POZOR - rušíme "kamennú" pobočku, postupne prechádzame na online predaj a predaj cez telefón - 0911/141581. Stále sme tu pre vás - Meníme spôsob - nie prístup.  

Brusel, Antverpy, Brugy, Amsterdam

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1324113
Cena od: 639 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Eurovíkendy
Gastro

Výber termínu

11.07.2024 5 dní First Minute 639 € +0 € odlet: Bratislava letecká

Popis zájazdu

Navštívte očarujúci Benelux letecky z Bratislavy. Počas 5 dní navštívite najznámejšie miesta Brusel, Antverpy, Bruggy a Amsterdam s našou skvelou sprievodkyňou. Skvelé spojenie historických miest, pamiatok a gastronómie.


Program zájazdu
Deň 1: odlet z Bratislavy do Bruselu - prehliadka historického centra
odlet z Bratislavy do Bruselu. Po prílete transfer súkromným autobusom do kvalitného hotela v centre Bruselu, odloženie batožiny. Pešia prehliadka historického centra Bruselu s jedným z najkrajších námestí sveta Grand Place s gotickou radnicou cechovými domami, múzeom, bronzovou sochou Manneken-pis a množstvom kaviarní, reštaurácií a čokoládovní. Možnosť navštíviť Ulicu St. Catherine, ktorá je plná príjemných krčiem, secesných kaviarní a štýlových bistier s nezameniteľnou atmosférou. Možnosť ochutnať svetoznáme belgické pralinky a pivá. V podvečerných hodinách návrat do hotela, ubytovanie.


Deň 2: celodenný výlet do "diamantového mesta" Antverpy
raňajky, krátky presun vlakom do najväčšieho belgického mesta Antverpy známeho ako "Diamantové mesto" na jednu z najkrajších vlakových staníc na svete. V Antverpách sa nachádza najväčšie múzeum belgickej čokolády a múzeum diamantov. Prehliadka námestia Grote Markt s krásnou katedrálou, impozantnou budovou radnice a cechovými domami. Možnosť návštevy Rubensovho domu s významnými umeleckými dielami. Možnosť ochutnať tie naj čokolády a syry. V poobedňajších hodinách návrat vlakom do Bruselu, pokračovanie v pešej prehliadke: Atómium, veža postavená pri príležitosti svetovej výstavy Expo Brussel 1958. Možnosť prehliadky mini Európy, parku s kópiami typických budóv členských krajín Európskej únie. V prípade časových možností, prehliadka rezidencie belgických kráľov Palais Royal, Európskeho parlamentu a parku Cinquantenaire s jeho Triumfálnym oblúkom.  Vo večerných hodinách návrat do hotela.
      

Deň 3: celodenný výlet romantické Bruggy
raňajky, krátky presun vlakom do romantického mesta Bruggy s čarovným historickým centrom pretkaným vodnými kanálmi, vďaka čomu je označované aj ako "Benátky severu". Mestečko preslávil aj film "V Bruggách". Nachádza sa tu najväčší počet hradov a zámkov na meter štvorcový v Belgicku. Prehliadka Trhového námestia s mestskou tržnicou a 83 m vysokou vežou Belfried. Navštívime kostol svätej krvi, kde sa nachádza schránka s kvapkou Kristovej krvi, či Jazierko lásky. V prípade časových možností návšteva rybieho trhu. 
      

Deň 4: celodenný výlet farebný Amsterdam alebo voľný program
raňajky, fakultatívny výlet súkromným autobusom do hlavného mesta Holandska, Amsterdamu. Prehliadka historického centra s námestím Dam, hlavná trieda Damrak, Mincové námestie, kvetinový trh, možnosť plavby loďou po grachtoch (kanáloch). Možnosť návštevy Rembrandtovho domu, ktorý návštevníkovi ponúka expozíciu dobového nábytku, kompletne vybaveného kabinetu a maliarskeho ateliéru, tlačiarenskej dielne a rovnako nechýbajú ani rôzne artefakty, ktoré slúžili ako predlohy, od antických sôch po minerály. Možnosť návštevy Red Light District. V podvečerných hodinách návrat súkromným autobusom spät do hotela. Alternatívne voľný program. 
      

Deň 5: odlet do Bratislavy
skorý ranný transfer na letisko, jednoduché raňajky, odlet do Bratislavy. 
    

Doprava:
Orientačné letové časy: Bratislava - Brusel 10:25-12:15 / Brusel - Bratislava 8:50 - 10:35
trvanie letu: 1:50 hod.


Cena zahŕňa
letenka Bratislava - Brusel - Bratislava
servisné a palivové poplatky
rezervácia sedadiel v lietadle pri sebe
check-in leteniek
1 x príručná batožina do 5 kg (40x20x25 cm) 
1x príručná batožina do 10 kg (55x40x20cm)
4 x ubytovanie v kvalitnom hoteli v centre
3 x bufetové raňajky, 1x jednoduché raňajky
súkromný transfer letisko - hotel - letisko
slovenský sprievodca CK
sprievodca je s vami počas celého zájazdu
prehliadky podľa programu bez vstupov
zákonné poistenie v znení zákona č. 170/2018 Z. z.
    

Cena nezahŕňa
doprava vlakom cca 38 €
fakultatívny výlet do Amsterdamu
pobytová taxa (platí sa na mieste)
prípadné vstupy do múzeí a pamiatok (nepovinné)
     

Orientačné ceny vstupov
fakultatívny výlet: Brusel-Amsterdam-Brusel cca 79 € (platí sa na mieste)
vlak Antverpy+Bruggy cca 38 € (zabezpečuje sa na mieste)
     

Krajiny

Zobraziť všetky »