa po nádherných horách a pomaly začneme zostupovať z nadmorskej výšky 2876 m.n.m. späť k oceánu.

9. deň:
Presun na letisko a odlet na Madagaskar. Prílet do exotického hlavného mesta štvrtého najväčšieho ostrova sveta. Tento obrovský ostrov sa odtrhol od prapevniny Gondvana a plaví sa Indickým oceánom ako pokusné biologické laboratórium, ako Noemova archa. Takmer všetko je tu jedinečné, unikátne a rozkošné.

10. deň:
Antananarivo, ktoré prekvapivo zdieľa rovnakú nadmorskú výšku ako Káthmandu, má príjemnú klímu. Vymieňame naše eurá za exotickú menu ariary a hneď sa cítime ako milionári. Centrálne námestie a Avenue de I’ Independence plná staručkých Citroenov, najluxusnejšia štvrť Rova s palácom krutej kráľovnej je centrom kmeňa Merino, ktorý je indonézsko-malajského pôvodu. Vyhliadka na miliónové mesto. Porozprávame si o minulosti a súčasnosti na miestach, kde sa všetko deje. A nezabudneme ani na velikána, kráľa Madagaskaru Mórica Beňovského!

11. deň:
Miestny prelet na Obratník Kozorožca a 30 kilometrov na najkrajšie pláže juhu. Rybári kmeňa Vezo sú afrického pôvodu. Slnko, ticho a pohoda aká môže byť len v Afrike. Sedíme na terase, sŕkame drink a pozeráme na spenené vody na koralovej bariére. Potom nasadneme na domorodú pirogu a ideme šnorchlovať do Indického oceánu. Uvidíme veľryby? Gurmánske hody, plody mora, homár za pár eur, desiatky príchutí trstinového rumu a slušné pivo. Kmene Sakalawa a Mikea na miestnom trhu.

12. deň:
Sedem z deviatich druhov baobabov pochádza z Madagaskaru a my sme práve tu objavili baobabí les Reniala. Ide o svetový unikát, kde na jednej ploche môžeme vidieť desiatky baobabov (vysokánske, tučné, tvaru mrkvy) a kaktusov. Vedľa lesa baobabov je záchranná stanica ohrozených korytnačiek Sokake.

13. deň:
Náš tretí deň v pobrežnom mestečku Ifaty, individuálny relax alebo poznávanie s Vašim exkluzívnym CK sprievodcom. Tulear je milé mestečko, kde rikše ťahajú bosí rikšiari. Le marché aux coquillages.

14. deň:
Vyrážame cez krajinu kmeňa Mahafaty. Pomaľované hrobky plné rohov zo zebu a ukážkami typického naivného umenia. Cestu lemujú pichľavé kríky typické pre južný Madagaskar. Prenocujeme priamo pred bránou do "Jurského parku".

15. deň:
Ilakaka: mestečko plné zafírovej horúčky. Morské špeciality vymeníme za steak zo zebu. Isalo – Jurský park je najnavštevovanejším národným parkom ostrova. Nenáročná vyhliadková turistika s profesionálnymi sprievodcami. Slonie nohy, bizarné skalné útvary a Vy budete mať pocit, ako keby ste boli na Mesiaci. Nádherné fotografické scenérie z Cascades des Nymphs. Hrobky kmeňa Bara, ktorý je jednoznačne bantusského pôvodu. Na záver sa okúpeme v čistom prírodnom jazierku. Veľký zážitok

16. deň:
Anja: magický skalný útvar, posvätné miesto a stovky fotogenických lemurov prstencovochvostých. Ambalavao: a ukážka tradičnej výroby papiera. Príroda sa stále mení z púšte je step a zo stepi sýtozelené ryžové polia na strmých svahoch. Fianarantsoa: je centrom vzdelanosti, vína a čaju.

17. deň:
Dnes budeme prechádzať kráľovstvom kmeňa Betsileo. Dnes nakúpime tie najkrajšie suveníry. Ambositra je centrom drevorezbárstva. V Antisirabe kúpite najkvalitnejšie výrobky z tkanín. Vysvetlíme si čo je to Fady. Ryža znamená život. Čo je to Famadihana?

18. deň:
Cez hlboké údolia a pláne sa dostaneme až do východnej časti centrálneho Madagaskaru. Suché hory a lesy sa zmenia na šťavnatú zelenú farbu a my sa vnárame do oblasti východných pralesov. Po ceste sa zastavíme na mieste, kde ešte "stredovekou" metódou vyrábajú hliníkové hrnce, známe na celom ostrove. Podvečer príchod do dedinky Périnet na okraji dažďového lesa.

19. deň:
Dnes je našim cieľom džungľa východu. Opäť totálne zmeníme prostredie a mierime do národných parkov Andasibe- Mantadia. Ponoríme sa pod majestátne stromy a začneme hľadať miestne zvieratká a vtáctvo. Spravíme si aj večernú prechádzku dažďovým pralesom, z ktorého sa v tme na nás pozerajú stovky žiariacich očí. V hustom lese, kde budeme hľadať lemure, orchidee, chameleóny, tenreky a piknikovať pod panenským vodopádom. 

20. deň:
Jeden z lemurov je ako jediné zviera modrooký. Na Madagaskare nie je nič jedovaté a tak sa v džungli nemusíme báť. Každopádne máme vždy prenajatého profesionálneho sprievodcu. Naším cieľom je uvidieť najmenšieho lemura sveta a aj najväčšieho lemura Indri. Najmenšieho chameleóna sveta a aj toho najväčšieho. Nájdete odvahu a siahnete si aj Vy na niektoré z týchto endemitov? Tak či onak, budete nadšení. Odchod späť do Antananariva transfer na letisko.

21. deň:
Odlietame domov. Ulovili sme obrovské množstvo zážitkov, vzácnych momentov a nádherných fotografií. Preniesli sme sa do sveta, ktorý je absolútne iný ako ten náš, pritom stále krásny a rozmanitý. Navnadili sme vás aj týmto zájazdom na spoznávanie ďalších krajín? Poďte s nami v CK objavovať ďalšie destinácie!

Krajiny

Zobraziť všetky »